Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pytanie o stronę NO BOX

Ściana  Pytanie o stronę NO BOX
Spotkał się ktoś ze stroną https://www.nobox.pl/ (Cenegi) na której otrzymuje się kody do gier po wpisaniu kodu z pudełka. Może mi ktoś wytłumaczyć sens tego procederu. Nie mogli do pudełka dać kodu Steam tylko zmuszają mnie do tworzenia kolejnego konta, aby wypromować swoją stronę.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Pytanie o stronę NO BOX
Spotkałem się z powyższą stroną w momencie jak chciałem zainstalować pakiet 9 gier z serii Quake o nazwie "The Quake Collection", po włożeniu płyty do napędu i odpaleniu instalatora okazało się, że mimo iż do pudełka z grą dostarczona była płyta, to pakiet 9 gier ściąga się za pomocą aplikacji Steam korzystając z klucza steam, który najpierw trzeba uzyskać rejestrując się na stronie http://www.nobox.pl .
Po tym jak na tej stronie przepisze się kod z ostatniej strony instrukcji do gry i założysz na niej konto, odbierzesz maila aktywacyjnego, etc, dopiero po tym uzyskuje się klucz steam do pobrania pakietu.
To jest to:

https://www.ceneo.pl/47622085

Szkoda, bo liczyłem, że skoro producent umieścił gry na płycie DVD, to będzie się instalowało z niej i na niej będzie się miało instalkę gry - jak za starych dobrych czasów.
Czasy gier na CD niestety chyba bezpowrotnie minęły przynajmniej tych na PC.
Nośniki fizyczne miały ten swój urok.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Teraz tak jest, że kupując grę w pudełku przeważnie masz kod do jej pobrania z różnych serwisôw w środku. Druga rzecz, gry też ważą co raz więcej, mają nawet ponad100 GB, więc umieszczenie ich na płytach nie ma sensu, jest to nieopłacalne i niepraktyczne w dzisiejszych czasach. Nawet w twoim przypadku, więc część gier pobierz po prostu z sieci. Są wy i zalety. Zaletą jest z kolei np. gdy zarejestrujesz grę na Steam ż e jest ona zawsze aktualna, masz do niej dostęp gdyż zgubisz płytę, czy też uszkodzisz. Wadą to czasem konieczność posiadania dostępu do internetu by w niektóre gry zagrać. Przy wolnym łączy, pobieranie dużych wagowo gier też może okazać się uprzykrzające. Do tego wszystkiego dodany jeszcze fakt że dane płyty optyczne gracz na popularności. W nowych komputerach często już nawet nie są montowane napędy optyczne.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Dziękuje LilPeneros za odpowiedź.

A ty ilidianie poczytaj post i zobacz jak powinna wyglądać odpowiedź na temat.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Chodzi o zabieg komercyjny, nie dają ci specjalnie kodu od razu, abyś wpierw zarejestrował się na ich stronie. Odwiedził ją. To logiczne akurat moim zdaniem. Przepraszam że w ogóle się tu odezwałem.
Illidan - serio w nowych komputerach nie są już nawet montowane napędy optyczne ?
Moim zdaniem tak długo jak istnieją w branży RTV takie formaty zapisu danych jak DVD czy Blue-Ray, to dotąd powinny być montowane napędy optyczne w nowych komputerach (de facto nagrywarki DVD/CD z możliwością odczytywania tychże formatów).
Nawet jeśli gier komputerowych praktycznie już nie ma na DVD, to przecież istnieją zapisywalne nośniki formatu DVD na których można nagrywać różne dane, są one dość tanie i takie nagrywanie jest wygodne.
Tak samo większość filmów obecnie jest na Blue-Rayu, ale w formacie DVD też się zdarzają, np. zakupiony przeze mnie na początku 2019 roku film Samson (2018) DVD PL w Empiku.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Serio, zobacz sobie np. nowe obudowy do komputerów, tam już nie ma miejsca na napędy optyczne, przeważnie jest tam tylko miejsce na efektowne chłodzenie. Jeśli chcesz kupić obecnie obudowę z napędem optycznym to musisz dobrze takowej poszukać, stają się powoli żadkoscią. Nawet w laptopach się odchodzi też od napędu optycznego. Ostatni nawet Sony ogłosił że zaprzestaje wydawania filmów na BlueRay. Nast|pca DVD się nie przyjął ze względu na drogie płytki i drogie napędy i nagrywarki. Do tego trwałość płyty. Gdy obecnie chcesz zmagazynować duże ilości danych opłaca się kupić dysk twardy bardziej na te dane niż nagrywać płyty. .Zewnętrzny HDD 1 TB to ok .150 zł.. Jeśli chodzi o filmy to płytki są wypierane przez dystrybucję cyfrową, streaming,jak Netflix HBO Go itp. To niestety fakty.

Ja sam.dla odmiany bardziej korzystam jeszcze z magazynowania czegoś na DVD, są to głównie rodzinne filmy, które na nie nagrywam czy zdjęcia, pokazy slajdów. Mam co prawda nagrywarkę BlueRay, ale nie korzystam za bardzo, drogie płytki, te tańsze...cóż nagrasz, za miesiąc nie odpalisz. Także jak pisałem bardziej opłaca się magazynować dane na HDD.
Programy: Polecane / Nowe / Inne