Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Router TP-Link TD-W8901g - jaki firmware ?

Router TP-Link TD-W8901g - jaki firmware ?
Witajcie,
Jest to mój pierwszy temat więc witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio kupiłem nowy router TP-Link TD-W8901g (przedtem posiadałem Edimax'a AR7084ga) ale mam problem ponieważ wersja firmware'u mojego routera różni się od najnowszej dostępnej na stronie TP-Link'a.
Wersja mojego FW to :
Cytat:Firmware Version : 3.0.1 Build 100603 Rel.28484

Z tego co wyczytałem to najnowsza dostępna wersja to
Cytat:TD-W8901G_V3_100901
, zaraz po
Cytat:TD-W8901G_v3_100521
która zmienia sterownik flash'a.

Sam nie wiem którą z kolei dokładnie wersję FW posiadam więc nie chce przez pomyłkę uwalić router złym oprogramowaniemOczko

Wiecie może co po kolei powinienem wgrywać ? I czy powinienem go wogóle upgrade'ować ? - glównie chodzi mi o to że najnowsza wersja usuwa IPTV (nie korzystam z tego bo mam satelitę C+ ale może kiedyś będzie mi to potrzebne) i z tego co przeczytałem w changelogu to co firmware to tp-link coś grzebał z DHCP - raz usuwał raz wgrywał coś innego więc sie już pogubiłem...
Nie chcę po prostu zmniejszyć funkcjonalności routera niż to co mam obecnieOczko

Pozdrawiam,
Eryk
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Router TP-Link TD-W8901g - jaki firmware ?
Co jest, nikt nie wie ?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
mam ten sam router, FW nie pamietam jakie.. ale nic nie zmienialem i jest git
po co chcesz zamienic firmware ? konkretny cel podaj,\
bo jesli router dziala wporzadku i nie masz jakiegos specjalnego celu, np.. nie wiadomo co tam dodali do nowego FW i chcesz to odrazu wykorzystac...
ogolnie to lepiej nie bawic sie ze zmiana FW gdy nie ma takiej potrzeby bo mozna cos zepsuc,, a pozniej kaszanaaa... bo sie nie da naprawic.
najgorszy przypadek - odciecie pradu podczas upgradowania softu routera :D
takze Uwazaj Wesoły Szczerbol
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi tylko o to że któryś z kolei FW poprawia stabilność łącza. Choć ja nie narzekam - mam 2 gniazdka od netu w domu - jeden bliżej "wyjścia w świat" a drugi trochę dalej. Przy tym bliższym mam przy 10mb neo synchro pełne dla down (12448kbps) i 800kbps dla up (powinno być ok 1300kbps ale mam słabą linię), i identycznie w tym dalszym gniazdku, w porównaniu do mojego poprzedniego Edimax'a AR-7084ga gdzie w tym dalszym synchro down wynosiło ok. 8xxxkbps...
Może nowszy FW poprawi synchro up do chociaż 850kbps bo na budowe nowego DSLAMu przez TP nie ma co liczyćKwaśny
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
tp link td-w8901g firmwaretd-w8901g firmwaretp link td-w8901g alternative firmwaretp-link td-w8901g firmwarewgrywanie firmware tp link td-w8901g tp link w8901g alternatywny firmwaretp link td-w8901g zmiana softufirmvare tp link td-w89001g v1custom firmware tp link w8901g3.0.1+Build+100603+Rel.28484