Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Przełączanie pomiędzy kartą zintegrowaną a dedykowaną

Exclamation  Przełączanie pomiędzy kartą zintegrowaną a dedykowaną
Dosłownie dwa dni temu zakupiłam nowego laptopa Lenowo Z50-70 (specyfikację podaję na samym dole). Niemalże od razu zainstalowałam najnowsze sterowniki do Nvidii przez program Nvidia Experience. Tym samym również programem przeskanowałam komputer w poszukiwaniu gier, a po znalezieniu zoptymalizowałam ustawienia. W programie pisało, że gra będzie śmigać na najwyższych detalach.

Kiedy uruchomiłam grę okazało się, że tak wcale nie jest. Owszem, w opcjach gry widnieją ustawienia najwyższe, jednak nie ma to przekładu na rzeczywiste efekty wizualne, które są okropne. Po zminimalizowaniu gry na pasku zadań widnieje ikona Intela, zatem gra działa na zintegrowanej grafice, a nie powinna.
Poszperałam w internecie i znalazłam na to parę sposobów: ustawienie Nvidię domyślnym procesorem graficznym zarówno dla danej gry jak i dla ustawień globalnych w panelu Nvidia. Przełączenie laptopa na tryb wydajny, zamiast zrównoważony.
Jednak nic z tego nie poskutkowało. Gra dalej uruchamia się na Intelu.
Dodam również, iż czytałam coś o grzebaniu w BIOS-ie, jednak po pierwsze, wielu osobom nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów (przynajmniej tak pisali na forach), a po drugie BIOS mnie przeraża, gdyż kompletnie nie potrafię się w nim poruszać. Co mam zrobić? Oddać dwudniowy sprzęt do serwisu? Jutro spróbuję się skontaktować ze znajomym informatykiem, jednak zanim zawrócę mu głowę pragnę się zorientować, co jeszcze mogę zrobić, aby zlikwidować ten problem. 
Wszystkie wątki na ten temat albo urywają się bez rozwiązania, albo dana osoba radzi sobie z problemem, jednak nie raczy opowiedzieć, jakim sposobem.

P.S. W menadżerze urządzeń obie karty są widoczne, przy żadnej nie ma żadnego znaczku (wykrzyknika).

Specyfikacja laptopa:
Procesor: Intel ® Core ™ i7-4510U CPU At 2.00GHz 2.60GHz
Karta graficzna (dedykowana): Nvidia GeForce 840M
Karta graficzna (zintegrowana): Intel® HD 4400
Windows 7 HP 64bit

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne