Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pytanie co do działania i zakupu RTX 2060

Pytanie co do działania i zakupu RTX 2060
Witam, od pewnego czasu chcę zakupić niereferencyjną kartę graficzną z Nvidia a dokładnie mocną sekcję RTX 2060 (MSI lub gigabyte kwestia mojego gustu) problem polega na tym czy mój zasilacz zdoła utrzymać kartę jak i cały mój sprzęt w kwestii swojej mocy i również czy mój procesor jest dość dobry by po zakupie i zamontowaniu karty graficznej nie doznać zjawiska tzw. ''wąskiego gardła'' (zjawiska spadków fps podczas momentów statycznych/graficznych w czasie gry). 

Poniżej podaję specyfikację mojego PC:

Win 7 x64
Monitor najzwyklejszy LG 24 calowy 24EA53.
myszka, słuchawki, klawiatura i inne bajery gamingowe (inf. dla poboru mocy)
Obudowa Irid 300 5 wentylatorów wbudowanych (inf. dla poboru mocy)
Procesor: Intel Core i5 3570K 3.40GHz / chłodzenie niereferencyjne Be quiet Pure Rock BK009
pamięć RAM: (8gb) 2x4 GoodRam 1600Mhz CL11
Płyta główna: ASRock B75M-DGS
Karta Graficzna: AMD Radeon RX460 4GB V-RAM
Dyski: x1 na system, pliki i gry 256gb ADATA SU900 x1 HDD 500GB magazyn zbędnych plików.

Zasilacz: 450W Cooler master (trochę już go mam bo od 2013 roku lecz nigdy nie było z nim problemów)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Pytanie co do działania i zakupu RTX 2060
Będzie wąskie gardło ale nie gigantyczne. Podkręcisz procesor to zminimalizujesz, sugeruję go za czasu oskalpować. PatrykIT polecam, ma aukcje na allegro i na forach benchmark oraz pclab.
Co to konkretnie za zasilacz? Bo samo 450w wiele nie mówi, choć dać radę powinien. A rtx sugeruje kupić prosto od nvidii model founders edition. Jest dość przyzwoity i nie drogo wychodzi w stosunku do niereferentow porządnych Wesoły
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Moja płyta główna ma zablokowaną możliwość podkręcania procka, co prawda posiada opcję zmiany taktowań ale po wyłączeniu boosta od intela i nadaniu innych częstotliwości taktowań itd. po wejściu na pulpit taktowania wracają do normy i nic się nie zmienia jedynie turbo boost od intela jest wyłączony, nie wiem dlaczego się tak dzieje. Skalpowanie używanego procesora z 2012 roku nie wiem czy jest opłacalne co prawda nawet sam to mogę zrobić bo mam sprzęt do tego ale nie wiem czy warto. Zasliacz jest z Cooler mastera 450W więcej informacji nie podali na fakturze kiedy go kupowałem w 2012 (pudełka z zasilacza niestety nie posiadam). Jakoś bardziej przemawiają do mnie nie referencyjne karty bo mają lepsze osiągi a budżet mam duży więc bez różnicy :D . Pytanie brzmi czy przy wyborze gorszej sekcji np. GTX 1070/80 też ''wąskie gardło'' by występowało ? I czy opłaca się zwracać uwagę na GTX 1660 ? Zależy mi na tym bo chce czerpać max z rozgrywki a procesora jakoś nie chce mi się zmieniać na nowy bo mam socket 1155 i musiałbym zmieniać przez to płytę główną bo raczej nowe procki na ten socket już nie wychodzą. Można zaproponować jakąś kartę która idealnie by się wpasowała do mojego sprzętu z góry dziękuje. Język
a no tak .. nie doczytałem że b75 ... w sumie to nie logiczne łączyć b75 z odblokowanym procem ...
Skalpować ZAWSZE warto , bo wbrew głupotom co można wyczytać jak już zaczynają się jaja to wtedy jest za późno bo już zapewne doszło do degradacji chipu , tylko skalp za czasu jest skuteczny .
Kupisz byle jaki model niereferencyjny to będzie jeszcze gorszy od Foundersa który względem poprzednich referentów jest nieporównywalne lepszy . Po latach dziadoskich turbinek nvidia wreszcie zadbała by posiadanie referencyjnej karty było przywilejem a nie wstydem .Delikatne fabryczne oc większości niereferentów wiele nie zmienia, zresztą FE ma na tyle niezłe chłodzenie że spokojnie też go kręcić można , ale według mnie to bez znaczenia tym bardziej że przy tym procu nie będzie widoczne . No chyba że bardzo graficzne gry lub 1440p .
1070 = 1660 t, 1660ti = 1070ti i tak +/- i to jest generalnie prawie max co proc ci ogarnie . 1660TI jak dla mnie perfekt , ale jak patrzę po sklepach to dobry niereferent ponad 1400zł , 2060 FOunders 1619 i według mnie różnica wydajności 15 do 25% to uzasadnia + wartość odsprzedaży kiedyś też będzie wyższa .
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Cytat:1070 = 1660 t
Tutaj należy podkreślić, że w celu osiągnięcia wydajności GTX 1070 należy model 1660 podkręcić. A najlepiej podkręca się MSI oraz Gigabyte.

Teoretyzując to VEGA 56 z innym zasilaczem byłaby bdb. Na niemieckim Amazonie ASUS Strix kosztuje 303€, czyli tyle co porządny 1660Ti.
[Obrazek: kkfVR40.jpg]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Przy dobrych temperaturach nie ma sensu się w to bawić, pewnie prędzej wymienisz cała platformę niż pojawią się problemy z temperaturami - o ile w ogóle się pojawią.
Ja twierdzę że jest sens, bo życie pokazuje że gdy temperatury już szaleją to za późno na skalp... A pewnie jeszcze będzie to chciał kiedyś sprzedać i lepiej jakby był sprawny
Nie pomagam.
Temperatury są normalne i nie odbiegają od normy na procesorze, zresztą nie dam rady i tak go podkręcić na tej płycie co już wspominałem więc myślę, że ten skalp jest zbędny nie wiem czemu tak się przy tym upieracie :D Odnośnie procka wybrałem go kiedyś z wersją K bo byłem młody i głupi hehe Język sam uczyłem się na błędach i z dnia na dzień czytałem o wszystkim co i jak jeśli chodzi o ''składaki'' i upgrade pc, dopiero po zakupie używanego wyżej wymienionego procesora domyśliłem się, że na tej płycie głównej za wiele nie zdziałam :D.

Długo siedziałem nad tematem przeglądałem recenzje i opinie ludzi różne testy i myślę poważnie nad zakupem MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X 6GB GDDR6, tak jak mówiłem budżet mam odłożony większy na to więc ta cena 1450zł+ (zależy też od sklepu) nie jest mi straszna. Jeśli mógłbym usłyszeć parę zdań na temat tej karty również byłbym wdzięczny.
Upieram się bo już 2 proce straciłem przez odwlekanie i nadto takich historii poznałem. Tłumacze ci ze skalp skuteczny jest nie jako lekarstwo a środek zapobiegawczy. Więc nie należy myśleć dlaczego powinienem skalpowac albo czy już powinienem... Bo to prowadzi do konsekwencji prędzej czy później. Nie oskalpujesz to możesz dostać na własne życzenie i zamiast stracić kilkadziesiąt złotych to stracisz kilkaset które mógłbyś zarobić na sprzedazy platformy. Daj w laptopie sylikon zamiast pasty i używaj tak parę lat to też zniszczysz proca. Denerwuje mnie to błędne myślenie bo wszyscy myślą że jak temperatury są ok to nie skalpukemy. To bzdura. Tylko skalp za czasu jest skuteczny. Jeżeli nie oskalpujemy za czasu to gdy przyjdzie problem to zbierające się ciepło pod ihs zdąży już doprowadzić do mikropekniec chipu i wtedy ty skalpujesz, niby pomaga a za parę miesięcy procek może zacząć świrować lub całkiem padnąć. Dużo osób które bagatelizowało już tego pożałowało. No ale cóż... Czy zmiana oleju w zatartym silniku pomoże? Trzeba rozumieć problem... A z glutem nie tylko trwałość jest problemem a też zbierające się ciepło pod ihs którego nie odprowadzamy. To bardzo skomplikowany temat... Ale na polskich forach strasznie bagatelizowany bo nikt nie uświadamiał na ten temat ludzi mimo że problem istnieje od lat.

Gaming x to topka 1660ti. Chłodny, cichy i ładnie się kręci często.
Nie pomagam.
Dzięki wielkie za pomoc, wszystko wyjaśnione można zamknąć :D, P.S nad tym skalpem pomyśle heh.
Programy: Polecane / Nowe / Inne