Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pytanię związane z wyborem kierunku pracy po nauce

RE: Pytanię związane z wyborem kierunku pracy po nauce
Bo jeśli uważasz, że dasz rade to technikum - proste. Nikt nie napisał, że dobra zawodówka jest zła, ale technikum jest lepsze.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
(16.06.2014, 00:50)Dlogi16 napisał(a): Bo jeśli uważasz, że dasz rade to technikum - proste. Nikt nie napisał, że dobra zawodówka jest zła, ale technikum jest lepsze.
No to jest oczywiste , że Technikum jest lepsze bo masz lepszy tytuł.

Ale mam pytanie , bo mam swój plan na przyszłość , jak go oceniacie , bo jeszcze nikt tego nie skomentował. Otóż Zawodówka -- > Praca --- > Technikum zaocznie (praca) -- > Studia zaocznie (praca) jak to skomentujecie?

Przyznam że nie uczyłem się za dobrze w gimnazjum (nie uczę , bo w sumie nadal jestem uczniem owego gimnazjum ale już czerwiec , oceny już wystawione dlatego uczyłem) , ale znam siebie , dałbym radę w technikum.
1 Kliknięcie = Jedno szczęśliwe i dożywione dziecko!
wejdź - http://pajacyk.pl/
[Obrazek: 08aborygen.gif]
Ja jestem elektrykiem po zawodówce i pracuje w zawodzie i na brak pracy nie narzekam. Obecnie jako elektromonter na statkach.
Pozdrawiam QuickSilver Wesoły

Ejj śmiej się śmiej zobaczysz jednak twój śmiech urwie się jak hejnał
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
Ehhh skończyłem Politologię i przyznam szczerze, że jakbym mógł cofnąć się w czasie to bym poszedł nie do liceum ale do jakiegoś technikum zawodowego. Fach w ręku to w dzisiejszych czasach podstawa...
Me gusta uTorrent :D
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
(16.06.2014, 05:27)QuickSilver napisał(a): Ja jestem elektrykiem po zawodówce i pracuje w zawodzie i na brak pracy nie narzekam. Obecnie jako elektromonter na statkach.
Napisze wieczorem do cb , mam parę pytańOczko
(16.06.2014, 15:17)Maderek napisał(a): Ehhh skończyłem Politologię i przyznam szczerze, że jakbym mógł cofnąć się w czasie to bym poszedł nie do liceum ale do jakiegoś technikum zawodowego. Fach w ręku to w dzisiejszych czasach podstawa...
Po co ci ta politologia była? Wow W moim mieście najbliższym nie ma żadnego technikum zawodowego... Jak chcesz iść do technikum to takie coś :

informatyk,
mechatronik,
pojazdów samochodowych
logistyk,
urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
rolnik,
architektury krajobrazu,
żywienia i usług gastronomicznych,
turystyki wiejskiej.

Haha , no bez komentarza. To stary po Politologi co ci zostało , studia? Możesz zawsze iść jeszcze ten dobry fach wyrobić.
1 Kliknięcie = Jedno szczęśliwe i dożywione dziecko!
wejdź - http://pajacyk.pl/
[Obrazek: 08aborygen.gif]
(16.06.2014, 00:57)SirFiress napisał(a):
(16.06.2014, 00:50)Dlogi16 napisał(a): Bo jeśli uważasz, że dasz rade to technikum - proste. Nikt nie napisał, że dobra zawodówka jest zła, ale technikum jest lepsze.

tytuł owszem ale wykształcenie niekoniecznie.

Technikum w którym ja byłem stawiało głównie na teorię - znacznie więcej nauczyłem się w pierwszej pracy przez pół roku niż podczas 5 letniej szkoły.

