MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
Resetowanie komputera.

Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Resetowanie komputera.

Resetowanie komputera.
Już kiedyś zakładałem podobny wątek, teraz powracam do tego, ale z większą dawką informacji.

Te poniższe w cytacie, było opisaniem początkowej fazy problemu:

Cytat:Hej! Piszę tutaj, bo już naprawdę nie wiem co robić, "specjaliści" rozkładają ręce, co prawda mówią że będą coś robić, ale po prostu, zależy im na zarobieniu pieniędzy a nie na naprawie komputera.

Przechodząc do sedna, problem występuje już pół roku - może rok.

Komputer w różnych odstępach czasowych się resetuje, nie można tego wytłumaczyć.

Zaczęło się od tego, że resetował się, ja to z początku olewałem, resetował się raz w tygodniu i nie zwracałem na to uwagi.

Później resety zdarzały się kilka razy dziennie, przy drugim resecie, komputer nie włączał się.
Oddałem komputer w serwisie podobno chodził cały dzień i się nie resetował i oddali mi komputer. Potem znowu oddałem komputer, dlaczego? Bo spalił się zasilacz, kość ramu i coś tam z dyskiem było nie tak(nie wiem, bo wtedy rodzice oddawali komputer, mnie nie było przy tym) zostaliśmy poinformowani że to już się to nie powtórzy. Nie minął tydzień, spaliła się karta graficzna, dali jakąś zastępczą - swoją, bo zamówili, na ich karcie też się resetuje.

Cytat:Wymieniane były:
kość ram
zasilacz
karta graficzna
Do sedna.
Mianowicie, od około 2-3 miesięcy miałem spokój z restartowaniem się komputera, początkowo myślałem że po wymianie karty muzycznej (która jak się okazało miała wygięty drucik) i czystce komputera (reinstal windowsa) rozwiązałem całkowicie moje problemy, lecz teraz wiem, że to było chwilowe "przygaśnięcie problemu".
Dzisiaj zresetował mi się komputer po raz kolejny od dłuższej przerwy. Podczas dłuższej gry w minecrafta, komputer się zresetował. Wyłączyłem komputer i po godzinie włączyłem go ponownie, teraz podczas samej próby włączenia gry - minecrafta, komputer się zresetował. Dodam, że podczas grania w inne gry - typu sims 4 - komputer się nie resetuje, a na pierwszy rzut oka, sims 4 ma większe wymagania.
Dodam że komputer co jakiś czas "razi" prądem.
I przypomnę

Wymieniane były:

Cytat:kość ram
zasilacz
karta graficzna
karta muzyczna

Tutaj specyfikacja:

Cytat:Procesor: AMD Anthlon™ 64 x2 dual Core Procesor 4200+ 2,2 ghz
RAM: 2gb
Karta graficzna: Nivida GeForce 8500 GT
Zasilacz: Hedy 500 atx 500W

Dane:
Folder minidump : http://www.speedyshare.com/ZADkX/Minidump.rar[Obrazek: arrow-10x10.png]
SS z HD Tune: http://imgur.com/aTJwv58
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Resetowanie komputera.
Komputer razi prądem? Stary to jest po komputerze. Uszkodzony zasilacz i płyta główna. Zapewne nie masz uziemienia w gnieździe zasilającym.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Zrzuty pamięci jednoznacznie wskazują na problem z kartą grafiki lub jej sterownikami. Jaka jest jej temperatura?

(19.04.2015, 19:45)Tooger napisał(a): komputer co jakiś czas "razi" prądem.
Co to znaczy? Gniazdo masz z "bolcem"?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(19.04.2015, 20:25)muflon37 napisał(a): Komputer razi prądem? Stary to jest po komputerze. Uszkodzony zasilacz i płyta główna. Zapewne nie masz uziemienia w gnieździe zasilającym.

Nie cały czas, te po komputerze - trwa z rok, jeżeli się jeszcze trzyma, to znaczy że problem tkwi w czymś innym. Zasilacz nie może być uszkodzony bo był wymieniany.

(19.04.2015, 20:26)kamel16 napisał(a): Zrzuty pamięci jednoznacznie wskazują na problem z kartą grafiki lub jej sterownikami. Jaka jest jej temperatura?

(19.04.2015, 19:45)Tooger napisał(a): komputer co jakiś czas "razi" prądem.
Co to znaczy? Gniazdo masz z "bolcem"?
Wtedy też był problem ze sterownikami karty graficznej, to nie to... Ten zrzut pamięci, musi się mylić - nie wiem jak to wytłumaczyć, ale gwarantuje, że wszystko jest w normie, chyba że płyta główna jest uszkodzona i wysyła błędne informacje, bo kilka kart graficznych po prostu nie działało na moim komputerze, tak jakby płyta ich nie przyjmowała, mimo że specyfikacja była zgodna z komputerem.

Co do temperatury:
http://imgur.com/Hq3y7y0
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Nie opowiedziałeś na pytanie o uziemienie. Karta chłodzona pasywnie? Komputer nie może razić prądem bo z równą skutecznością razi podzespoły wewnątrz. Jaką masz obudowę? Nie myślałeś o zakupie nowej jednostki? Ta jest już nieco zabytkowa.
(19.04.2015, 21:51)muflon37 napisał(a): Nie opowiedziałeś na pytanie o uziemienie. Karta chłodzona pasywnie? Komputer nie może razić prądem bo z równą skutecznością razi podzespoły wewnątrz. Jaką masz obudowę? Nie myślałeś o zakupie nowej jednostki? Ta jest już nieco zabytkowa.

Wszystko jest podłączone do przedłużacza z bolcem a przedłużacz łączy się z gniazdkiem bez bolca, nie wiem czy o to chodziło.

Co do chłodzenia - to pasywne. Co do obudowy, nie wiem, mogę jedynie zarzucić zdjęciem.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Komputer jest nieuziemiony stąd problemy, prawdopodobnie uszkodzeniu uległa płyta główna. Zarzuć zdjęcie.
muflon37
Komputer jest nieuziemiony stąd problemy, prawdopodobnie uszkodzeniu uległa płyta główna. Zarzuć zdjęcie.

http://i.imgur.com/SZG1OFv.jpg - coś takiego?

Ale jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to oby na pewno płyta główna?

Ponadto dlaczego to się dzieje gdy odpala się - Minecrafta?

Nie myślałem o kupnie komputera, bo komputer należy do mojej siostry, a ona z wypasionych gier nie korzysta.
(20.04.2015, 14:06)Tooger napisał(a): Ale jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to oby na pewno płyta główna?
W domowych warunkach nie ma takiej opcji.

Lipna listwa zasilająca na dodatek zasilacz bez żadnych zabezpieczeń. Do wymiany listwa oraz zasilacz.
Podaj budżet, pomożemy Ci dobrać odpowiednią listwę i zasilacz.
Uwaga armind oszust, proszę nie handlować z tym użytkownikiem.
Kupiłem dysk, dysku nie dostałem jak i również pieniędzy.

ps: Jeśli nie odpowiadam w temacie dłużej niż 3dni, proszę o przypomnienie na PW z linkiem do tematu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(20.04.2015, 17:26)rooneyasd napisał(a):
(20.04.2015, 14:06)Tooger napisał(a): Ale jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to oby na pewno płyta główna?
W domowych warunkach nie ma takiej opcji.

Lipna listwa zasilająca na dodatek zasilacz bez żadnych zabezpieczeń. Do wymiany listwa oraz zasilacz.
Podaj budżet, pomożemy Ci dobrać odpowiednią listwę i zasilacz.

Co do płyty, jak istnieje możliwość sprawdzenia jej, to prosiłbym o ten sposób - zawsze mogę zanieść do serwisu, jeżeli powie im się co należy sprwadzić, powinni to sprwadzić.

A co do zasilacza, to raczej nie przez zasilacz, zasilacz ma jakieś 4 miesiące, te cuda z komputerem działy się dużo wcześniej i na starym zasilaczu.
Programy: Polecane / Nowe / Inne