Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Przekierowanie portów

RE: Przekierowanie portów
~Anonim napisał(a):No właśnie tego 195... i tak dalej. Ale nie jestem pewna, czy mówimy o tym samym.

Chyba tak Oczko Ale zmiana wewnętrznego IP to nie zalezy od tego jakie łącze dzielimy (Neo, kablówke, Netię czy jeszcze inną multimedię). To zależy od:
1. Urządzenia dzielącego (router, komputer, ich konfiguracje ...)
2. Tego czy zmiany zostały dokonane po stronie użytkownika końcowego - zmiana sieciówki, zmiana adresu MAC sieciówki itp, itd ...

A i z tego jest zawsze wyjście - nie musimy konfigurować komputerów tak, aby adres IP pobierały z DHCP a wprowadzamy adres na stałe (kolejny plus takiego rozwiązania to nieco szybsze uruchamianie systemu bo nie czeka on na serwer DHCP tylko ma juz skonfigurowane wszystko)

Edit:
I raczej początek adresów wewnętrznych to nie jest 195 Oczko
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
~Anonim napisał(a):Kolego przekierowanie portów nie da Ci HighID gdy nie masz zewnetrznego IP.
Wprowadzasz w błąd. Przekierowanie portów daje ten sam efekt co publiczny adres IP (o ile router sam otrzymuje publiczny IP - to jest warunek konieczny, ale tak oczywisty, że bez niego nie pojawia się w ogóle pytanie). Z punktu widzenia internetu nie ma różnicy i dla połączeń IP nie ma różnicy pomiędzy byciem fizycznie podłączonym na publicznym IP, a przekierowaniem portów.

Przekierowanie portów działa znakomicie. Jeżeli Ci Eddick nie działa, to nie zrobiłeś tego poprawnie i wprowadzasz innych w błąd.
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: opera
Yossarian, wiem, co masz na myśliOczko i nie mówiłam o adresie wewnętrznym, bo ten mnie się chyba od 85 zaczyna, a własny mam w ogóle 1.0....
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: avant
~Anonim napisał(a):Yossarian, wiem, co masz na myśliOczko i nie mówiłam o adresie wewnętrznym, bo ten mnie się chyba od 85 zaczyna, a własny mam w ogóle 1.0....

Coś mi sie tu nie podoba w tym co piszesz Oczko
Ten od 85 to zapewne zewnetrzny adres. A wewnetrzne lokalne adresy konfiguruje się z reguły na jeden z trzech zakresów - cytatem z Wikipedi sie posilę:
Cytat:Prywatne adresy IPv4
Istnieje pula prywatnych adresów IP. Mogą być one wykorzystane tylko w sieciach lokalnych. Infrastruktura Internetu ignoruje te adresy IP. IANA (Internet Assigned Numbers Authority) zarezerwował następujące trzy bloki przestrzeni adresów IP dla prywatnych sieci:

10.0.0.0 - 10.255.255.255 - dla sieci prywatnych klasy A (maska: 255.0.0.0)
172.16.0.0 - 172.31.255.255 - dla sieci prywatnych klasy B (maska: 255.240.0.0)
192.168.0.0 - 192.168.255.255 - dla sieci prywatnych klasy C (maska: 255.255.0.0)
Adresy prywatne można wykorzystywać za pomocą lokalnych routerów w sieciach lokalnych, ale nie działają one w publiczej części internetu. Jeżeli administrator sieci lokalnej przydzieli swoim komputerom adresy IP z puli prywatnej, to routery mogą łatwo rozpoznać kiedy komputery chcą się łączyć z internetem. W takiej sytuacji brama internetowa wykorzystuje technikę maskowania adresów sieciowych NAT, która pozwala na łączenie się z internetem komputerom nie posiadającym własnych publicznych adresów IP. Komputery z adresami prywatnymi nie mogą pełnić roli serwerów sieciowych w Internecie chyba, że posłużymy się techniką maskowania adresów docelowych (DNAT).

I teraz tak - zdaje sie, że korzystasz z podzielonego łącza (AFAIR Netia ?) - zrób tak:
W wierszu polecenia klepnij ipconfig /all i to co tam dostaniesz to jest adres wewnętrzny. Nastepnie przespaceruj sie na stronkę np http://www.whatsmyip.org/ - będziesz miała swój adres zewnetrzny "Your IP Address is ...."

Zewnętrzny adres w przypadku Neostrady zmiania się co 24 godziny. Wewnętrzne mogą (ale nie muszą - zalezy to od konfiguracji urządzenia rozdzielającego łącze) być stałe.
To jednak nie mówimy o tym samym. Teraz mam dokładnie tak jak mówisz, przedtem miałam odrobinę inaczejOczko.

Looknij, co?
http://www.pcformat.pl/forum/showthread....#pid112185
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: avant
Po pierwsze co to ma wspólnego z problemem bp121? Czy to ten sam (identyczny dokładnie) problem?

Po drugie mylicie pojęcia. A właściwie stosujecie złe pojęcia i mącicie. Nie istnieje w nomenklaturze sieciowej i nawet slangu komputerowym coś takiego jak "zewnętrzny" i "wewnętrzny" adres IP. Pojęcie wnętrzna i zewnętrza (?) odnoszą się tylko i wyłącznie względem czegoś. Adres IP zewnętrzny wobec naszego segmentu sieci nie musi być publiczny. Adres IP wewnętrzny w naszym segmencie sieci nie musi być prywatny. A znaczenie ma tylko i wyłącznie kwestia czy adres jest prywatny czy publiczny. Nie zewnętrzny czy wewnętrzny wobec czegokolwiek (domyślam się, że wobec naszej sieci lokalnej, ale też pewnie niektórzy źle interpretują pojęcie sieci lokalnej np. w kontekście połączenia ADSL). Nie używajcie pojęć, które wprowadzają w błąd, są nieprecyzyjne i nie mają związku z problemem.

LowID/HighID to tylko i wyłącznie kwestia braku możliwości nawiązania przychodzącego połączenia z nami. Brak takiego połączenia może wynikać z zapory sieciowej lub NAT-u po drodze (oznaczającego w praktyce posiadanie adresu IP z klasy prywatnej). Można mieć zewnętrzno-wewnętrzny-środkowy IP i nie ma to znaczenia... Język
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: opera
koziolek napisał(a):Po drugie mylicie pojęcia. A właściwie stosujecie złe pojęcia i mącicie.

Tak racja. Trza się zawstydzić takim uogólnianiem jakie zrobiłem (sam cytaty wrzucam o klasach prywatnych a pierdzielę o zewnętrznych, wewnetrznych).
Jednak w tym temacie (konkretnie w tym - połączenie z internetem poprzez modem ADSL i rozdzielenie go za pomocą tego Cerberusa) w zasadzie zewnętrzny IP (w tym sensie w jaki tego słowa uzywamy) jest tożsamy z publicznym a wewnętrzny z prywatnym.
Ale koniec mącenia. Zamykam się na temat "zewnetrzych" i "wewnętrznych" adresów.
Dziwne ale przeciez ja mam wew. IP z radiówki i przekierowywanie portów nic nie daje i tak jest LowID i tak jest Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
~Anonim napisał(a):Dziwne ale przeciez ja mam wew. IP z radiówki i przekierowywanie portów nic nie daje i tak jest LowID i tak jest Wesoły

Eddick - przeczytaj sobie to co Koziołek nasmarował na temat adresów publicznych i prywatnych. Bo faktycznie posługiwanie się pojęciami "wewnętrzny" i "zewnętrzny" adres IP jest trochę do bani - lepiej jest przejść na prawidłową nomenklaturę - publiczny i prywatny adres IP
~Anonim napisał(a):Dziwne ale przeciez ja mam wew. IP z radiówki i przekierowywanie portów nic nie daje i tak jest LowID i tak jest Wesoły
Hehehe, jestem ciekaw gdzie te porty przekierowałeś... LOL ROTFL
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
lol przekierowanie portów