Zawodówki są mocno niedoceniane, dobry fachowiec bez problemu wyciągnie miesięcznie więcej niż kolejny magister w biedronce.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(16.06.2014, 00:02)SirFiress napisał(a): Panowie , chciałem iść do Techikum Informatycznego , co bym po tym miał? Nie za dużo ich w tej chwili na rynku?
Co do inf. - to różnie bywa z tego względu że widzę z własnej obserwacji, oraz znajomych którzy mają tytuł tech. inf. że dostaja go ludzie zarówno posiadający ogromną wiedze jak i nic nie umiejący.
Inna sprawa że np. dobry programista obroni się bez żadnego tytułu (cała masa ludzi radzi sobie w tym fachu mimo że dyplomu nie mają) także to jeszcze niczego nie przesądza. Fakt faktem przez to co wyżej napisałem jak i to że rzeczywiscie informatyków ostatnio jak psów to pracodoawcy tytuł technika z tej dziedziny traktują chyba bardzo śmieciowo

(16.06.2014, 00:02)SirFiress napisał(a): Bo zastanawiałem się czy zrobić tak jak mówi mi Tata że
- iść do Zawodówki , wyuczyć się w danym zawodzie i już pracować , iść potem do Technikum zaocznie w kierunku który mnie interesuje i potem możliwe że na studia zaocznie nadal pracując jako np. Elektryk.
czy
Iść jako Technikum Informatyk i potem kombinować z jakąś pracą i potem może studia jak kasę wykombinuje?
Skoro już rozważasz poważnie technikum i potem ew. studia, to nie lepiej od razu iść do technikum i przeżyć to jednym ciagiem, po co się rozdrabniać
skoro i tak praktycznie na 100% tam pójdziesz Wesoły Ten rok (technikum trwa rok dłużej od zawodówki?) jakoś przetrzymasz, nie jest to jakoś ekstremalnie długo

(16.06.2014, 00:02)SirFiress napisał(a): Czytałem tena tytuł technika z tego co czytałem trochę podupadł ,
Generalnie problem jest taki ze tytuł technika, inżyniera, mgr czy kogokolwiek innego z roku na rok coraz bardziej podupada Szczerbol Niestety mówię serio

Wszyscy mówią to samo i ja powtórze patrz na to co Cię najbardziej interesuje, żaden z tych zawodów raczej zły nie jest, no ale będziesz miał większe powodzenie jak będziesz robił coś co na prawdę lubisz, czyli będziesz się znał
A jak masz dobre technikum w okolicy to się nie zastanawiaj (niestety jakoś te szkoły w Polsce poziomem nie są równe), bo nawet jakbyś potem miał pójść na studia to nie dość że będziesz więcej umiał, przyda Ci się to to jeszcze masz już zawód i to konkretny
Tu była sygnatura, ale nie ma
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
(16.06.2014, 20:55)MarekAD78 napisał(a):
(16.06.2014, 00:57)SirFiress napisał(a):

tytuł owszem ale wykształcenie niekoniecznie.

Technikum w którym ja byłem stawiało głównie na teorię - znacznie więcej nauczyłem się w pierwszej pracy przez pół roku niż podczas 5 letniej szkoły.

Zawodówki są mocno niedoceniane, dobry fachowiec bez problemu wyciągnie miesięcznie więcej niż kolejny magister w biedronce.
Nie no stary , lepiej bym tego nie ujął , zastanawiam się czy do profilu jako opis nie wkleić, bardzo życiowe :D Ale teraz nasuwa się pyt czy tytuł w tych czasach jest ważny? Czy pracodawcy patrzą na to czy ktoś ma technika czy dużo wiedzy praktycznej ale ma tylko zawód , czy pracodwacy szukają fachowców czy techników.

(16.06.2014, 21:10)jacob1 napisał(a):
(16.06.2014, 00:02)SirFiress napisał(a): Panowie , chciałem iść do Techikum Informatycznego , co bym po tym miał? Nie za dużo ich w tej chwili na rynku?
Co do inf. - to różnie bywa z tego względu że widzę z własnej obserwacji, oraz znajomych którzy mają tytuł tech. inf. że dostaja go ludzie zarówno posiadający ogromną wiedze jak i nic nie umiejący.
Inna sprawa że np. dobry programista obroni się bez żadnego tytułu (cała masa ludzi radzi sobie w tym fachu mimo że dyplomu nie mają) także to jeszcze niczego nie przesądza. Fakt faktem przez to co wyżej napisałem jak i to że rzeczywiscie informatyków ostatnio jak psów to pracodoawcy tytuł technika z tej dziedziny traktują chyba bardzo śmieciowo
no czyli to potwierdza teorię że teraz pracodawcy szukają ludzi którzy serio coś "umieją" a nie tych którzy mają tytuł technika.

(16.06.2014, 00:02)SirFiress napisał(a): Bo zastanawiałem się czy zrobić tak jak mówi mi Tata że
- iść do Zawodówki , wyuczyć się w danym zawodzie i już pracować , iść potem do Technikum zaocznie w kierunku który mnie interesuje i potem możliwe że na studia zaocznie nadal pracując jako np. Elektryk.
czy
Iść jako Technikum Informatyk i potem kombinować z jakąś pracą i potem może studia jak kasę wykombinuje?
Skoro już rozważasz poważnie technikum i potem ew. studia, to nie lepiej od razu iść do technikum i przeżyć to jednym ciagiem, po co się rozdrabniać
skoro i tak praktycznie na 100% tam pójdziesz Wesoły Ten rok (technikum trwa rok dłużej od zawodówki?) jakoś przetrzymasz, nie jest to jakoś ekstremalnie długo
tak tylko stary zauważ , chyba nawet do góry napisałem jakie są kierunki techniczne w mojej szkole pierwszego wyboru , jest jeszcze inna szkoła ale tam ciekawszych kierunków też nie ma , i zauważ też to że jeśli pójdę do technikum zaocznie to będę już pracował bo skończę zawodówkę i coś tam będę zarabiał i będę się uczył i tak czy siak będę miał technikum a idąc zaocznie masz mniej godzin , łatwiejsza matura a tytuł ten sam... I zamiast kuć cały czas to ja sobie będę zarabiał , może i na początku mało ale zawsze coś , nie sądzisz że tak lepiej?
(16.06.2014, 00:02)SirFiress napisał(a): Czytałem tena tytuł technika z tego co czytałem trochę podupadł ,
Generalnie problem jest taki ze tytuł technika, inżyniera, mgr czy kogokolwiek innego z roku na rok coraz bardziej podupada Szczerbol Niestety mówię serio

Wszyscy mówią to samo i ja powtórze patrz na to co Cię najbardziej interesuje, żaden z tych zawodów raczej zły nie jest, no ale będziesz miał większe powodzenie jak będziesz robił coś co na prawdę lubisz, czyli będziesz się znał
A jak masz dobre technikum w okolicy to się nie zastanawiaj (niestety jakoś te szkoły w Polsce poziomem nie są równe), bo nawet jakbyś potem miał pójść na studia to nie dość że będziesz więcej umiał, przyda Ci się to to jeszcze masz już zawód i to konkretny
taa , tylko żeby mieć ten konkretny zawód trzeba iść do jakiegoś technikum zawodowego gdzie uczysz się technika w danym zawodzie np. elektryk a nie np. co oferują szkoły w najbliższym mieście , tak jak mi tata powtarza w tych czasach ważne jest żeby mieć konkretny zawód na start i jakby coś nie wyszło w dalszej nauce to zawsze możesz pracować w tym na co się na początku wyuczyłeś a np. idąc do technikum tak jak kolega wyżej np. na politologa to po takim technikum z miejsca jestem kolejnym bezrobotnym albo po prostu będę w tym bardzo dobry to coś na pewno znajdę ale z tego co się orientuję to politologia to jest nauka o polityce , nie wierzę że z miejsca mnie do sejmu przyjmą czy gdzieś do biura , faktem jest też że jeśli chcesz mieć konkretny zawód to musisz mieć dużo praktyki w tym , pracodawca myślę że teraz patrzy bardziej na to ile umiesz a nie czy masz technika czy jestem tylko po zawodówce , w technikum masz dużo teorii , nauka , nauka , nauka i jeszcze raz nauka a zawodówka to przede wszystkim wiedza praktyczna , po takim technikum gdzie masz tylko teorię na bank ktoś będzie pracował na tej samej płacy co osoba po zawodówce albo nawet niższej , jeśli masz dużo wiedzy praktycznej , jesteś już tzw. majstrem w danym zawodzie , można nawet myśleć o założeniu własnej firmy gdzie 4k przy dużym zainteresowaniu to jest minimum , i jeszcze zauważ że idąc do zawodówki + potem do technikum zaocznie UCZĘ się tylko o rok dłużej , a mam o wiele łatwiejszą maturę a ten sam tytuł technika + jeszcze konkrety zawód a technikum mogę zrobić w kierunku który mnie interesuję albo po prostu co lubię robić... I w dodatku mogę sobie dorabiać pracując już i powoli zbierać na studia żeby rodziców zbytnio nie obciążać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne