Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ścięcie obrazu podczas gry

Ścięcie obrazu podczas gry
Witam, temat był już wałkowany. Szukałem na kilku forach znalazłem kilka tematów lecz żadnych lecz nie znajdowało się w nich żadnych pomocnych wskazówek. Próbowałem wielu rzeczy ale nic nie pomagało, a problem jest bardzo irytujący.

Chodzi mi dokładnie o ten błąd:

Filmik obrazujący błąd

Widać, że ewidentnie obraz zostaje nagle "ścięty". Jednak gra jest dalej w toku, można chodzić uderzać itp. jednak sterowanie na klawiaturze jest odwrócone o 90 stopni( w- idziesz w bok, a - idziesz prosto itd) i oczywiście nic nie widać (jedynym radarem jest mini-mapka w prawym górnym rogu można ją zobaczyć na filmiku). Po przelogowaniu się problem zostaje. Trzeba wyłączyć grę i odpalić ją na nowo.

Na starszym komputerze (Win XP 32 i o wiele gorszych parametrach) problem pojawiał się sporadycznie i nie stanowiło to większego problemu (odpalenie okna na nowo). Jednak na nowej platformie (Win 7 64 i "machinie technologicznej" w porównaniu do poprzedniego) problem jest o tyle uporczywy, ponieważ występuje bardzo często w wielu lokacjach.
Próbowałem zmieć częstotliwość odświeżania, rozdzielczość, gra w oknie, zabawa w ustawieniach sterownika z punktu karty graficznej - na próżno. Nowe stery do karty, odpalenie gry z innej partycji, z dysku przenośnego, pendrive'a, lecz wszystko na próżno. Rozebranie komputera "do naga" przy zwiększyć przepływ powietrza, czyszczenie solidne wszystkich osprzętów pod kompresorem, Formatowanie komputera, BIOS'u odłączając baterię na płycie, Wymieniałem zasilacz, odłączałem jedną kość ramu, podmieniałem kartę graficzną na Radeona 4650 HD, podłączałem monitor pod zintegrowaną kartę, inne złącza na karcie (DVI, HDMI). Już sam nie wiem co mam zrobić dlatego zwarcam się do was z gorącą prośbą o pomoc

Specyfikacje komputera:
Nvidia GF 520 GT 2GB SDDR3
AMD FX 4100 Quad Core 3.6 GHz Bulldozer
8 GB Ramu DDR3
Płyta 760GM-P21 (FX)
Zasilacz 400W
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Ścięcie obrazu podczas gry
to się dzieje tylko w jednej grze?
podaj temperatury w idle i stres
i podaj markę zasilacza
i podaj markę zasilacza
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Człowieku, pierwsze modaj marke zasilacza, bo nie można określić problemu. Daj screeny z HWMonitor
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
screen bez obciążenia
[Obrazek: asdasdaspp.jpg]

Jeden zasilacz który obecnie mam zamontowany to: Take Me 400 AC 230V, a drugi który był na początku to zasilacz Akyga AK-B1-400E.
Błąd wyskakuje w tylko tej grze. Znalazłem użytkownika forum z innej części Polski, który ma taki sam problem na identycznym sprzęcie.

Mam wysłać tez screena podczas maksymalnego obciążenia czy bezpośrednio po "ścięciu" ?
bezpośrednio po ścięciu.
I zasilacz wymień bo jest "bombowy" i spali ci podzespoły.
zaktualizuj tą grę,może pomoże.
bulldogi nie są do gier.
tak na przyszłość ci mówie Wesoły.
Obydwa są jakieś trefne?
Ta gra jest stara i powinna być mało wymagająca. Dlaczego Bulldogi nie nadają się do gier?
buldożer dobry jest do renderingu,a nie do gier.
usuń gre z dysku,i wgraj ją od nowa.
koniecznie zmień zasiłke.
Dobra mam screena po zakończeniu planszy na której w każdej możliwej chwili mógła nastąpić ścięcie.

http://img850.imageshack.us/img850/1654/hwmonitordz.jpg

Jaki zasilacz polecacie (tak żeby było bez problemów, pracuję więc pieniądze mam)? Linki mile widziane Wesoły
xfx core 500/450
A dlaczego po zakończeniu planszy, minimalizuje a na procku 255 stopni i w mniej niż 60 sec spada do 34 stopni?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
sciety ekran przy grach