Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Rekuperacja

#11
RE: Rekuperacja
(28.02.2017, 09:19)koneton napisał(a): Atmuflon37 - a czy montaż kiedykolwiek się zwróci? Zazwyczaj problemem nowoczesnych technologii grzewczych jest to, że są drogie. Przez to czas zwrotu inwestycji jest porównywalny z czasem ich żywotności.

Policz ile kosztuje dobry kocioł, instalacja i grzejniki a zrozumiesz że to nie jest jakaś wielka inwestycja. I jest TANIA w eksploatacji. Żywotność też bardzo długa ze względu na użyte materiały (głównie stopy aluminium, stal nierdzewna).
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
#12
RE: Rekuperacja
Jestem w stanie policzyć koszty tradycyjnego ogrzewania, ale nie umiem policzyć kosztów rekuperacji, stąd moje pytanie. Po pierwsze, czy sama instalacja (zakładam, że robimy to podczas budowania domu) jest droższa, a po drugie jak z utrzymaniem? Tak czy siak musimy grzać, więc pytanie ile % możemy zaoszczędzić na rachunkach? A co z czyszczeniem wentylacji, jakie są tego koszty i jak często (np. raz, dwa w roku)? Czy dobrze rozumiem, że oprócz rekuperatora potrzebny jest jeszcze kocioł?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#13
RE: Rekuperacja
Kocioł/ czy tam inne źródło ciepła tak. Rekuperator nie służy do ogrzewania a jedynie do odzysku energii, ale sam w sobie to jedynie wymiennik + rury
Tu była sygnatura, ale nie ma
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
#14
RE: Rekuperacja
Można dołożyć nagrzewnicę z wentylatorem w centrali rekuperacji i wtedy wystarczy kominek. Czyści się to niezmiernie rzadko bo przed centralą jest filtr wlotowy a w każdym pomieszczeniu na kratkach też są filtry. To nie jest klimatyzacja, tutaj płynie ciepłe powietrze, centrala ma układ odwadniania, grzyby nie mają się gdzie rozwijać bo jest sucho.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Skocz do: