Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

SAMOCZYNNE RESTARTY KOMPUTERA

RE: SAMOCZYNNE RESTARTY KOMPUTERA
Nie wnikając w szczegóły po prostu: dane na płytę jednokrotnego zapisu, można zapisać tylko jeden raz.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Witam!
Wszyscy pisza rozne rzeczy ale czy przyjrzales sie kondensatorom na plycie glownej? nie sa grubsze lub pekniete z gory? jezeli tak to nadaja sie do wymiany i to moze byc problem samoczynnego restartu. THX!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
było już o tym! kondensatory są w porządku.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Testowanie pamięci to dobra sugestia. Warto w to włożyć trochę wysiłku. Jeśli nie poradzisz sobie z softem, to wymień się pamięciami ze znajomym, który ma pasujące kości.

Co do innych typowych przyczyn (pomijając zasilacz i kondensatory):
* przegrzewanie procesora - BIOS setup zwykle pozwala obniżyć zegar
* bugi w BIOSie - można zrobić update (ja robiłem w serwisie)
* bugi w driverach - można poszukać nowych w necie
... i wiele innych, ciekawszych ;-)

Nie wiem, czy nie piszę czegoś zbyt oczywistego, ale przede wszystkim należy wyłączyć restarty na BSOD. Komunikaty na bluescreenie wydają się bezużyteczne, ale to pozory. Wrzucasz do Google i często masz gotową odpowiedź.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
ja nie mam żadnych blue screenów po prostu mi się resetuje
Masz bluescreeny, tylko w momencie bluescreena komputer ci się resetuje. Tak domyślnie jest ustawione "zachowanie" systemu po jego awarii.

Nie potrzeba nam w tym momencie informacji zawartych na niebieskim ekranie, ponieważ wszystko jak na dłoni można zobaczyć analizując zrzuty pamięci które podałeś w 18 wypowiedzi.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Juto kupię płytkę i zobaczę z tym programem, jeśli się nie uda to spróbuję wymienić się.
W pięcioletnim komputerze mogło zawieść prawie wszystko. Ja osobiście zaczął bym od przywrócenia ustawień domyślnych w BIOSie, a następnie jeśli płyta główna na to pozwala zmniejszenia częstotliwości taktowania procesora (to że procesor się nie przegrzewa nie oznacza jeszcze że nie został wcześniej delikatnie uszkodzony, miałem już przypadek że obniżenie częstotliwości starego procka ustabilizowało komputer). Następnie wyłączył bym również w BIOSie wszystkie dodatkowe urządzenia które nie są niezbędne do działania komputera , to samo tyczy się fizycznego odłączenia wszystkich zbędnych urządzeń.
Drugi krok który często skutkuje to przeinstalowanie windowsa, świeża instalacja daje nam prawie 100% gwarancję że żaden sterownik urządzenia nie jest odpowiedzialny za niestabilną pracę komputera.
Drążąc dalej pozostaje poszukiwanie wirusów i innych niechcianych gości, sprawdzenie stanu dysku twardego pod kątem pojawiających się uszkodzonych sektorów.
Na koniec jeśli wszystko powyżej zawiodło trzeba szukać pod kątem awarii któregoś z podstawowych podzespołów, dołączam się do wypowiedzi poprzedników że zasilacz jest jednym z ważniejszych komponentów komputera 300W firmy krzak nie robi na mnie dobrego wrażenia i nie gwarantuję stabilnej pracy komputera. Warto także pożyczyć od kogoś pasujące kości pamięci i podmienić na dzień , one także jak każdy inny element mogły zostać delikatnie uszkodzone (np, przez spięcie z zasilacza marnej jakości, bądź w związku z naturalnym zużyciem), powyższa rada dotyczy także karty graficznej i procesora, aczkolwiek ten ostatni ciężko pewno będzie skombinować.
Tak wiec szukaj i powodzenia

PS. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie , ani żadnym informatykiem - po prostu zazwyczaj daję sobie radę z komputerami ,ale mogłem się w którymś momencie pomylić więc proszę aż tak nie krytykować mojej wypowiedzi.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Widzę że same dobre rady dotyczą zasilacza który zapewne jest sprawny. Trochę sprzętu już przewaliłem i jakieś doświadczenie posiadam.
Zasilacz najprawdopodobniej masz sprawny, pamięć także ponieważ jeżeli jesteś w stanie os zainstalować bez większego problemu to i ona powinna być sprawna.
W Twoim przypadku to będzie raczej Płyta Główna, kondensatory elektrolityczne nawet gdy nie są wybrzuszone to po 5-7 latach pracy wysychają i mogą robić zwarę i takie są efekty. Tak miałem na kilku płytach głównych, ECS-y w tym przodowały, choć i kilka Gigabyte i Asusków też miało ten problem.
Ale jest też jeszcze jedna prawdopodobna przyczyna i jeśli możesz to sprawdź to w pierwszej kolejności a mianowicie jeżeli możesz to podłącz jakiś inny dysk do kompa i spróbuj zainstalować na nim system, jeżeli wszystko ruszy i restarty znikną to możesz mi piwo postawić Wesoły Może to być obojętnie jaki dysk w miarę sprawny i najlepiej podłączony także inną taśmą IDE. Jeśli nie masz to pożycz od kogoś na jeden dzionek testów.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Dysk? A mógłbyś wytłumaczyć dlaczego? Dysk może posiadać takiego rodzaju wady resetowania się komputera?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
samoczynne restarty komputeraczęste restarty komputera podczas grania