Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Przycisk power Asus K52JB

Przycisk power Asus K52JB
Witam wszystkich

Od kilku dni zmagam się z niedziałający przyciskiem power w laptopie. Problem był tak duży, że już nie pomagały rozwiązania "siłowe". Rozkrecilem kompa, wymontowalem panel z przyciskiem i ... lipa. Przeszukałem różne miejsca i niestety nie mogę znaleźć kompletnej części. Co robić?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Przycisk power Asus K52JB
Przycisk jest podlaczony taśmą ?

Przerobienie przycisku lub wyloz 150zl jesli ma to estetycznie wygladac. Wiecej nie da rady zrobic...

http://allegro.pl/obudowa-gorna-palmrest...83601.html
Niestety, nie ma połączenia na taśmę.
A jak jest podlaczany ?
Przycisk zamontowany jest na płytce, która wchodzi w płytę główną. Co do samego mechanizmu, wystaje mały plastikowy guzik, który wciskany jest poprzez przycisk power w obudowie.
No to tak jak mowie. Zabawa w lutowanie i przerabianie ( moze sie nie udac) lub kupno panelu co dalem w linku. W stacjonarkach jak padnie przycisk to mozna nawet srubokretem ,a w laptopach bedzie gorzej Smutek

Jakbys dal zdjecie dokladne jak to wyglada to moze bym podpowiedzial jak mozna to rozwiazac,bo nie wiem ile tam jest "pinow" do odlutowania itp.
Powiedz mi, można zrobić rozruch systemu nie korzystając z przycisku power? mam na myśli przypisanie tej funkcji do jakiegoś klawisza na klawiaturze
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Można w komputerach stacjonarnych (raczej dotknieciem jakiegokolwiek klawisza niz przypisanego ) ,ale w laptopach to zalezy od producenta. Musialbys go odpalic i wejsc w bios,ale bardzo watpie ze tam takie cos bedzie.
Do momentu znalezienia części po prostu użyję przycisku hibernacji. Sprawdzałem w BIOSIE opcje rozruchu i niestety nie było tam opcji klawiatury.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Mialem Ci to wlasnie napisac. Uzyj uspienia natomiast naladuj go choc troche bo wtedy dziala tylko pamiec ram i ona tez tam kilka watow wezmie Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne