Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Radeon HD 6850 - Brak obrazu "no signal"

Ściana  Radeon HD 6850 - Brak obrazu "no signal"
Karta to "AMD Radeon HD 6850 Graphics"

Witam, prawie miesiąc temu grając w bf'a 3 zrobił mi się czarny ekran (z tego co pamiętam była na nim widoczna ciemno-szara siatka), wyłączyłem komputer i po próbie ponownego włączenia jedyne co zobaczyłem to napis "no signal" na monitorze.

Pomyślałem że po prostu spaliła mi się karta, jednak po dokładniejszych oględzinach i analizie faktów pomysł ten stawał się dla mnie coraz bardziej niedorzeczny.

Komputer "nowy" jak go tu nazywam kupiłem od kolegi, który twierdzi że wcześniej nie spotkał się z podobnymi problemami.

Postaram się wymienić tu wszystkie rzeczy jakie zauważyłem w trakcie moich "badań" nad komputerem:
-wiatrak na karcie się kręci
-jest podłączona wtyczka od dodatkowego zasilania (wyczytałem w internecie że tak się to nazywa)
-w moim starym komputerze po podłączeniu karty, komputer wypiskuje błąd z kartą, tak samo jak w "nowym" nie ma obrazu (muszę tutaj dodać, że karta z poprzedniego komputera również na nim szwankowała, dlatego podchodzę do tego faktu z dystansem)
-w nowym komputerze bios nic nie wypiskuje, jedyne co zauważyłem to lampki diagnostyczne wskazujące błąd związany z kartą graficzną
-po włożeniu 2giej karty (2 karty na raz podłączone w 2 slotach) i podłączeniu do niej monitora mogę odpalić komputer i jest obraz, w biosie (jeśli się nie mylę) są pokazane obie karty, cpu-z również pokazuje obie
-dmuchałem w sloty
-dociskałem kartę (radeona)
-wcześniej nie pojawiały się żadne artefakty, ani bluescreen'y

Zdecydowałem się napisać na tym forum ponieważ od paręnastu dni przekopuję niezbadane zasoby internetu w poszukiwaniu rozwiązania problemu i mimo wielu starań nadal nie jestem w stanie go rozwiązać. Ogromnie liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję za wszystkie rady.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Radeon HD 6850 - Brak obrazu "no signal"
Konfiguracja komputera?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
(23.05.2015, 22:56)muflon37 napisał(a): Konfiguracja komputera?

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300
Płyta główna: Dell 0TP412
RAM: 4gb DDR2 332.5 mgHz
Karta graficzna: jak w temacie
Nie masz zasilacza?
(24.05.2015, 15:09)muflon37 napisał(a): Nie masz zasilacza?

Dell H525E-00 Wesoły
Nie znam tego zasilacza ale może to być jego wina. Trzeba sprawdzić na innym, markowym o mocy co najmniej 400 watów.
(24.05.2015, 22:21)muflon37 napisał(a): Nie znam tego zasilacza ale może to być jego wina. Trzeba sprawdzić na innym, markowym o mocy co najmniej 400 watów.

Na pewno, kolega korzystał z tego komputera przez pare lat i nie napotkał takich problemówKwaśny Ale dobra, spróbuję
Jeżeli chcemy wykluczyć wszystko to od zasilacza trzeba zacząć. Kartę graficzną trzeba sprawdzić w innym komputerze z mocnym, markowym zasilaczem.
(24.05.2015, 22:41)muflon37 napisał(a): Jeżeli chcemy wykluczyć wszystko to od zasilacza trzeba zacząć. Kartę graficzną trzeba sprawdzić w innym komputerze z mocnym, markowym zasilaczem.

Nie mam żadnego znajomego z lepszym zasilaczem Smutek A ten ma 500W, nie jest to wystarczająco dużo?
W poprzedniej wiadomości napisałem "," zamiast "?" przepraszam jeśli tamta wypowiedź zabrzmiała odrobinę bezczelnie ;p
To trzeba iść do serwisu z kartą i ją sprawdzić. Nie powinni skasować za to więcej niż 20-30 złotych.
Programy: Polecane / Nowe / Inne