Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pytanie o specyfikacje laptopa do gier + zapytanie o konkretny dysk SSD

Pytanie o specyfikacje laptopa do gier + zapytanie o konkretny dysk SSD
Witam,

przymierzam się do zakupu laptopa gamingowego w maksymalnej cenie jak niżej:
https://www.morele.net/laptop-dream-mach...0-1134908/

Chciałbym zapytać czy ktoś, byłby w stanie się wypowiedzieć o tej firmie oraz samym sprzęcie?

Nie odnalazłem testów/benchmarku tego konkretnego modelu. Również nie moge odnaleźć prędkości zpisu/odczytu danych dysku SSD zawartego w tym sprzęcie. Ktoś ma jakieś namiary?

Czy sprzęt jest wart swojej ceny? Znalazłem również coś takiego. Tutaj za to znamy markę i możemy mieć większą pewność co do jakości:
https://www.morele.net/laptop-msi-gp62-leopard-7rd-041xpl-976112/

Nie wiem jak mocny sprzęt jest obecnie potrzebny do nowszych tytułów, nie muszę odpalać wszystkiego na max detalach, ale minimalne przy 60 klatkach byłoby wskazane ;p

Podejrzewam, że przesadziłem z tymi propozycjami i lapek do 3k starczy przy takich wymaganiach jakie mam, ale wolę zapytać o opinię kogoś bardziej obeznanego na rynku. Mój stary lapek padł, miał 7 lat i już i tak lewdo zipiał Smutek
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Pytanie o specyfikacje laptopa do gier + zapytanie o konkretny dysk SSD
Witam,

Nie, nie znajdziesz rzetelnych testów tego modelu więc to jedna zagadka też serwis. Jak już coś z kadłubków lepiej Hyperbooka.

Lecz zacznijmy od początku
1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? Październik 2019 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
(01.09.2017, 17:16)Gajwer napisał(a): Witam,

Nie, nie znajdziesz rzetelnych testów tego modelu więc to jedna zagadka też serwis. Jak już coś z kadłubków lepiej Hyperbooka.

Lecz zacznijmy od początku
1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Dziękuję za odpowiedź. No więc tak, po pierwsze nie byłem świadom istnienia czegoś takiego jak Hyperbook i nie do końca widzę, czym się wyróżnia od zwykłego Notebooka. A termin "kadłubek" też jest mi obcy więc nie wiem o co chodzi ^^

1. Do około 5000zł. Chciałbym jednak mieć wybór z tańszego rozwiązania w kwocie do 3000zł. Tak więc szukam do 3000zł oraz od 3 do 5k.

2. Brak preferencji. Na swoim 7 letnim lapku miałem 1366x768 i wystarczyło.

3. Praca w wordzie (hehe), oglądanie filmów, możliwy streaming/nagrywanie filmów, oraz gry, nowsze tytuły, nie muszą być odpalane na najwyższych możliwych opcjach. Mogę grać w niskich ustawieniach przy 40-60 klatkach. Chociaż nie pogardzę wysokimi ustawieniami, po prostu się przyzwyczaiłem, że miałem swojego rodzaju złom do tej pory ;p

4. Z tego co wiem matowa nie odbija światła, chętnie przygarnę.

5. Raczej wersja z około 15' monitorem, taki miałem do tej pory i nie czuję potrzeby na zmianę. Chociaż 17' brzmi zachęcająco. Dość często przemieszczam się pomiędzy miastami, z tego względu też sądzę, że 15' jest wystarczające.

6. Z systemem, preferuję win7 jednak nie wiem czy jeszcze takie znajdę.

Od 7 lat posiadałem tego laptopa:
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sa...958.0.html

Poza drewnem w postaci karty graficznej sprawdzał się, chociaż nie pozwalał na komfortową grę w wiele współczesnych tytułów. Karta graficzna nie obsługiwała dx11. Do takiego właśnie rozmiaru laptopa się przyzwyczaiłem, co nie znaczy, że nowy musi być taki sam Wesoły Podaję poglądowo stary sprzęt, nie byłem na nim niestety w stanie komfortowo zgrywać materiałów wideo z np. gier, lub kamery w znośnej jakości.
(02.09.2017, 09:57)hubzur11 napisał(a): Do 3000 zł znajdziesz laptopy z 950m która nie pociągnie wszystkiego (niestety) Smutek Dlatego najlepiej do najnowszych gier mieć 960 lub 1050.
Patrząc po opiniach najtańszy i jednocześnie najlepszy w swojej cenie laptop gamingowy który pociągnie nowe gry to MSI GP62 Leopard i5-7300HQ/8GB/1TB GTX 1050?? 3500 zł w promocji z 4000.
PS: Jeśli chcesz złożonej opinie od kogoś innego niż spontanicznego forumowicza poczekaj na opinie starego wyjadacza tego forum Gajwera Wesoły

Dzięki,
każda informacja jest przydatna Wesoły Nie wiedziałem, że lapki do 3000 mają dzisiaj takie duże problemy przy nowszych tytułach.
Poczekam jeszcze na Gajwera, może coś razem wykombinujemy ^^

edit:
chyba nie mogę edytować odpowiedzi do Gajwera to dopiszę tutaj. Chciałbym aby lapek miał dysk ssd lub przynajmniej dodatkowo miejsce aby taki zamontować (lub ssd m.2)
(02.09.2017, 13:16)hubzur11 napisał(a): Z tego co zauważyłem to ostatnimi czasy wzrosła cena podzespołów co też odbiło się wzrostem cen laptopów o około 10%, rok temu za 2760 zł Dorwałem laptopa z 950, teraz ten sam model kosztuje około 3 tysiące :x Dużo też zależy od tego o jakich tytułach mówisz Wesoły Np. darkest dungeon pójdzie raczej na każdym laptopie bez problemu mimo że to dosyć nowa gra Język ale np. Wiedźmin 3 lub inny RPG z otwartym światem potrzebuje o wiele więcej mocy obliczeniowej Smutek
PS:Miejsce na dodatkowy dysk ssd zazwyczaj jest w miejscu napędu CD, wystarczy kupić podkładkę na sam dysk, i miejsce gotowe, a potem napęd można podłączyć zewnętrznie za pomocą przejściówki USB Wesoły

Ciekawe,
nie wiedziałem, że tak działa wymiana dysku. Myślałem, że gdzieś w obudowie jest miejsce a nie "zamiast" napędu ;p SSD M.2 niby wyglądają jak RAM wiec w sumie miejsca nie zajmują dużo. Chodzi o tytuły pokroju wieśka właśnie Wesoły Darkest Dungeon to na moim staruszku odpalałem zanim nie umarł ;p 
Jestem, większość modeli posiada miejsce na dysk SSD m.2 więc z tym nie jest problem.
Windows 7 już nie dostaniesz tylko Windows 10 Wesoły

MSI podany wyżej jest ok tylko jedna mocna wada 2 GB pamięci grafiki, nie jest to przyszłościowe. Tym bardziej musimy doliczyć system 400 zł piechotą nie chodzi.

Moim zdaniem od najtańszych co opłaca się kupic:
Acer VX5-591G i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050
Matryca FULL HD IPS, solidnie wykonanie przy tym atrakcyjny (agresywny) design, wygodna podświetlana klawiatura, przyzwoite głośniki, dobra kultura pracy (układ chłodzenia), dobry czas pracy na akumulatorze, łatwy dostęp do podzespołów wewnętrznych, slot na dodatkowy dysk SSD m.2.

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, jest to nowy model od Acera bardzo mi się osobiście podoba design, bardzo stonowany. Dobra cena za taką konfigurację z systemem.

Acer VX5-591G i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Ten sam model co zaproponowany w pierwszej kolejności lecz z procesorem i7 i lepszą grafiką.

Troszkę ponad 5000 zł Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256/Win10X GTX1060
Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, obsługuje dyski SSD M2 PCIe NVMe, solidnie wykonany z atrakcyjnym designem.

Linki Ci wyślę na prywatnej wiadomości
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? Październik 2019 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
(02.09.2017, 14:15)Gajwer napisał(a): Jestem, większość modeli posiada miejsce na dysk SSD m.2 więc z tym nie jest problem.
Windows 7 już nie dostaniesz tylko Windows 10 Wesoły

MSI podany wyżej jest ok tylko jedna mocna wada 2 GB pamięci grafiki, nie jest to przyszłościowe. Tym bardziej musimy doliczyć system 400 zł piechotą nie chodzi.

Moim zdaniem od najtańszych co opłaca się kupic:
Acer VX5-591G i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050
Matryca FULL HD IPS, solidnie wykonanie przy tym atrakcyjny (agresywny) design, wygodna podświetlana klawiatura, przyzwoite głośniki, dobra kultura pracy (układ chłodzenia), dobry czas pracy na akumulatorze, łatwy dostęp do podzespołów wewnętrznych, slot na dodatkowy dysk SSD m.2.

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, jest to nowy model od Acera bardzo mi się osobiście podoba design, bardzo stonowany. Dobra cena za taką konfigurację z systemem.

Acer VX5-591G i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Ten sam model co zaproponowany w pierwszej kolejności lecz z procesorem i7 i lepszą grafiką.

Troszkę ponad 5000 zł Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256/Win10X GTX1060
Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, obsługuje dyski SSD M2 PCIe NVMe, solidnie wykonany z atrakcyjnym designem.

Linki Ci wyślę na prywatnej wiadomości

Dzięki wielkie za poświęcony czas Wesoły Sprawdzę wieczorem wszystkie propozycje, bo w tej chwili nie bardzo jestem w stanie. Dam znać czy na któryś z nich się zdecyduję ^^ 

edit: co oznacza "brak elementów montażowych"? np. Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 (brak elementów montażowych) - chodzi o to ,że nei jest dołączany dysk do zestawu, czy co coś innego?
Oznacza że nie ma śrubki do przykręcenia dysku. Nie raz już są w laptopie nie zawsze. Czasem są w dyskach w komplecie lecz też nie zawsze. Można łatwo dokupić takową.
Mam pytanie, czy jest to ten sam komputer? Wygląda, że to samo, ale w jednym w specyfikacjach jest, że RAM rozszrzany do 32GB a w drugim, że 16GB. Ten drugi jest jakoś okrojony i w zamian dany zwykły dodatkowy dysk 1Tb?

https://www.x-kom.pl/p/373346-notebook-l...x1060.html

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo...in10.bhtml

edit: tak pomyślałem, może RAM mieści się w miejsce dysku czy coś, i 16GB jest podane poniewaz dysk zasłania sloty, ale jak się go wyciągnie to jest miejsce na 32GB?

editL tak samo grafika

Wielkość pamięci karty graficznej 3072 MB GDDR5 (pamięć własna)

a w drugim: Pamięć karty graficznej 6 GB

Ratujcie ^^
Nie to nie jest ten sam model, musisz szukać oba z GTX1060 6 GB
Programy: Polecane / Nowe / Inne