Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Przejście z TP-LINK TL-2N721N na TP-LINK ARCHER T5E i dużo gorsze zasięgi.

Przejście z TP-LINK TL-2N721N na TP-LINK ARCHER T5E i dużo gorsze zasięgi.
Witam,
Z powodu przeprowadzi muszę korzystać teraz z sieci po wifi, nie chcę wiercić przez sufit żeby dostarczyć ethernet do pokoju. Korzystałem sobie z pierwszej karty ale miała ona niskie transfery, więc postanowiłem ją zmienić. Po zakupie archera okazało się, że zasięg wykrywania sieci jest jeszcze mniejszy a transfery nie poszły nic w górę. Jaka może być tego przyczyna? Podpinałem go i pod pcie x1 i pod to pełnowymiarowe. Router z jakiego korzystam to TP-LINK Archer C6, a moja płyta główmna to Asrock fatality x370 gaming x. Łącze internetowe to światłowód 300/30.
Ryzen 5 2600|Asrock X370 Fatal1ty Gaming X|Seasonic Focus Plus Gold 550w|16gb DDR4 3000mhz CL16 Goodram Iridium X|Goodram Iridium Pro Gen.2 240gb|Toshiba DT01ACA100 1TB|SilentiumPC Fortis 3 V2|MSI GTX 1060 6gb gaming X|SilentiumPC RG4T Pure Black|
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Przejście z TP-LINK TL-2N721N na TP-LINK ARCHER T5E i dużo gorsze zasięgi.
A może PLC czyli po sieci elektrycznej ? Zakładając , że masz na 1 razie dom .. ale to nie działa po przedluzaczach i musi być prosto do gniazdka z obu stron.
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Wtedy kupuję dwa takie jakby adaptery i one idą prosto do gniazdka, a od nich ethernety? Wtedy prędkość osiagnie te 300? Wydałem 150zł na tego archera a zasięg to serio jakaś tragedia. https://www.euro.com.pl/powerline-transm...lsrc=aw.ds coś takiego? Czy może polecasz coś lepszego? Najchętniej zostałbym przy 150zł ale do 200 mogę dać.
Atedit.
W przypadku gdyby była to inna faza to pójdzie po rozdzielnicy i jakoś to ogarnie?
Może musiałbym dołożyć do czegoś takiego? https://allegro.pl/oferta/tp-link-tl-pa7...MvEALw_wcB
Ryzen 5 2600|Asrock X370 Fatal1ty Gaming X|Seasonic Focus Plus Gold 550w|16gb DDR4 3000mhz CL16 Goodram Iridium X|Goodram Iridium Pro Gen.2 240gb|Toshiba DT01ACA100 1TB|SilentiumPC Fortis 3 V2|MSI GTX 1060 6gb gaming X|SilentiumPC RG4T Pure Black|
Jak inne fazy to nie będzie działać .
Na tych tanich do 150zl pelnej prędkości łącza nie wyciągniesz .

Dokładnie tak to dziala, adaptery do gniazdka i z nich kable .
Nie pomagam.
No to fazy musiałbym sprawdzić. Polecisz jakieś. na których te 300/30 wyciągnę? I jaki może być powód tak fatalnego zasięgu tego archera? Te pokoje dzielą dwie naprawde grube ściany z betonu komórkowego ale zasięg na tej starej karcie czy telefonie jest sporo lepszy.

Najlepiej by było dać skrętkę ale wyjście modemu mam przy podłodze, a skrętka musiałaby iść przez sufit, potem strychem i znów wyjść z sufitu ale wygląda to nieestetycznie.
Nie wiem jaki jest powód takiego zasięgu . Pewnie kwestia tego że jest z tyłu i od ściany odbija sygnał a ta co miałeś była USB i z przodu w lepszym położeniu . Być może temat by załatwiła antena taka zewnętrzna co byś sobie postawił np na kompie i kabelkiem do karty wifi podłączył ... Acz pewności nie mam .

Gdy jescze pracowałem w serwisie sieci to stosowaliśmy tp linki TL-PA7017 lub Fritza ale ten model już jest niedostępny . W kaDym razie to linki miały to do sobie że nie wyrabiały pełnego transferu ale były dość stabilne . Napewno nie lubią przedłużaczy i listw ale to
Nie pomagam.
No cóż, rozumiem. Przetestuję tego archera w innym komputerze i najwyżej go odeślę. Pomęcze się troche na tym starym tplinku i pomyślę coś o tej skrętce. Dzięki za pomoc
Atpieterman

A takie coś by mu nie starczyło : https://www.ceneo.pl/24564895

Mam taki wzmacniacz w warsztacie gdzie prawie nie było zasięga a ze zrozumiałych względów nie da się dać PLC działa to zaskakująco dobrze z 1 kreski zasięg zwiększyło do maksa . Ale w sumie nie wiem jak z transferami nigdy mnie to w tym miejscu nie interesowało bardzo możliwe że pełnego transferu nie wyrobi .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
wzmacniacze jak ma gruby bardzo strop albo wrypane szkło , rury i podobne jak to za PRL robili to może być ciężko + nie polecam tanich wzmacniaczy tp linka bo bardzo często padają ... lepiej coś od D-linka albo netgear
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne