Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Prośba o ocenę zestawu ~2500zł

RE: Prośba o ocenę zestawu ~2500zł
"1. Ale jestem w plecy z czasem, który dla wszystkich tutaj nic nie znaczy i jest za darmo.

2. Do naprawy komputerów nie? Tutaj nie, bo wszelaka diagnostyka to sprawdzenie komputera na innym zasilaczu, grafice czy ramie.
2b. Nie trzeba, ale np zaświeci Ci się check od silnika i byle jaki interfejs by sczytać kod błędu i w ogóle dowiedzieć się gdzie leży problem, to znów wydatek kilkuset złotych, w zależności od samochodu.
3. Nie jest na miliard procent dobre, ale ma być dobre.
4. Bo kiedyś nikt nie mierzył napięć, nic nie konserwował, niczego nigdy w życiu nie czyścił, bo zwyczajnie nie było mu wolno. I co? no nic właśnie. Wszystko działało.
5. A, to ok, bo myślałem że jak jest czysto to też trzeba wyczyścić.
6. Skoro taki jest mądry, że poprawiał po fachowcu, to czemu sam nie zrobił tej roboty od początku do końca? I gdzie była "kontrola jakości"?
7. Wtedy sam se odessam Wesoły
8. Dalej uważam, że mogąc za złotówkę zaoszczędzić nawet te 20 minut, to się to opłaca.
9. Ja jak czyściłem, to też działają. Tylko owszem, nie czyściłem bez celu, więc statystycznie rzecz biorąc, wyniki mogą być przekłamane.
10. Dokładnie. Działa - nie tykać. Chyba sobie to dam do podpisu.
11. Odpinając samemu dysk, nie mając doświadczenia w tym temacie, czyli wiedzy że wtyczka SATA siedzi w płycie na giętkim zatrzasku, sami widzicie że skutki również będą opłakane. Tylko że włosy odrosną, a gniazdo na płycie nie.
12. Czy z powodu tej folii komputer się przegrzewał? Jeśli tak, to trzeba było reklamować montaż."

1. Całe pół godziny. A jak bardzo będziesz w plecy z czasem, kiedy będziesz odsyłał cały komputer, bo nie zadziałał tylko jeden element?
2a. Składania kompa nie jest rocket science. Można obejrzeć poradniki na YT, dopytać się innych ludzi co robić itd. A jak coś nie działa, a nie masz zasilaczy na podmiankę, to zwracasz wszystko i mówisz, że nie działa. Nie trzeba diagnozować.
2b. Tak samo jak pogniesz piny. To też wydatek. Co z tego? Do złożenia wystarczy mózg, śrubokręt, trytytki do przewodów no i jak się boisz to opaska antystatyczna. Twoja sytuacja zakłada też to, że samochód już był jeżdżony, a w tym przypadku komputerek jest nowy. Bez sensu.
3. L2 dobre? Ja pier...
4. Kiedyś to było. Wszystko działało, a teraz nic nie działa. Co to za argument jest?
5. To jest tak głupie, że już chyba na siłę.
6. Bo był zarobiony remontowaniem pozostałej części mieszkania. Kontrola jakości wyszła, kiedy trzeba było postawić pralkę. A także, kiedy puściła złączka i trzeba było zbić 2 kafelki i poprawić łączenie. Nie na wszystko się zwraca uwagę, bo można się nie znać, być zarobionym itd. Ale komputery nie są aż takie trudne, jak nam próbujesz wmówić.
8. A jak, załóżmy, padnie ci wentylator, albo zacznie ci się przegrzewać bo się okazało że pasta to ścierwo, to będziesz odsyłał kompa do jakiegoś serwisu "bo po to są"? Chytry traci dwa razy.
9. Więc o co ci chodziło z tym czyszczeniem? Skoro umiesz, to co podajesz argument, że inni nie potrafią? Ludzie to idioci, potrafią włożyć RAM do góry nogami i co z tego. Mówimy tu o ogarniętych.
10. Typowe januszostwo. A potem zdziwienie, że potem coś uwalone.
11. Ale ty wiedzę ponoć masz, więc o co ci chodzi? Podajesz argument gościa, który coś zepsuł, bo pierwszy raz rozkręcił ale nie wiem nawet po co.
12. Nie każdy wie, że coś może się przegrzewać. No ale przecież jak czegoś nie widać, to problemu nie ma i jest elegancko...

"Wsadziłem Vero bo kosztował 209 zł i dzięki temu spiął mi się budżet."
Oszczędzanie na zasilaczu, cudownie.

"Co to zmienia, że coś było używane? Proszę o argumenty bez przekleństw. Sprawdzałem dysk, bo tyle mogę sprawdzić i zaręczam że jest nowy."
To, że płacisz za nowe, a możesz dostać outlet, który powinien być tańszy.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
1. Całe pół godziny. A jak bardzo będziesz w plecy z czasem, kiedy będziesz odsyłał cały komputer, bo nie zadziałał tylko jeden element?
2a. Składania kompa nie jest rocket science. Można obejrzeć poradniki na YT, dopytać się innych ludzi co robić itd. A jak coś nie działa, a nie masz zasilaczy na podmiankę, to zwracasz wszystko i mówisz, że nie działa. Nie trzeba diagnozować.
2b. Tak samo jak pogniesz piny. To też wydatek. Co z tego? Do złożenia wystarczy mózg, śrubokręt, trytytki do przewodów no i jak się boisz to opaska antystatyczna. Twoja sytuacja zakłada też to, że samochód już był jeżdżony, a w tym przypadku komputerek jest nowy. Bez sensu.
3. L2 dobre? Ja pier...
4. Kiedyś to było. Wszystko działało, a teraz nic nie działa. Co to za argument jest?
5. To jest tak głupie, że już chyba na siłę.
6. Bo był zarobiony remontowaniem pozostałej części mieszkania. Kontrola jakości wyszła, kiedy trzeba było postawić pralkę. A także, kiedy puściła złączka i trzeba było zbić 2 kafelki i poprawić łączenie. Nie na wszystko się zwraca uwagę, bo można się nie znać, być zarobionym itd. Ale komputery nie są aż takie trudne, jak nam próbujesz wmówić.
8. A jak, załóżmy, padnie ci wentylator, albo zacznie ci się przegrzewać bo się okazało że pasta to ścierwo, to będziesz odsyłał kompa do jakiegoś serwisu "bo po to są"? Chytry traci dwa razy.
9. Więc o co ci chodziło z tym czyszczeniem? Skoro umiesz, to co podajesz argument, że inni nie potrafią? Ludzie to idioci, potrafią włożyć RAM do góry nogami i co z tego. Mówimy tu o ogarniętych.
10. Typowe januszostwo. A potem zdziwienie, że potem coś uwalone.
11. Ale ty wiedzę ponoć masz, więc o co ci chodzi? Podajesz argument gościa, który coś zepsuł, bo pierwszy raz rozkręcił ale nie wiem nawet po co.
12. Nie każdy wie, że coś może się przegrzewać. No ale przecież jak czegoś nie widać, to problemu nie ma i jest elegancko...
"Wsadziłem Vero bo kosztował 209 zł i dzięki temu spiął mi się budżet."
Oszczędzanie na zasilaczu, cudownie.
"Co to zmienia, że coś było używane? Proszę o argumenty bez przekleństw. Sprawdzałem dysk, bo tyle mogę sprawdzić i zaręczam że jest nowy."
To, że płacisz za nowe, a możesz dostać outlet, który powinien być tańszy.

1. Nie będę odsyłał, ani nie będę w plecy z czasem. Po to zamawiam zestaw z montażem, żeby tego uniknąć.
2a. I mam odsyłać i być w plecy z czasem, oglądając filmiki na jutube? Kurde, zdecydujcie się Szczerbol
2b. No właśnie. Bez sensu. Dlatego jeżeli nie mam narzędzi, to się nie biorę za naprawę, tylko oddaję samochód do mechanika.
3. Okej, miało być sprawne, działające. Dobre to złe słowo.
4. To w internecie ludzie twierdzą, że trzeba komputer czyścić, konserwować, chuchać i dmuchać. Ja tak nie twierdzę.
5. ...
6. A ja nie jestem zarobiony? Leżę/ siedzę i czekam, żeby ktoś poprosił mnie o zamówienie i złożenie zestawu?
8. Jeżeli umiem i ma to sens ekonomiczny, to wymienię. A jeżeli nie ma to nie wymienię. A jeżeli nie będzie mi się chciało to też nie wymienię. Zależy.
9. O to mi chodzi z czyszczeniem, że nie ma czegoś takiego jak konserwacja. Działa, to nie ruszasz. Chyba że producent zalecił inaczej. (Może zalecił, a ja o czymś nie wiem? Macie jakieś info? Poważnie pytam) Przegrzewa się, to czyścisz, nie, to nie. Co da czyszczenie sprawnego komputera, który działa, nie przegrzewa się i wytrzymuje 100% obciążenia, poza ryzykiem, że mogę coś zepsuć, urwać, źle poskładać, czegoś nie docisnąć etc? Słucham racjonalnych argumentów bez przekleństw.
10. Ah, czyli jak coś działa, ktoś chce profilaktycznie wyczyścić i "zakonserwować" i to tym samym zepsuje, to jest wtedy dobrze?
11. Ja też nie wiem po co. Może się chciał nauczyć i zdobyć wiedzę?
12. Dokładnie. Jeżeli nie ma objawów usterki, to znaczy, że nie ma usterki. Szukanie dziury w całym daje tylko tyle, że sam ją zrobisz.

Ale czy to moje jest?

Outlet nie ma 3 lat gwary. Jedynie rok.
Edit: pomyłka, sprawdziłem. Z tym jest różnie. Rok jest na outletowe agd
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
1. Z montażem. MONTAŻEM. Uważasz, że po składaniu testują? Co najwyżej odpalają do pulpitu i cyk, QC passed.
2. Ty nie, tylko ci, którzy robią to pierwszy raz. Ty ponoć się znasz?
4. No faktycznie, spadek temperatur i głośności kompa po czyszczeniu jakie zrobiłem 3 miesiące temu sobie ubzdurałem, bo posiadam Internet.
6. Chyba jednak nie, skoro całkiem szybko odpisujesz.
9. Niższe temperatury, cichszy komputer, przedłużenie życia podzespołów...
10. Wystarczy być ostrożnym. Na dwór też nie wychodzisz, bo możesz się zarazić albo dostać udaru słonecznego?
11. Inaczej: Nie wiem po co podajesz argument gościa, który coś zepsuł, bo pierwszy raz coś rozkręcił. O to mi chodziło.
12. Wady ukryte nie istnieją, bo są ukryte. OK.

"Ale czy to moje jest?" Twoje lub nie - nieistotne. Nawet jak nie twoje, to gorzej, bo dajesz komuś coś o kiepskiej reputacji i to uzasadnionej.

"Outlet nie ma 3 lat gwary. Jedynie rok." Co ma piernik do wiatraka? Kupujesz nowe, a zamawiając usługę składania pozbawiasz się pewności, że dostajesz nowe. Bo zdarzają się sytuacje, kiedy wpychają outlet. A płacisz za nowe.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
cóż chyba nie ma sensu dyskutować, zrobił po swojemu kupił swoje i dalej będzie trzymać swojego.
piszę nie poprawnie po Polsku proszę weź to pod uwagę.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
1. Tak, ja np miałem przetestowane. Druga rzecz: ja też mogę poskładać, zrobić testy i coś padnie. Tak czy owak muszę to odesłać.
2. Dać numer do użytkownika zestawu i go uświadomisz? Jakby gość był chętny sobie to poskładać, to by sobie poskładał. Dla mnie to nic nie zmienia. Ja nie poskładałem, bo mi się nie chce i mi się to nie opłaca i w mojej ocenie ryzykuję otrzymaniem podzespołu który nie działa i tym samym zgłaszaniem reklamacji, chłopak nie poskłada bo zwyczajnie nie potrafi i go to nie interesuje, zostaje sklep, który to złożył za 1zł i ma na półkach pełno wszystkiego i może sobie zamieniać co chce jak chce i z czym chce. Niech sobie sklep "sprawdza na innym zasilaczu". Ja nie mam takiej możliwości, ani czasu na to.
4. Zwiększenie głośności komputera to objaw, że coś nie gra. Jeżeli nie ma objawu to też mam czyścić? A po cholerę? W czym to ma pomóc?
6. Śpię i piszę przez sen.
9. Zwiększenie głośności komputera to objaw, że coś nie gra. Jeżeli nie ma objawu to też mam czyścić?. Możesz mi to wytłumaczyć?
10. Rozumiem, że gość z punktu 11 robiąc coś pierwszy raz nie był ostrożny? Na pewno był, ale ostrożność to za mało.
11. Nabywca komputera, jeżeli by składał samodzielnie komputer, też robiłby to pierwszy raz.
12. Dokładnie. Albo je odkryję po 3 latach, albo nie. Cieszy mnie że wreszcie to zrozumiałeś

13. Tak, daję komuś coś, dzięki czemu spiął się budżet zestawu. Czy mam mimo tego przejmować się opinią dwóch użytkowników na forum pcformat, którzy gdzieś przeczytali, że kiedyś tam komuś coś podobno się spaliło na pclabie? A co mnie to obchodzi?

14. Tak, owszem pozbawiam się pewności że dostaję nowe i nie zaprzeczam. Tylko znów: A co mnie to obchodzi? I znów: wolę użyte działające, mające 36 miesięcy gwarancji od daty na fakturze, niż nowe które nie działa i muszę odsyłać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
(22.07.2020, 12:50)Officer Crabtree napisał(a): 12. Ale ty ponoć jesteś świadomy? Panaho napisał w pierwszym zdaniu, że robił to pierwszy raz (ups, shit happens), a na dodatek ogarnął, że złożone chłodzonko przez Morele miało naklejoną plastikową osłonkę tam, gdzie powinna być pasta. Szczerbol

Że się tak wtrące dla jasności sytuacji.

To nie ja wyrwałem to gniazdo. 

(22.07.2020, 13:36)~Anonim napisał(a): 12. Czy z powodu tej folii komputer się przegrzewał? Jeśli tak, to trzeba było reklamować montaż.

Żeby reklamować montaż musiałbym wiedzieć że folia jest na radiatorze, czyli musiał bym zdjąć radiator z procesora. Po tym wszystkim miałbym odesłać komputer do reklamacji?
Czy się przegrzewał trudno powiedzieć. Nie pamiętam aby wyłączał się z tego powodu.
Jakie były temperatury też tego nie powiem. To był komputer syna. Nie siedziałem przy nim.
Nie zmienia to jednak faktu, że folii tam nie powinno być. 

Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(23.07.2020, 07:57)panaho napisał(a): Żeby reklamować montaż musiałbym wiedzieć że folia jest na radiatorze, czyli musiał bym zdjąć radiator z procesora. Po tym wszystkim miałbym odesłać komputer do reklamacji?
Czy się przegrzewał trudno powiedzieć. Nie pamiętam aby wyłączał się z tego powodu.
Jakie były temperatury też tego nie powiem.
Taka usterka bezobjawowa, bardzo na czasie Drapanie
A tak na serio oczywiście masz rację. Tej folii.tam być nie powinno. Nie wiem jaki współczynnik izolacji cieplnej ma folia, ale jeśli działało to znaczy że niewielki Szczerbol
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
ja tak raz złożyłem kompa z folią to odrazu miałem ponad 80c w przeglądarce na 4670k hh na mugenie 5 xD
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Ja mam obecnego staruszka z 9 dobrych lat z 2,3 lata temu padła mi karta graficzna to kuzyn wymienił i tyle
powiem szczerze ,że przez te lata może z raz był czyszczony pasty też nigdy nikt nie wymieniał a komp jakoś nadal chodzi Wesoły

dodam jeszcze,że był to kom z marketu gotowiec
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Atrafal12999
Ale czym ty się chwalisz że o kompa nie dbasz ? Naprawdę jest powód do przechwałek . Karta ci padła ? Zapewne sama nie padła pewnie zasilacz jej pomógł druga też pewnie padnie .

https://forum.pcformat.pl/FAQ-Zasilacze-t

https://forum.pcformat.pl/FAQ-Jak-gdzie-...GOTOWCOM-t

Ale co ja tam wiem...
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne