Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Radeon x1950pro i dziwne zawieszki.

Radeon x1950pro i dziwne zawieszki.
Witam, mam mały problem. Posiadam wspaniałą kartę graficzną Powercolor Radeon x1950Pro agp 512MB. Karta ma tą przypadłość, że czasami zawiesza się w dziwnych momentach podczas wyświetlania dwuwymiarowych ekranów w trójwymiarowych grach. Te gry to mianowicie X3- The Threat, Jade Empire czy Bioshock. Generalnie chodzi o to, że zaraz po wyświetleniu intra pojawia się ekran z prawami autorskimi i na tym wiesza się Jade Empire. X3 z kolei wieszał się zaraz po uruchomieniu na intrze, ale ten problem już wyeliminowałem znajdując w necie informację, że winę mogą ponosić sterowniki odtwarzania video (chociaż do teraz mam duszę na ramieniu odpalając tą grę, zresztą nie wiem, czy znów się nie skaszaniła, bo dawno nie grałem...). Problem teraz dotyczy głównie Jade Empire, choć prawdopodobnie, jeśli go nie wyeliminuję, będzie się powtarzał w innych grach. Zawiecha polega na wyświetleniu artefaktów w postaci uroczych małych kolorowych kwadracików pokrywających cały ekran (głównie w odcieniu słitaśnego różu). Czasami udaje mi się przejść do menu głównego wykazując się kocim refleksem, klikając i szybko omijając intro wraz z tym niedobrym ekranem, ale podczas gry, gdy wchodzę do menu postaci, zaczynają znów pojawiać się artefakty, najpierw w postaci szczątkowej (chyba żeby uśpić czujność), by w końcu powtórzyła się historia z intrem. W przypadku zamiany na starszą kartę graficzną problem nie występuje, więc jest to jasno wina tej karty. Instalowałem już catalisty, omegi i jeszcze inne dziwne sterowniki o enigmatycznej nazwie odngov, ale najwidoczniej nie robi to na karcie wrażenia i z uporem godnym lepszej sprawy wyświetla mi te farfocle nadal. Działam na directx 9c a konfiguracja mojego potwora to:

P4 3.06 Ghz Northwood At533Mhz
Płyta Medion MS-7012 (tak wiem...)
2x1 GB Samsung DDR At333Mhz
Zasilacz Modecom Feel III 500W (tak, też wiem, ale to chyba nie biedaka wina jednak...)

Nie znalazłem nigdzie podobnego problemu, ale może ktoś orientuje się wtf.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne