Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Router do 250 zł neostrada/radiówka do jednorodzinnego domu

Router do 250 zł neostrada/radiówka do jednorodzinnego domu
1.Kwota, jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup: 250 zł

2.Typ łącza: obecnie neostrada na bardzo słabym łączu 5 km od centrali od września radiówka oddalona o 300 metrów bez przeszkód

3.Jakim wtykiem zakończony jest kabel: obecnie RJ11 przy radiówce będzie RJ45
4.Liczba komputerów do podziału: stacjonarny + 3 laptopy (głównie łącze użytkuje stacjonarny i jeden laptop)

5.QoS: Tak - jak najbardziej rozbudowany (gry po sieci)

6.Podział pasma: Tak - wysoce pożądany

7.Dodatkowe wymagania: Dobre osiągi na słabej linii, duży zasięg wifi.

8.Do czego będzie wykorzystywane urządzenie: Osobiście zależy mi na grach, oraz aby w czasie gram inni mogli w miarę normalnie przeglądać strony.

9.Ile pięter będzie musiał ew. obejmować zasięg*: 2

10.Sprzęt który aktualnie posiadam: Router linksys WAG200G który właśnie dogorywa

Dodatkowa uwaga komputer stacjonarny będzie podłączony przez ethernet.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Router do 250 zł neostrada/radiówka do jednorodzinnego domu
http://allegro.pl/router-tp-link-td-w896...34039.html 150 zł + wysyłka

Sam korzystałem, byłem zadowolony. Co do zasięgu nie miałem zastrzeżeń. No i spełnia wszystkie wymagania.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(06.07.2014, 23:57)Bodzio Chomik napisał(a): http://allegro.pl/router-tp-link-td-w896...34039.html 150 zł + wysyłka

Sam korzystałem, byłem zadowolony. Co do zasięgu nie miałem zastrzeżeń. No i spełnia wszystkie wymagania.

Kolega coś zaczął wspominać wyżej o radiówce - w tym wypadku powyższe urządzenie nie ogarnie takiego tematu.

Atautor raczej nie ogarniesz jednym urządzeniem tematu takiego multiwanu. Lepiej zaopatrzyć się osobno w modem i osobno w router, który będzie odpowiadał za sieć domową.
Jeśli póki co masz połączenie z internetem i jakoś to działa to lepiej się wstrzymać jeszcze te dwa miesiące i kupić porządny router pod przyszły internet np. Asus RT-N15U, bo raczej nie wykombinujesz nic sensownego.
teraz w tych wszystkich TP-Linkach, netgearach asusach liksysach czyli marketowym sprzecie ADSL jeden z portów switcha mozna sobie spokojnie ustawić jako port "WANowski" Jednak i tak wstrzymałbym sie z zakupem do czasu zmiany operatora
(09.07.2014, 15:21)nomosz napisał(a): teraz w tych wszystkich TP-Linkach, netgearach asusach liksysach czyli marketowym sprzecie ADSL jeden z portów switcha mozna sobie spokojnie ustawić jako port "WANowski" Jednak i tak wstrzymałbym sie z zakupem do czasu zmiany operatora

Z tym jednak też byłbym ostrożny. Jakoś mam wątpliwości co do działania niektórych dobrodziejstw "marketowych" sprzętów i od jakiegoś czasu nie mam styczności ze sprzętem typowo SOHO tak więc wolę nie polecaćOczko
(08.07.2014, 20:02)marcin15gn napisał(a): Kolega coś zaczął wspominać wyżej o radiówce - w tym wypadku powyższe urządzenie nie ogarnie takiego tematu.

W pierwszym poście było również wspomniane, że instalacja do odbioru będzie zakończona zwykłą wtyczką RJ45, a wspomniany przez mnie ruter pozwala przeznaczyć port LAN4 na port WAN. Sprawdzałem, działa i pięknie śmiga.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
(10.07.2014, 00:08)Bodzio Chomik napisał(a):
(08.07.2014, 20:02)marcin15gn napisał(a): Kolega coś zaczął wspominać wyżej o radiówce - w tym wypadku powyższe urządzenie nie ogarnie takiego tematu.

W pierwszym poście było również wspomniane, że instalacja do odbioru będzie zakończona zwykłą wtyczką RJ45, a wspomniany przez mnie ruter pozwala przeznaczyć port LAN4 na port WAN. Sprawdzałem, działa i pięknie śmiga.

Faktycznie - zwracam honor. Specyfikacja, którą miałem nie wspominała ani słowem o tej opcji w W8960N.
DGN2200. Poniżej 200 zł. Z Qos, USB, szybki, nie grzeje się, fajny zasięg na dużym obszarze.
Pod ADSL moim zdaniem jeden z lepszych routerów, tym bardziej w tej cenie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
router pod radiowkeJaki router do 250router do 250router do neostrada a radiówkaszybki router do radiowki