Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwer NAS w okolicach 1000 zł

Serwer NAS w okolicach 1000 zł
Cześć!

Potrzebuję do siebie do domu serwer NAS, który będzie działał jako:

- backup lapków
- dysk współdzielony na dokumenty
- źródło mediów (przede wszystkim muzyka mp3, ale czasem też i film) do amplitunera Denon’a – poprzez LAN (WiFi opcjonalnie)
- zapewni bezpieczeństwo na RAID 1 (czyli dwa dyski)
- pojemność powyżej 2TB, ale bez szaleństwa

Znajdzie się coś z dyskami w okolicach tysiaka?
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Serwer NAS w okolicach 1000 zł
Polecam to czego sam używam. Qnap TS-212P
Literka P na końcu istotna bo jest też bez P ale ma mniej RAM-u.
Używam go do prawie takich samych zastosowań co Ty potrzebujesz. Nas pracuje się znakomicie. Bardzo wysokie transfery w zapisie i odczucie. Kupisz go za ok.550 zł. Co do dysków to zdecydowałem się na Seagate Barracuda.
W sumie za mniej więcej ok. 1000 zł z dwoma dyskami powinieneś się zmieścić .
Miałem wcześniej podobnej klasy Synology też na dwa dyski i po miesiącu testów sprzedałem go. Niby miał słynąć z fantastycznego oprogramowania a moim zdaniem było co najmniej kiepsko. Łączenie się zdalne to porażka. W sumie czytałem wcześniej o tych problemach na forach internetowych i myślałem że sam sprawdzę czy to prawda czy też ktoś nie umie z tym pracować. Okazało się że problemy nie były wyssane z palca. Owszem, na wszystko są rady ale... nie po to kupujesz nowy serwer by od razy męczyć się przez tydzień by móc połączyć się np z poziomu smartfona. Po Wi -Fi nie było większych problemów ale w każdym innym przypadku to męczarnia. Po miesiącu miałem dość i kupiłem Qnapa. Powiem tak - to zupełnie inna bajka... Wszystko działa jak powinno. Łączenie się zdalne w każdym przypadku nie ma najmniejszego problemu. Do tego cała masa aplikacji na androida które jeszcze bardziej uprzyjemniają użytkowanie Nasa.
Szczerze Ci to polecam do takich zastosowań.

EDIT: Na popularnym portalu aukcyjnym ktoś sprzedaje dwutygodniowy egzemplarz z Gwarancją. Może spróbuj zapolować. Ja identycznie kupiłem swój. Miał nie całe trzy miesiące i wylicytowałem go już nie pamiętam dokładnie ale chyba za 410zł.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Serwer NAS w okolicach 1000 zł
Ok, dzięki za pomoc. Wesoły
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne