Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Samsung Galaxy A5 - Problem z przypisaniem dzwonka do kontak

Ściana  Samsung Galaxy A5 - Problem z przypisaniem dzwonka do kontak
Witam, posiadam wyżej wymieniony model telefonu i mam problem z dodaniem i przypisaniem dzwonka do danego kontaktu zapisanego w telefonie lub karcie sim.

Mam zrobione dzwonki w formacie mp3 i wrzucone z komputera stacjonarnego na kartę pamięci w telefonie.
Przy próbie odtworzenia takiego dzwonka wszystko odbywa się bezproblemowo.
Gdy wejdę w książkę telefoniczną oraz jakiś kontakt i opcję edytuj go wówczas mogę niby wybrać i przypisać dany dzwonek lecz tylko systemowy który znajduje się w systemie.
Gdy dam w edycję kontaktu mam opcję dzwonek i ustawione jest na domyślnie gdy ją wybiorę wówczas otwierają mi się dzwonki które są jak wspomniałem domyślnie tam i wówczas mogę wybrać jaki chcę.
Lecz jest na samym dole w tej opcji także typu: Anuluj, Dodaj, Gotowe gdy wybiorę Dodaj wówczas otwiera mi się opcja z funkcjami: Utwory, Albumy, Wykonawcy, Katalogi i nad nimi opcja Anuluj lub Gotowe ewentualnie po prawej stronie jest jeszcze wyszukaj.
Tu jest brak utworów a widzę że tylko chyba z tego mogę ustawić to o co mi chodzi.
Czy może mi ktoś pomóc i dać instrukcję jak katalog przygotowanych w mp3 dzwonków mogę tu dodać w tym modelu telefonu aby wszystko było tak jak wyżej opisałem czy raczej niema szans hmmm.....???
We wcześniejszym modelu a był nim telefon Sony Xperia LT30p była taka możliwość i wszystko hulało.
Jeszcze jedna prośba jak można zrobić aby w kontaktach które są zapisane w google móc zrobić żeby nie było wszystko pomieszane gdy się w nie wejdzie a konkretnie gdy wejdę w dany kontakt to jest np.Imię oraz Nazwisko, Adres zamieszkania, Adres mailowy ewentualnie własna notatka przypisana do kontaktu a nie wszystko pomieszane naraz gdzie widać dosłownie cały chaos gdzie jest wówczas wszystko naraz i w książce widać jedno nazwisko wraz z danymi na 5 różnych opcjach np.dane również z skype, facebook.
Wcześniej tak miałem w wyżej wymienionym modelu telefonu Sony.
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tak irytującego mnie problemu, pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.
SHINGO
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Samsung Galaxy A5 - Problem z przypisaniem dzwonka do kontak
Wrzuć przygotowane przez ciebie dzwonki do katalogu "ringtones" w pamięci telefonu. Pojawią się wtedy na liście dzwonków systemowych.
Ściana  RE: Samsung Galaxy A5 - Problem z przypisaniem dzwonka do kontak
Witam, dzięki za szybką reakcję gdy wejdę w pamięć urządzenia i są różne opcje między innymi folder "Ringtones " mam już tam wrzucone wszystkie dzwonki w formacie mp3 gdzie mogę je jak wcześniej wspominałem bezproblemowo odsłuchać.
Jest to w opcji " Moje pliki " i dalej w pamięci urządzenia lecz nic to nie skutkuje po prostu nie da się.
Musi być tak sądzę w folderze " Moje pliki " lecz w folderze po jego otwarciu w " Dźwięk " gdzie jest ten folder pusty.
Bo tylko on mi się otwiera przy próbie edycji obojętne jakiego kontaktu.
Lecz nie mam pojęcia jak te wszystkie pliki nawet już z folderu " Ringtones " gdzie to nie skutkuje a są jak wspominałem tam wszystkie już wrzucone przekopiować do tego aby można było tą opcję właśnie zrobić.
Lub jeszcze raz z komputera za pomocą kabla usb móc przerzucić do tego folderu na telefonie gdzie będzie można to wszystko wykonać bezproblemowo.
Przyuważyłem teraz że przy próbie wgrania jakiegoś dzwonka lub folderu po podłączeniu kablem usb telefonu do komputera ukazują mi się opcje w katalogu " Muzyka " typu Zarejestrowane urządzenia i w nich jest rysunek laptopa i pisze że niepodłączone a poniżej są:
Urządzenia w pobliżu - Urządzeń 2 i pisze [PC] SHINGO i rysunek komputera stacjonarnego wraz z monitorem
a poniżej jest:
SHINGO i logo Windowsa wraz z opisem Media Player 
gdy kliknę w obojętne który wówczas otwiera mi się katalog ten gdzie przy edycji kontaktu przekierowuje mnie automatycznie do niego aby wybrać dany utwór gdzie właśnie tam niema nic bo nie wiem jak tam dodać te dzwonki.
A w nim pisze tekst typu po otworzeniu:
" Utwory będą tutaj widoczne po ich udostępnieniu dla podłączonych urządzeń "
może tu coś trzeba pozmieniać lub dodać tylko pytanie jak ???
SHINGO
RE: Samsung Galaxy A5 - Problem z przypisaniem dzwonka do kontak
Próbowałem. Bóg mi świadkiem, że próbowałem coś z tego zrozumieć. Napisz to jeszcze raz, jakoś tak bardziej po polsku...

Mimo, że nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz, powtórzę się:
Jedyne co musisz zrobić, to wrzucić te dzwonki do katalogu ringtones w głównym folderze pamięci urządzenia. Podepnij telefon kablem do PC i po prostu je tam przeciągnij. Potem odłącz tel i sprawdź w ustawieniach czy twoje dzwonki pojawiły się na liście systemowych.
Programy: Polecane / Nowe / Inne