Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Recenzja Programu Do Nagrywania Gier Pulpitu i Dźwięku - Mirillis Action!

#1
Wink  Recenzja Programu Do Nagrywania Gier Pulpitu i Dźwięku - Mirillis Action!
Temat dotyczył będzie opisanego już dziś programu Mirillis Action. Jak słusznie zauważył kolega temat jest napisany ciągiem bez obrazków, w zasadzie trzeba przyznać, że jest żywcem skopiowany z dobrze wszystkim znanego portalu antyweb, podanego w źródle(i jak widzę w trakcie pisania tej recenzji poprzednia trafiła do kosza Diabelek ). [/size]
Postaram się przybliżyć ten program wszystkim, którzy go nie znają w sposób jak najbardziej przystępny czytelnikowi .

Mirillis Action!, a w zasadzie Action!, bo Mirillis to firma, która go zrobiła, jest programem do nagrywania pulpitu, gier, dźwięku oraz do pomiarów wydajności. Każdą funkcje opiszę po krótce poniżej.
Na wstępie krótko o firmie Mirillis. Jest to stosunkowo młoda firma z Polski, co powinno nas cieszyć, zajmująca się tworzeniem oprogramowania multimedialnego. W swoim portfolio posiadają 4 programy.
Splash Lite, który jest darmowym programem do odtwarzania multimediów z możliwością odtwarzania telewizji cyfrowej naziemnej . Splash Pro jest rozbudowaną wersją Splasha Lite posiadającą wiecej funkcji. Splash PRO EX, program rozbudowany o możliwość exportu. Te programy nie są dziś programami, które nas interesują więc jeśli kogoś zaciekawił którykolwiek z nich odsyłam na stroną producenta, którą znajdziecie przy użyciu google.
Ostatnim i najnowszym programem tej firmy jest Action!, którym dziś się zajmiemy.
[Obrazek: timthumbj_renqqeh.jpg]
Action! Jest programem wielofunkcyjnym nastawionym na rejestrowanie obrazu i dźwięku z komputera. Jak głosi hasło „Record everything!” , program nie ogranicza się tylko do przechwytywania obrazu, ale również służy do nagrywania dźwięku z komputera. Na uwagę zasługuje fakt, że możemy nim przechwycić dowolne scieżki dźwiękowe. Mam tu na myśli zarówno muzykę ze stron internetowych, rozmowę ze skype, podłączone do komputera instrumenty czy cokolwiek co w tym komputerze nam zagra. Najważniejsze w tym mejscu jest zaznaczenie, że program nagrywa to bez straty jakości! Posłuży on więc zarówno tym, którzy chcą nagrywać dzwonki na komórkę, audycje radiowe z internetu jak i muzykom. Wbudowana funkcja exportu pozwala przerzucić nasze nagrania na dowolny nośnik (komórka, tablet, iPod, iPad) czy wyeksportować nagranie od razu na YouTube czy Facebook.
Temat exportu poruszymy poniżej.
Kolejną ważną, jak nie najważniejszą funkcją jest możliwość nagrywania plików filmowych (video) zarówno ze stron internetowych, pulpitu czy gier. Pozwolę sobie rozbić ten akapit na pomniejsze by możliwie najlepiej przybliżyć każdy z nich. Przy okazji nagrywania plików filmowych ze stron internetowych pojawia się rozwiązanie, którego szukało wielu z nas. Zadajmy sobie pytanie, który z nas nie chciał nagrać ulubionego teledysku czy serialu ze strony internetowej? Action! Dzięki funkcji nagrywania obszarowego pozwala nam nagrać dowolny fragment pulpitu zapisując przy tym dźwięk. Ta funkcja spodobała mi się najbardziej i najlepiej mi służy. Za pomocą intuicyjnego przycisku i przerywanej ramki zaznaczamy interesujący nasz obszar i włączamy nagrywanie!

[Obrazek: action_record_web_video.jpg]

To wszystko. Wystarczy w odpowiednim momencie wyłączyć nagrywanie i już. Mamy teledysk, serial, film czy cokolwiek zechcemy. Action! Nagrywa filmy bez straty jakości i bez znacznego obciążenia procesora, czym odróżnia się od konkurecji i co pozwala nam na cieszenie się płynnym nagraniem. Tu należy dodać, że posiada on funkcję „Perfect Video Match”, dzięki której wykrywa on ilość klatek nagrywanego przez nas filmu i nagrywa go samodzielnie dopasowując najlepsze z możliwych parametry. Nie było by recenzji bez minusów, które trzeba od razu podkreślać. Jeśli ktoś posiada mało miejsca na dysku nie powinien liczyć na długie nagrania. Surowe nagrania potrafią zajmowac naprawdę sporo miejsca na dysku. Powiedzmy sobie jednak szczerze. Nikt w tych czasach nie ma dysku o małej pojemności.
Następną funkcją jest możłiwość nagrywania gier.

[Obrazek: a4d410de33466bae3161da2c32fbe595.jpg]

Oprogramowanie z tej rodziny jest wręcz niezbędnikiem dzisiejszego gracza. Większość rozgrywek toczonych jest online więc nagrywanie najlepszych akcji, turniejów czy rozgrywek klanowych jest wręcz oczywistą codzennością. Tu na wyróżnienie zasługuje więc niskie obciążenie procesora w czasie nagrywania. Pozwala to na spokojne prowadzenie rozgrywki bez tzw. „przycinania” się gry. Action! Ma możliwość nagrywania w 1080p co pozwala na zapisywanie rozgrywek na maksymalych detalach każdej gry. Tu należy podkreślić, że program działa tylko na Win Vista, Win 7 oraz Win 8. Ta ostatnia możliwość została wprowadzona przy okazji ostatniej wersji programu 1.7.0.
Myślę, że nagrywanie gier jest tematem dobrze znanym graczom więc mogę przejść do nagrawynia pulpitu.

[Obrazek: 1329735458_img3.jpg]

Ta funkcja pozwala nam na tworzenie turoriali, filmów „how to”, nagrywania rozmów w programach takich jak skype(tu również przydatna jest funkcja nagrywania fragmentu/obszaru pulpitu) czy czegokolwiek znajdującego się na pulpicie. Najpopularniejszą formą nagrywania pulpitu są właśnie tutoriale. Każdy z nas prawie na codzień szuka na różnych stronach czegoś na wzór „jak stworzyć animację w photoshopie” Jedni z nas pytają, inni nagrywają rozwiązania. Przewagą programu Action! Nad innymi programami z tej rodziny jest wyjątkowa płynność tworzonych filmów. Wyżej wspomniana możliwość nagrywania w full HD w połączeniu z niskim obciążeniem rpocesora sprawia, ze nasze nagrania niczym nie odróżniają się od rzeczywistej pracy na pulpicie.
Funkcja pomiaru wydajności (benchmark) jest dodatkowym atutem, który pozwala na zmierzenie i zapisanie do pliku .CSV pomiarów takich jak średnia liczba klatek czy ogólna ilość klatek na sekundę. Dzięki temu możemy samodzielnie porównać różnego rodzaju oprogramowanie, karty graficzne czy aplikacje.

[Obrazek: scaled.php?server=59&filename=mirillisac...es=landing]

Na koniec chciałbym poruszyć temat eksportu. W Action! wbudowana jest funkcja umożliwiająca eksportowanie nagranych plików do urządzeń oraz na portale społecznościowe. Co do tych pierwszych lista jest bardzo długa więc nie będę ich opisywał, nadmienić mogę te najpopularniejsze jak iPad, iPhone, iPod oraz większość smart-fonów dostępnych na rynku. Co do portali to oczywiście wśród nich znajduje się YouTube i Facebook. Wystarczy podać swój login i hasło w czasie eksportowania, a nasze nagrania znajdą się bezpośrednio na portalach.

[Obrazek: 4.jpg]

Teraz po krótce najważniejsze funkcje i dane techniczne:

Źródła nagrywania wideo:
-Windows Aero (pulpit), DirectX® 9/10/11, OpenGL®
Kodowanie wideo
-FICV (Fast Intra Compression Video - własny kodek Mirillis)
Kodowanie dźwięku
-Linear PCM (Stereo/5.1)
Wspierane rozdzielczości nagrywania wideo
-Pojedynczy ekran - do 2560x1600
-NVIDIA 3D Vision, AMD Eyefinity - do 8192x8192
Framerate wideo (liczba nagrywanych klatek na sekundę)
-15, 20, 24, 25, 30, 50, 60
Format pliku nagrań wideo
-FIC
Tryby nagrywania
-Gry i aplikacje
-Aktywny pulpit
-Obszar aktywnego pulpitu
Opcje nagrywania wideo
Tryb Perfect Video Match
Możliwość wyboru, który ekran pulpitu ma być nagrywany
(opcja dostępna dla konfiguracji wieloekranowych)
Opcjonalne ograniczenie czasu nagrania

Opcjonalne nagrywanie kursora myszy

Opcjonalne wizualizacje kliknięć myszy

Opcje dźwięku
-Nagrywanie dźwięku systemowego
-Nagrywanie dźwięku w formacie stereo lub przestrzennym
-Nagrywanie mikrofonu
-Sterowanie głośnością nagrywania mikrofonu
-Sterowanie balansem dźwięku pomiędzy nagrywanym dźwiękiem systemowym a mikrofonem
Odtwarzanie nagrań wideo
-Odtwarzanie nagrań wideo w formacie FIC za pomocą wbudowanego odtwarzacza

POMIAR WYDAJNOŚCI GIER I APLIKACJI (BENCHMARKI)
-Zapisywane informacje : Liczba klatek/s, średnia liczba klatek/s
Format zapisywanego pliku CSV

Opcje pomiaru wydajności
Opcjonalne ograniczenie czasu pomiaru

NAGRYWANIE DŹWIĘKU
Kodowanie dźwięku
-Linear PCM (Stereo/5.1),
-AAC LC (Stereo/5.1)
Format pliku nagrań dźwięku
WAV, M4A
Opcje nagrywania dźwięku
-Opcjonalne ograniczenie czasu nagrania
-Nagrywanie dźwięku w formacie stereo lub przestrzennym
-Opcja pozwalająca nagrywać ciszę
-Nagrywanie mikrofonu
-Sterowanie głośnością nagrywania mikrofonu
-Sterowanie balansem dźwięku pomiędzy nagrywanym dźwiękiem systemowym a mikrofonem

EKSPORTOWANIE/KONWERTOWANIE I PRZESYŁANIE NAGRAŃ WIDEO
-Wyjściowy format pliku MP4,AVI
-Wyjściowy format wideo H.264 / AVC (up to 1920x1080)
-Wyjściowy format dźwięku AAC LC (Stereo / 5.1)

Sprzętowa akceleracja kodowania wideo
-Intel® Quick Sync Video
-NVIDIA® CUDA™
Przetwarzanie wideo
-Skalowanie wideo wysokiej jakości

Funkcje dedykowane dla YouTube™ Dostępne profile eksportowania do YouTube™
-Automatyczne dzielenie plików
-Przesyłanie plików do YouTube™
Funkcje dedykowane dla Facebook Dostępny profil eksportowania do Facebook
-Przesyłanie plików do Facebook
Ogólne funkcje eksportowania Dostępne profile dla popularnych urządzeń i serwisów
-Podgląd aktualnie przetwarzanej ramki wideo

Na koniec wyszło, że nie jest to taki skrót, ale niestety gdy mamy doczynienia z tak rozbudowanym programem to trudno cokolwiek skracać.
Podsumowując w dwóch słowach : Polecam Action!

[Obrazek: 1342172013_img2.jpg]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / InneUżytkownicy forum szukali:
program do nagrywania gier na tablecieprogram do nagrywania gier i głosuprogram do nagrywania ekranu na tablecieprogram do nagrywania filmikow na tablecieprogramy do nagryeania gier na tableta program do nagrywania pulpitudobry program do nagrywania filmow na tableciedobre programy do nagrywania gier i pulpitu i głosuda sie nagrywac gry z głosem na tablecie ?action eksport brak dźwięku

Podobne wątki (Recenzja Programu Do Nagrywania Gier Pulpitu i Dźwięku - Mirillis Action!)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WinRAR 5.30 -Recenzja Emmers 4 40193 02.12.2017, 11:59
Ostatni post: tuanthanh15a6
  Recenzja FastStone Image Viewer Axiss 11 92466 18.04.2016, 17:47
Ostatni post: Ajgor
  Killzone - recenzja wersji PS2 ninja666 0 46019 27.02.2012, 21:14
Ostatni post: ninja666

Skocz do:


Wybrane wątki (Recenzja Programu Do Nagrywania Gier Pulpitu i Dźwięku - Mirillis Action!)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Avast ! Free Antivirus - Antywirus doskonały ? ~Anonim 21 116937 24.06.2019 14:39
Ostatni post: Morus vivus
  WinRAR 5.30 -Recenzja Emmers 4 40193 02.12.2017 11:59
Ostatni post: tuanthanh15a6
Cool Darmowy program do montowania klipów wideo CaendiL 1 32645 10.12.2016 13:15
Ostatni post: ZdrojekBlin
  Ecomagron Rogdush 0 33448 13.05.2016 22:12
Ostatni post: Rogdush
  Recenzja FastStone Image Viewer Axiss 11 92466 18.04.2016 17:47
Ostatni post: Ajgor
  Windows 8 - instalacja, uruchamianie i interface Jarecki 0 16125 15.04.2013 22:16
Ostatni post: Jarecki
  Opis Emsisoft Emergency Kit. Smog 0 41976 27.03.2013 18:10
Ostatni post: Smog
  [NOWOŚĆ] Wasze recenzje na stronie Interii ! ~Anonim 39 193190 15.02.2013 01:17
Ostatni post: malibek88
  Pierwszy rzut oka na Bita-krótko i na temat simsons70c 1 42597 13.02.2013 14:12
Ostatni post: simsons70c
  Avast! Mobile Security - zabezpieczenie Android'a wiknow 0 48293 02.12.2012 22:00
Ostatni post: wiknow
  Comodo Mobile Security - ochrona urządzeń moblinych. Morphiusz 0 22875 26.03.2012 22:31
Ostatni post: Morphiusz
  Killzone - recenzja wersji PS2 ninja666 0 46019 27.02.2012 21:14
Ostatni post: ninja666
  Half-Life - recenzja Rincewind 0 47798 02.02.2012 14:09
Ostatni post: Rincewind
  Red Faction Guerilla CTRL85 0 47225 19.11.2011 19:45
Ostatni post: CTRL85
Shy Lisek nabiera rumieńców – czyli recenzja „Firefox 8”. ~Anonim 0 43963 06.11.2011 15:43
Ostatni post: ~Anonim