Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

RADIUS na wirtualnych maszynach

RADIUS na wirtualnych maszynach
Witam,
Chciałem przeprowadzić wdrożenie protokołu RADIUS na wirtualnych maszyn, czyli klient, serwer RADIUS i serwer dostępowy NAS wirtualnie. Mam problem, ponieważ jako NAS miał działać Router z AP także wirtualny. Wszystko na virtualboxie. Problem jest taki że teraz potrzebuję aby klient łączył się z wifi wirtualnego routera. Z tego co wiem na virtualboxie nie da się symulować wifi, ani go odbierać. Jak mogę to załatwić aby zachować działanie RADIUSa w sieciach WLAN.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: RADIUS na wirtualnych maszynach
Stawiasz radiusa na wirtualnej maszynie. Podpinasz wirtualną kartę sieciową tal, aby była w tej samej sieci co fizyczny AP i podajesz w konfiguracji AP namiary na RADIUS'a.
M.D Atelier - Blog dla specjalistów ITwww.mdatelier.pl
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
A jeśli klient jest także na wirtualnej maszynie to jak odbierze sygnał WiFi? (musi być także fizyczny adapter wifi?)
WiFi podpinasz do fizycznej maszyny i podłączasz do sieci. Fizyczna maszyna autoryzuje się na serwerze radius. Klient na maszynie wirtualnej może korzystać z adaptera WiFi, ale widzi ją jak zwykłą kartę sieciową. Wirtualizator pośredniczy w transmisji danych.

Nie da się fizycznie podpiąć karty do maszyny wirtualnej. Sam wielokrotnie szukałem na to rozwiązanie. Z tego co kiedyś widziałem do VMware ESX potrafi podłączać karty PCIE jako fizyczne karty rozszerzeń. Ale czy widziałby WiFi jak fizyczne urządzenie tego nie wiem.
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Dziękuję Ci bardzo za pomoc, bardzo mi pomogłeś. Jeszcze chciałbym zapytać jak wykonałbyś atak M ITM na tym protokole. Taki "pokaz".
To pytanie powinno być bardziej skierowane do jakiegoś pentestera, albo specjalisty od spraw zabezpieczeń. Myślę, że tutaj tradycyjne ataki mogą zostać przeprowadzone, bo teoretycznie wszystko znajduje się w tej samej sieci. Ale tego akurat nie jestem w stanie potwierdzić.
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne