Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Przesyłanie danych pomiędzy dwoma komputerami

Scared  Przesyłanie danych pomiędzy dwoma komputerami
Witam!
Chciałby się dowiedzieć, jak skonfigurować komputer, abym mógł przesyłać dane z jednego na drugiego za pomocą kabla np. Ethernet!
Dzięki za pomoc.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Przesyłanie danych pomiędzy dwoma komputerami
Z tego co wiem, to jeśli jest win XP na 2 komputerach to wystarczy tylko je połączyć np. przez kabel ethernet. Do przesyłania danych możesz użyć komunikatora Gadu-gadu, albo jakiegoś innego. No albo można też udostępnić folder w którym będziesz miał pliki dostępne też dla komputerów w twojej sieci.
To tak: kabel Ethernet typu crossover i 2 karty sieciowe. Łączysz, konfigurujesz i przesyłasz.
ja robie to inaczej
instaluję na głównym komputerze program : http://rapidshare.com/files/168163103/Cerberus-ftp.zip
ustawiam tam żeby były dostępne albo wszytskie katalogi albo tylko wybrane, np: filmy, muzyka, animacje, gry . Adres IP serwera ftp ustalany jest automatycznie, np: 192.168.2.100
a na drugim instaluję http://rapidshare.com/files/44734039/Tot...er7.01.rar
w Programie Total Comander w pierwszym oknie naciskam CTRL-N i wpisuję : 192.168.2.100
pojawiają mi się katalogi udostępnione, mogę sobie poszczególne katalogi i pliki w nich przeglądać, a w razie potrzeby kopiować pliki do drugiego okienka, czyli drugiego komputera.

Zalety:
- bezpieczeństwo , bo serwer FTP tylko wtedy włączam, kiedy potrzebuję
- duża prędkośc przesyłania danych, zależna od prędkości Twardych dysków i prędkości kart sieciowych , transfer ok 10 MB średnio ( czyli ok. 80 mbit )<-- karty mam 100 mbitowe, zależy też czy dyski są sfragmentowane.

P.S. można skonfigurować serwer na kilku uzytkowników, a kazdy będzie miał oddzielne uprawnienia i loginy i hasła
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak przesyłać dane między dwoma komputeramiprzesyłanie danych pomiędzy dwoma komputeramiprogram do przesyłania danych między komputeramiprogram do przesyłania danych między komputerami przez kabelprzesyłanie plików między komputerami przez kabelprzesylanie danych miedzy dwoma komputeramitransfer danyvh miedzy dwoma komputerami przez ethernetprogram do przesyłu danych między dwoma pcprogram do przesyłania danych przez ethernetprogram do przesylania plików przez kabel sieciowy