Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Samsung Galaxy S4 i9505 - Szybko się rozładowuje, proszę o jakieś porady.

Samsung Galaxy S4 i9505 - Szybko się rozładowuje, proszę o jakieś porady.
Witajcie.
Mam nadzieję, że temat założyłem w odpowiednim miejscu.

Jestem posiadaczem Galaxy S4 od kilku dni.. wcześniej miałem(mam nadal) Xperię M2 i różnica w "trzymaniu baterii" jest wielka. Najchętniej użyłbym określenia, że [ciach]

np. wczoraj kiedy szedłem już spać.. oba telefony miały około 90%+ baterii.. oba miały włączone WiFi, GG itd. Dzisiaj rano Xperia miała 88% a Galaxy 33%

Jeśli dobrze się orientuje Xperia ma ten cały tryb stamina czy coś..to wygląda jakby nie było takiej opcji w Galaxy.. że mimo wyłączonego ekranu i braku korzystania z niego nadal działał pełną parą.

Wyłączyłem w nim dźwięki dotyku ekranu.. pisania na klawiaturze.. wibracje itd. Jasność na automatyczną.. do tego używam aplikacji, które zwalniają ram.. czyszczą śmieciowe pliki i Battery Doctor'a.. lecz to nie pomaga, przynajmniej nie na tyle.. aby dało się to odczuć.

Kiedy używam Battery Doctor'a co np. 10-15 min to wyłącza on około 20+ aplikacji w tle.. czy jak one się tam nazywają.. kiedy użyję go rzadziej to wyłączyć potrafi nawet 40+ aplikacji.. Baterii dodaje żywotności od 2h więcej czasem nawet do 4h!

Głównie korzystam tylko z WiFi i GG.. więc to raczej wina tych wszystkich rzeczy, które pokazuje Battery Doctor.. czy ktoś wie jak wyłączyć na stałe te wszystkie 20-40 aplikacji co zamyka Battery Doctor? albo wie jak inaczej temu zaradzić?

z góry wielkie dziękuje i pozdrawiam : )
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Samsung Galaxy S4 i9505 - Szybko się rozładowuje, proszę o jakieś porady.
Zamykanie aplikacji na siłę tylko pogarsza sprawę, bo najpierw zużywana jest energia na ich zamknięcie, a potem na ponowne otworzenie. I tak w kółko. Wywal te wszystkie battery boostery/doctory/medyki. To na początek.

Telefon kupiłeś jako nowy czy używany?
Zainstaluj https://play.google.com/store/apps/detai....deepsleep i daj screena.
Wieczorem, przed pójściem spać zrestaruj telefon i rano ponownie daj screena z tej apki.
Telefon kupiłem używany ale w bardzo dobrym stanie.. przynajmniej wizualnym.
Nie wiem o co chodzi dokładnie z tym programem co podałeś.. ale wrzucam Ci z niego screena.

http://iv.pl/images/77324722269221932140.png #Edit: w [img] screen był mega wielki bo 1920x1080 Język

Rozumiem, że przed pójściem spać mam telefon włączyć od nowa.. nic na nim nie robić i też wrzucić screena z tego programu rano? WiFi ma być włączone/wyłączone czy tylko chodzi o sam restart?
Program pokazuje ile czasu telefon spędził w tzw "deep sleep" - stanie głębokiego uśpienia, kiedy bateria praktycznie nie jest zużywana.

Telefon wyłącz i włącz ponownie, a potem zostaw go tak, jak to zwykle (wczoraj) robisz.

Masz do niego dowód zakupu z wpisanym IMEI lub dowód zakupu + kartę gwarancyjną?
Tak, dostałem pudełka.. karteczki itd. Fakturę jakąś.. żeby na gwarancję oddać w razie czego itp.

Jutro dam screena z tego programu, dzięki za zainteresowanie się moim tematem.
Był podłączony do ładowania przez noc.. ale screena zrobiłem. Mam nadzieję, że może być podczas ładowania.

http://iv.pl/images/11244656369991833375.png
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
W deep sleep telefon wchodzi poprawnie, czyli nie w tym rzecz. To wbrew pozorom nie dobrze, bo przyczyna szybkiego rozładowywania musi leżeć gdzieś indziej. Problem z DS dałoby się łatwo naprawić.

Daj screena ze statystyk baterii, najlepiej po całym dniu używania (ustawienia -> bateria, chodzi o ten wykres). Tapnij też w "ekran" i napisz ile czasu był włączony.
Telefon jakoś.. sam się ogarnął chyba ponieważ pobiera dużo mniej energii niż wcześniej. Dzisiaj od rana do około 14stej przy minimalnym używaniu zeszło jakieś 2% baterii. Jakoś lepiej już to wszystko zaczyna wyglądać. Chyba temat można zamknąć i dzięki za wszystko : )
Jeśli problem wróci - pisz na PW, otworzę.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
samsung s4 bateria szybko sie rozladowujesamsung s4 szybko rozładowuje się bateriasamsung galaxy s4 szybko sie rozladowujedlaczego tak szbko rozladowuje sie telefon samsung s4samsung galaxy s4 bateria szybko sie rozladowujesamsung s4 szybko sie rozladowujekiedy aktualizacja samsunga s4 9505 luty 2015galaxy s4 rozłAdowuje baterjegalaxy s4 mini rozładowywanie bateriiczy samsung szybko sie rozladowuje