Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pytanie odnośnie RAM na płycie głównej

Pytanie odnośnie RAM na płycie głównej
Witam. Posiadam płytę główną ASROCK 775i945GZ
Tam jest napisane, że max pamięci RAM, którą obsłuży to 2GB. NAtomiast ja zamontowałem już dawno temu 3 GB i komputer chodzi bez problemów. Czym to możę być spowodowane?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Pytanie odnośnie RAM na płycie głównej
BIOS oraz system poprawnie wykrywają 3GB? Chytry
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Tak wykrywaOczko Na początku system, jak i BIOS pokazywał 2072 MB. Gdy zaktualizowałem BIOS, ponieważ wymagane to było, aby poprawnie działa mi Core 2 DUO, to pokazuje mi już równe 3 GB. Niedługo chcę postawić Windows 7 i nie wiem, czy wykryje mi 4 GB RAM ta płytę, gdy dołożę 2x2GB.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Szczerze tego chyba nikt nie potwierdzi ile po aktualizacji puści płyta główna musisz sprawdzićWesoły Z ciekawości daj potem informację jak to wyglądaWesoły
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Chipset 945GZ obsługuje maksymalnie do 4GB RAM w zależności od procesora. pożycz od kogoś drugą kostkę 2GB to się dowiesz czy poleci czy nie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Dołożyłem kość 2 GB i wygląda to tak, że po włączeniu komputera na ekranie mam napisane, że widzi 3200 MB RAM. Potem system się nie uruchamia tylko mam info na ekranie, że jakaś zmiana sprzętu mogła uszkodzić jakiś plik czy coś takiego i aby nacisnąć ENTER. Daję ENTER obraz znika, wiatraki się kręcą i nic więcej nie ma. Reset nic nie daje. Wyciągam kość, daję z powrotem 1 GB aby było 3GB i śmiga normalnie. Może to być wina kości? Bo dodam, że gdy wyjmę swoje kości i dodam tylko tą jedną 2 GB to komp też ma problemy.

Następna niespodzianka: Znów dołożyłem 2 GB ale zamieniłem kości miejscami - na początku czarny ekran z migającym kursorem. Dałem reset, na początkowym ekranie wyświetla mi się RAM 4096 MB, wchodzę do BIOS, również tyle pokazuje. Lecz wychodzę z BIOS i po restarcie mam czarny ekran. Więc już nie wiem, czego to wina, skoro na startowym ekranie wyświetlił się RAM poprawnie?
Jest ktoś w stanie pomóc?
Daj już spokój. Producent podaje że płyta obsłuży 2GB pamięci RAM ty masz 3 GB i to stabilnie i jeszcze kombinujesz. Ciesz się z tego co masz.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Kombinuję bo skoro załapał 4 GB to być może jest mozliwość, że tyle obsłuży i właśnie dlatego pytam. Bo może jest ktoś, kto miał z tym styczność. Chyba od tego jest forum, prawda?
To są takie same kości czy różne? Przetestuj tą co dokupiłeś memtestem bo skoro na niej system nie wstaje to może być uszkodzona, mogą się też "gryźć" ze sobą. U mnie 2x1GB Kingstona i 2x1GB Geil'a o tych samych parametrach też nie chciały razem współpracować mimo iż wszystkie były 100% sprawne, oddzielnie pracowały normalnie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne