Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Save do gier na stronie. Czy legalne?

Save do gier na stronie. Czy legalne?
Witam! W bliższej przeszłości chciałbym założyć stronę z sejwami do gier do pobrania za darmo. Save będą moje oraz kolegów (oczywiście za ich zgodą :D)
I chciałbym się dowiedzieć czy taka strona jest legalna? Nie mam zamiaru za pobieranie pobierać opłat.
 Przeglądarka: opera
RE: Save do gier na stronie. Czy legalne?
Podejrzewam, że jest to legalne...
Jeśli koledzy wyrażą na to zgodę, to pewnie tak.
Nie jestem do końca pewien swojej wypowiedzi, więc zapytaj się kogoś, kto jest w tej kwestii bardziej doświadczony. Nie chcę Cię przypadkiem wprowadzić w błąd..Oczko
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ok, dzięki. Ale wszystkie inne takie tematy też składają się wyłącznie z takich odpowiedzi.
A ja potrzebuję twardego tak lub nie, bo nie wiem czy brać się za taką stronkę...
Ta zleży od licencji gry. W sumie licencja jest na grę a nie na sejwy. Myślę że do celów niekomercyjnych możesz wykorzystywać sejwy. Jeśli chcesz konkretna odpowiedź "tak" lub "nie" to musisz zapytać prawnika.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Heh, na prawnika nie mam czasu, chęci, pieniędzy i ochoty. :D
Może napiszę do jakiejś strony która udostępnia sejwy, pewnie oni coś wiedzą.
To zależy od konkretnej gry. Zdarzają się takie, w których jest informacją, że save jest integralną częścią gry - zatem nie możesz go rozpowszechniać (a gra jako program, nie może być rozpowszechniana na zasadzie dozwolonego użytku własnego), nawet nie możesz go dać koledze na pendrive. Jeżeli licencja danej gry nie informuje Cię na ten temat, to możesz uznać, że save jest Twoim dziełem wykonanym przy pomocy gry (tak jak obraz wykonany przy pomocy paint'a), zatem możesz go swobodnie rozpowszechniać.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
OK, dzięki.
Ostatecznie zdecydowałem się otworzyć stronę z kodami do gier. To chyba jest legalne? Piszcie.
Programy: Polecane / Nowe / Inne