Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Router przez router - wolniejszy internet?

Router przez router - wolniejszy internet?
Witam!

Zarejestrowałem się na forum, ponieważ mam nadzieje że będziecie w stanie rozwiać moje wątpliwości i w miarę możliwości zlikwidować problem. Postaram się w miarę prosto go opisać. Mam w domu dwa routery, do jednego z nich podłączony jest kabel z internetem, z niego zaś wychodzi kabel LAN do kolejnego routera. Do tego drugiego jestem podłączony kablem. Wszystko działa całkiem dobrze, dostęp do internetu jest w obu routerach, ale pojawił się pewien problem. Speedtest pokazuje 70-80 Mb/s downloadu i uploadu, w grach jest bardzo niski ping, ale np streamy w hd, czy filmiki na YT w wysokiej jakości zacinają się i wolno ładują. Gdy miałem tylko jeden router nie było takiego problemu. Wydaje mi się że przy takim szybkim połączeniu nie powinno być problemu z buforowaniem wideo, stąd też podejrzewam że problem leży w połączeniu routerów. Jeśli tak to jak skonfigurować ich ustawienia, bądź ewentualnie zmodyfikować sieć (wolałbym nie) aby problem nie występował?

Pierwszy router to: NETGEAR JNR3000
Drugi: Pentagram CERBERUS P342/P343

Dziękuję i pozdrawiam!
RE: Router przez router - wolniejszy internet?
Obstawiam, że Cerberus ogranicza przepustowość. Wymień go na jakiś porządny switch, bo router chyba nie jest Ci do niczego potrzebny.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne