Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Prośba o sprawdzenie dysków - hd tune

Prośba o sprawdzenie dysków - hd tune
Witam
Proszę osoby bardziej ogarnięte ode mnie Wesoły o sprawdzenie moich dysków.

1. WD black 750gb - PC

[Obrazek: PlPbSv4.jpg]

2. PODOBNO Seagate 320gb - laptop

[Obrazek: X5zNpVk.jpg]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Prośba o sprawdzenie dysków - hd tune
Dysk w laptopie jest uszkodzony. W przypadku obu dysków test benchmark robiłeś podczas wyłączonych wszystkich programów łącznie z antywirusem?
Antywirus był włączony. Możliwe, że coś robiłem w trakcie testu na laptopie. Powtórzyć test?
Jak bardzo jest uszkodzony? W każdej chwili może paść? Nie przechowuje na nim żadnych ważnych danych, służy mi tylko do neta i csa.

Powtórzyłem benchmarki. Wyłączyłem antywira i wszystkie programy działające w tle. Nawet odłączyłem neta, żeby żadne aktualizacje się nie pobierały Język Odpaliłem też test bad sektorów - w Seagatcie pełny, w WD przyspieszony (nie chce mi się czekać 2h i temu dyskowi chyba nic nie dolega). Tak się to teraz prezentuje:

1. WD black 750gb - PC

[Obrazek: fUAmPqr.jpg]

2. Seagate 320gb - laptop

[Obrazek: p5ZJZFn.jpg]
Zdefragmentuj oba dyski. Wszystko zależy od kiedy dysk ma uszkodzone sektory. Obserwuj wartości 05,C4,C5,C6. Jeśli będą się zwiększały będzie to oznaczało, że dysk jest na wykończeniu.
Oba są po defragmentacji defragglerem.
Dysk w PC jest zdrowy? Na nim mi bardziej zależy, bo zawiera dane (zdjecia, muzyka, z uczelni różne rzeczy itd.).
Czym może być spowodowany stan laptopowego? Odczuje jakoś jego uszkodzenie w funkcjonowaniu codziennym czy chodzi o to ze może w każdej chwili j*bnąć?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(05.02.2016, 10:32)konrad1126 napisał(a): Dysk w PC jest zdrowy? Na nim mi bardziej zależy, bo zawiera dane (zdjecia, muzyka, z uczelni różne rzeczy itd.).

Na chwilę obecną tak.

Cytat:Czym może być spowodowany stan laptopowego? Odczuje jakoś jego uszkodzenie w funkcjonowaniu codziennym czy chodzi o to ze może w każdej chwili j*bnąć?
Może być spowodowany wszystkim, ale najprawdopodobniej przepracował swoje lata świetności. Możesz odczuć poprzez ciągłe zacinanie się laptopa, długie ładowanie systemu i programów, zanikające dane, niedziałający system itp., a może walnąć i być w takim stanie, że nie będzie się na nic naddawał.
Ok to bede go obserwował. Dzięki serdeczne za pomoc.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne