Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Redcoon VS UOKiK

#1
Redcoon VS UOKiK
Tematem trzeba się podzielić, bo to akcja niespotykana.
Redcoon w ramach zadośćuczynienia daje 50 zł bonu dla wszystkich klientów, którzy musieli czekać na swoje zamówienia dłużej niż w terminie. Jest pod wrażeniem innowacyjności pomysłu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#2
RE: Redcoon VS UOKiK
Mnie tylko dziwi, że UOKiK dojechał właśnie Redcoon'a. Opóźnianie wysyłki przez sprzedaż sprzętów, których nie ma na magazynie, to praktyka spotykana w wielu różnych sklepach (co nie oznacza oczywiście, że akceptowalna).
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#3
RE: Redcoon VS UOKiK
No pecha mieli że akurat ich to spotkało, ale ważne że próbują to naprawić.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#4
RE: Redcoon VS UOKiK
W ostatnim czasie na Redcoonie zamówiłem telewizor. Na początku miał do mnie przyjść w ciągu 5 dni, przyszedł nieco później i teraz 50 zł na zakupy :D
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#5
RE: Redcoon VS UOKiK
Co to za spamowanie tu się odbywa?

Nowych klientów ten rabat nie dotyczy. Po drugie, każdy kto robił zakupy w redcoonie otrzymał stosownego maila, którego treść może przytoczę, bo może się wydawać, że otrzymanie rabatu to jakieś "hop siup", albo że domyślnie wszyscy go już dostali. Nie, tak się nie stało. Najpierw trzeba "wyrazić zgodę" na rabat i długo poczekać.
Spoiler
Szanowni Państwo,

W związku z wydaną decyzją Prezesa UOKiK numer RGB – 9/2016 z dnia 28 grudnia 2016 r. Zespół Redcoon Polska pragnie przedstawić przyjęte rozwiązania oraz zasady uzyskania kodu rabatowego jednorazowego użytku w przypadku konsumentów, którzy otrzymali produkt oznaczony statusem „w magazynie” z opóźnieniem.

Po pierwsze, ze strony internetowej http://www.redcoon.pl usunięte zostało zapewnienie o treści „Ponad 400.000 produktów dostępnych od ręki!”

Po drugie, na stronie internetowej http://www.redcoon.pl w zakładce Dostawa w podpunkcie „Dostępność naszych produktów jest opisana w następujący sposób” została wprowadzona zmiana polegająca na umieszczeniu dwóch statusów: „W magazynie” oraz „Wysyłka powyżej 5 dni” wraz z następującym wyjaśnieniem:

„W magazynie – Produkt znajduje się w naszym magazynie w Piasecznie. W zależności od wybranej formy płatności i sposobu wysyłki czas realizacji zamówienia może wynieść 1-5 dni roboczych. Dokładny termin doręczenia jest precyzowany w wysyłanych kolejno wiadomościach mailowych, informujących o poszczególnych etapach realizacji zamówienia.

Wysyłka powyżej 5 dni – Produkt sprowadzany jest na indywidualne zamówienia Klienta z magazynów dystrybutora. Czas dostawy produktu do klienta może wynieść od 5 do 30 dni. Jest to czas, w którym kontaktujemy się z naszymi dostawcami w celu pozyskania towaru, następnie czekamy na jego dostawę do naszego magazynu i niezwłocznie przekazujemy firmie przewozowej albo towar jest dostarczany bezpośrednio do Klienta z magazynu dystrybutora. Dokładny termin realizacji zamówienia precyzowany będzie w wysyłanych kolejno wiadomościach mailowych w poszczególnych etapach realizacji zamówienia.”

Po trzecie, w tej samej zakładce Dostawa poniżej informacji dotyczącej znaczenia statusów, zostało umieszczone wyjaśnienie z jakich magazynów Spółka Redcoon Polska korzysta. Tym samym taka informacja przybrała następujący kształt:

„Magazyn

Nasza firma korzysta z magazynu położonego przy ul. Kolejowej 1, 05-500 w Piasecznie.

Ponadto, nasza firma korzysta z magazynów dystrybutorów, z którymi Redcoon Polska współpracuje."

Po czwarte, Spółka zobowiązała się do udzielenia konsumentom - którzy złożą oświadczenie w przedmiocie opóźnienia w dostawie produktu i wyrażą zgodę na otrzymanie kodu rabatowego - kodu rabatowego jednorazowego użytku o wartości 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) brutto. Niniejszy kod rabatowy będzie przyznawany zgodnie z zasadami udzielania kodu rabatowego, tj.:


1. Jeżeli jako konsument dokonali Państwo zakupu produktu, który był oznaczony statusem „w magazynie”, a został on dostarczony Państwu z opóźnieniem tj. dostawa trwała dłużej niż 5 dni roboczych, mogą Państwo wyrazić wolę uzyskania kodu rabatowego.
2. W przypadku spełnienia warunków określonych w pkt. 1 powyżej, w terminie 3 (trzech) miesięcy od otrzymania niniejszej wiadomości muszą Państwo wysłać do Redcoon na adres e-mail: zamowieniaAtredcoon.pl wiadomość e-mail z oświadczeniem, że otrzymali Państwo produkt z opóźnieniem i wyrażają Państwo zgodę na otrzymanie kodu rabatowego.
3. Następnie w terminie 14 (czternastu) dni roboczych Zespół Redcoon Polska zweryfikuje Państwa wiadomość, czy zakupiony produkt był oznaczony statusem „w magazynie” oraz czy został on dostarczony z opóźnieniem tj. dostawa trwała dłużej niż 5 (pięć) dni roboczych.
4. Po weryfikacji, w wiadomości e-mail zostaną Państwo poinformowani o jej wynikach w terminie kolejnych 3 (trzech) dni.
5. W przypadku pozytywnej weryfikacji, do wiadomości e-mail zostanie dołączony kod rabatowy. Kod rabatowy będzie ważny przez 3 (trzy) miesiące od daty przesłania go do konsumenta za pośrednictwem wiadomości e-mail. Niniejszy kod rabatowy będzie można wykorzystać na zakupy w sklepie internetowym http://www.redcoon.pl (dostęp przez stronę główną), na określone produkty ze statusem „w magazynie”. Kod rabatowy może zostać wykorzystany, o ile wartość całego zamówienia (koszyka) będzie wyższa niż 70 zł brutto (słownie: siedemdziesiąt złotych). Konsument może skorzystać z kodu rabatowego tylko jeden raz, w sposób niepodzielny (tzn. wartość kodu nie może zostać podzielona). Konsument nie może przekazać kodu rabatowego osobie trzeciej. Warunkiem wykorzystania kodu rabatowego jest wpisanie go w dedykowanym polu na stronie sklepu internetowego http://www.redcoon.pl. Konsumentowi nie przysługuje prawo do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego w wysokości kodu rabatowego. Kod rabatowy nie może być łączony z innymi rabatami. W razie wątpliwości Konsument będzie miał prawo zwrócenia się do Redcoon o wyjaśnienie zasad korzystania z kodu rabatowego bądź złożenie reklamacji w tym zakresie.


Pozdrawiamy,
Zespół redcoon Polska Sp. z o.o.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
#6
RE: Redcoon VS UOKiK
Witam!

Dosyć dużo rzeczy zamawiam właśnie w "Redcoon" (zaufany sklep) - i też dostałem maila z powiadomieniem, że jeśli na towar przyjdzie czekać ileś tam dni można ubiegać się o rabat.
Co prawda jeszcze nie miałem okazji się przekonać jak to wygląda w praktyce, bo zawsze zamawiane przeze mnie produkty były na magazynie, ale osobiście uważam taką rekompensatę za bardzo uczciwą Oczko .
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
#7
RE: Redcoon VS UOKiK
Czyżby nowa agencja brała się za reklamę redcoon? Albo mają jakiś kryzys o którym nie wiem i ocieplają wizerunek Szczerbol

Na Opineo w ciągu dwóch dni pojawiły się opinie na 8 - 9.5/10 które piszą tylko o tym bonie na 50 zł i jaki to unikat w branży podczas gdy tak naprawdę to standardowa metoda łagodzenia sporu. Wyczuwam podstawione opinie Szczerbol
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#8
RE: Redcoon VS UOKiK
Spamują internet na labie widziałem tez temat, na wykopie się pojawił, UOKiK musiał im się do ***** zabrać aby coś zrobili i teraz próbują przekuć to w sukces.
Czy ten marketing musi być tak ujowy? Czy firmy tak słabo płacą czy może agencje lecą po najniższej linii oporu i są takie kwiatki jak "opinie" i tematy zakładane przez całkowicie nowe konta?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
#9
RE: Redcoon VS UOKiK
Jako osoba pracująca w marketingu (Obecnie kierownik działu, wcześniej prowadziłem własną agencję) mam dosyć dobre rozeznanie w branży - nie ma dnia by ktoś nie dzwonił z GENIALNĄ propozycją - i mogę powiedzieć, że agencje lecą po najniższej linii oporu. Połowa nie wie co robi i równie dobrze mogłyby się nazywać Januszex i synowie.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#10
RE: Redcoon VS UOKiK
Ten sam komentarz autora widziałem na innym portalu z tym samym tekstem.

PS Brawo MODDERACJA to, co nie jest spamem przenosicie do kosza a to co widać że jest ewidentnym spamem zostawiacie klękajcie narody przed taką moderacją.

PS 2 Czekam na przytyk pewnego osobnika i nie myślę o władzy forum.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Skocz do: