Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Przegrzewanie karty graficznej przy 60 stopniach?

Przegrzewanie karty graficznej przy 60 stopniach?
Witajcie!

Próbuję się ostatnio uporać z dziwnym problemem. Otóż jakiś czas temu postanowiłem odświeżyć sobie parę gier. Padło na trylogię Mass Effecta. Zaznaczam od razu, że wcześniej nie miałem problemu z tymi grami. Z początku problem pojawiał się co 5-10min gry. Dostawałem "freeza" i musiałem zminimalizować grę na parę sekund. Postanowiłem gruntownie przeczyścić komputer, oraz pozmieniałem pasty pod grafiką i procesorem. Uciążliwe freezy nieco ustały, ale nawet pomimo zmniejszeniu detali na minimum nie zniknęły. Zdjąłem obudowę, dałem komputerowi dużo miejsca. Przy okazji Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3 freezy zdarzają się teraz raz na ~20min. Z kolei przy zabawie z Mafią II przez cały czas uświadczyłem może tylko pięć zawieszeń gry. Zauważyłem, że "krytyczną" temperaturą dla karty graficznej zdaje się być 60 stopni "z groszami". Wtedy następuję freez. Wydaje mi się to dość dziwne. Temperaturę mierzę Riva Tuner (tylko ten jeden program pozwala na jej odczyt)

Konfiguracja komputera:
AMD Athlon II x2 240 [2.9GHz]
ASUS GeForce 9600GSO 384MB DDR3 192Bit
2GB RAM
Płyta główna : Gigabyte GA-M61-PME
Zasilacz : Delta 350W

Jak wspomniałem, problem nie pojawiał się wcześniej. Komputer jest dość świeżo po formacie, nic nie zmieniałem w komputerze. Jakieś pomysły?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Przegrzewanie karty graficznej przy 60 stopniach?
Daj screen z HWMonitor po obciążeniu.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Tak jak wcześniej pisałem, HWMonitor, SpeedFan, GPUTemp ani inne tego typu programy nie wykrywają mi temperatury karty graficznej. Przeszperałem internet i jak się okazało nie tylko ja mam ten problem, a wszyscy użytkownicy mojej karty graficznej i jedynie ASUS SmartDoctor oraz RivaTuner potrafią odczytać temperaturę.

Tak czy siak, znajomy polecił mi sprawdzić FurMarkiem i o dziwo temperatura miejscami sięgała koło 80 stopni a cały program się nie zawieszał tak jak ma to miejsce przy grach.
Daj screen z HWMonitor. I screen z GPU-Z zakładka sensors.
Proszę.

Załączone pliki Miniatury

Jeśli te screeny są pod obciążeniem to ja tutaj żadnego problemu nie widzę. To chyba jednak oprogramowanie.
Tak, screen chwilkę po "freezie". Problem w tym, że jest świeżo po formacie, najnowsze sterowniki, PhysX, DirectX. Nie mam pojęcia co mogłem pominąć.
Programy: Polecane / Nowe / Inne