Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Sieć LAN (problem)

Sieć LAN (problem)
Mam połączone ze sobą bezpośrednio dwa komputery kablem krosowym.
Na dwóch komputerach jest zainstalowany system XP z SP 2.

W jednym komputerze ustawione jest:

IP: 192.168.1.1
Maska Podsieci – 255.255.255.0

W drugim zostało zmienione jedynie:
IP – 192.168.1.2
Maska taka sama jak w pierwszym.

Pisze, że jest niby połączenie. Na jednym komputerze w miejscu sieciowym pokazuje drugi komputer, ale gdy chcę wejść to pisze, że nie mam uprawnień – zezwolenia.
Zapory są wyłączone. Następnie na drugim komputerze kiedy np. dam na WYŚWIETL KOMPUTERY to nic nie wylatuje i pisze: mshome nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego itd. Lista serwerów dla tej grupy nie jest obecnie niedostępna. Na pierwszym jest taki napis: mshome nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego itd. Nie można odnależć ścieżki sieciowej

Kiedy zmienię na pierwszym komputerze IP na końcu – na 2, a na drugim - na 1 to na tym pierwszym pokazuje mi komputer (mój i podłączony), ale na ten podłączony nie mogę wejść, a jak daje na drugim komputerze to wylatuje błąd o dostępie – tzn. odwrotnie niż było wcześniej.

W czym jest problem?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
RE: Sieć LAN (problem)
Problem naprawdę popularny i szeroko omówiony w Sieci. Do dostania się trzeba odblokować konto Gościa.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
Zacznijmy od samego początku, bo źle opisałem, a raczej nie całkiem temacik:

Kupiłem kabel i chciałem podłączyć ze sobą bezpośrednio dwa komputery.

Po sformatowaniu dysków na dwóch komputerach na pasku zadań widać już po pierwszym wejściu ikonę z sieci, ale z wykrzyknikiem (na dwóch komputerach)

POŁĄCZENIE LOKALNE
SZYBKOŚĆ: : 100,Mb/s
STAN: OGRANICZONIE LUB BRAK ŁĄCZNOŚCI

Zaporę wyłączyłem po wejściu do systemu z paska dając, że mam inny FIREWALL.

Kiedy wchodzę w STAN: Połączenie Lokalne pisze:
- Ograniczenie lub brak łączności.
Możesz nie mieć dostępu do Internetu lub niektórych zasobów sieciowych. Ten problem wystąpił, ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera.

Po kliknięciu na SZCZEGÓŁY pisze, że:
ADRES FIZYCZNY: FF-FF-FF-FF-FF-FF
Adres IP: 169.254.47.27
Maska Podsieci: 255.255.0.0
Brama Domyślna -
Serwer DNS -
Serwer WNS -

Jak daje na NAPRAW to wylatuje mi za jakiś czas napis:
System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu, ponieważ nie można ukończyć następujących czynności:
Odnawiania adresu IP.

Potem poleciałem zgodnie z opisem.

Konfiguracja protokółów sieciowych:

1). Klikamy prawym przyciskiem myszy ikonę Moje miejsca sieciowe i wybieramy Właściwości. Lub z Menu Start wybieramy Ustawienia i Panel Sterowania następnie włączamy Połączenia sieciowe.
2). Na ikonie Połączenie lokalne klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy pozycje Właściwości.
3). W oknie, które się pojawi wybieramy pozycje Protokół internetowy TCP/IP i klikamy na przycisku Właściwości.
4). Klikamy Uzyskaj adres IP automatycznie
Nazwa komputera i grupa robocza:
1). W celu ustawienia nazwy swojego komputera na ikonie Mój komputer klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy pozycje Właściwości:
2). Przechodzimy do zakładki Nazwa komputera i klikamy przycisk Zmień.
3). W polu Nazwa komputera wpisujemy nazwę swojego komputera (najczęściej: nazwisko lub pseudonim). W pole Grupa robocza wpisujemy MSI, następnie klikamy przycisk OK.

Ustawienia serwera Proxy:

1). Po uruchomieniu programu Internet Explorer przechodzimy do menu Narzędzia i klikamy Opcje internetowe. Następnie przechodzimy do zakładki Połączenia i klikamy przycisk Ustawienia sieci LAN.
2). Zaznaczamy pole Automatycznie wykryj ustawienia. Konfiguracja jest zakończona.

Udostępnianie plików:

1). Klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę Mój komputer i wybieramy Zarządzaj.
2). Klikamy na folderze Użytkownicy, następnie zaznaczamy pozycje Gość i prawym klawiszem myszy wybieramy Właściwości.
3). W oknie które się pojawi, usuwamy zaznaczenie pola Konto jest wyłączone. Klikamy przycisk OK.
4). W folderze Mój komputer wybieramy pozycje Opcje folderów z menu Narzędzia.
5). W zakładce Widok usuwamy zaznaczenie pola Użyj prostego udostępniania plików. Klikamy przycisk OK.
6). Po skonfigurowaniu opcji możemy juz przejść do udostępniania folderów. Klikamy prawym klawiszem myszy dowolny folder, który chcemy udostępnić i wybieramy Udostępnianie i zabezpieczenia.
7). W oknie, które się pojawi zaznaczamy opcje Udostępnij ten folder, w polu Nazwa udziału możemy wpisać dowolna nazwę, pod która nasz udostępniony folder będzie widoczny w sieci. Dodatkowo możemy wybrać limit liczby użytkowników jednocześnie podłączonych do udostępnionego folderu (opcja Zezwalaj tylu użytkownikom).
8).Przycisk Uprawnienia pokazuje prawa dostępu do udostępnionego katalogu użytkownikom z sieci.

To powinno skończyć się sukcesem, ale nic nie zmieniło.
Wykrzyknik dalej jest koło monitorów na pasku zadań.

Jak na jednym komputerze dam na:
WYŚWIETL KOMPUTERY GRUPY ROBOCZEJ to widzę mój komputer (mogę przeglądać pliki jakie udostępniłem, a jak chce wejść na drugi komputer to mi pisze:
- \\Rex nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu - Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.
Dodam, że to ja jestem administratorem.

Przy takiej samej próbie na drugim komputerze pisze:
- Msi nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Itd. - Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna.

Wracając jeszcze do ZAPORY.
Jak dam na Pokaż ikony dla urządzeń sieciowych UPnP to wylatuje napis, że ZAPORA nie ma tego ustawionego i należy kliknąć na TAK żeby włączyć. Tak jest na drugim komputerze. Na pierwszym nie ma takiego komunikatu - chyba, że jest zaznaczone pozwolenie. . .

Kiedy zmienię IP na komputerach:
- Pierwszy Komputer:
192.168.1.2
255.255.255.0

- Drugi Komputer.
192.168.1.3
255.255.255.0

Znika wykrzyknik i jest napisane, że teraz jest połączenie lokalne.
Po wejściu na pierwszy komputer w WYŚWIETL KOMPUTERY widzi (mój i drugi) po kliknięciu na ten drugi - wylatuje napis taki sam jak wcześniej - \\Rex nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu - Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej. Jak dam prawym klawiszem na niego to pisze, że nie można odnaleźć w sieci serwera.
Na drugim komputerze widzi jedynie swoje pliki, ale nie wyświetla już komputerów grupy roboczej (nie ma nawet tego komputera). Wylatuje ten sam komunikat co wcześniej - Msi nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Itd. - Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna.

Kiedy zamieniam stronami kabel (przepinam) to na tym drugim kiedy daje na Wyświetl komputery grupy roboczej – wchodzi mi okno, ale nic nie ma, a na pierwszym komputerze wylatuje błąd - Msi nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Itd. - Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna.
Opcja która była aktywna - ukryj ikony dla urządzeń sieciowych UPnP jest wyłączona i jak wchodzę to pokazuje, że zapora zablokowała i żeby włączyć należy dać na TAK. Jak jest włączona to już na tym drugim jest w Grupie roboczej. . . wyświetlony komputer (mój i drugi) tzn. po przepięciu wszystko jest odwrotnie.

Może koleś w sklepie źle zarobił kabel? Co należy zrobić, bo mnie. . .
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
1. Musisz wprowadzić adresy IP - czyli ten cały Twój początek do wywalenia Wesoły. Idziemy od momentu wprowadzenia IP-ków.

2. Sieć działa, bo komputery się widzą. Kabel zatem w porządku.

3. Jak napisałem - taki objaw występuje, gdy konto Gościa jest np. zablokowane (domyślne ustawienie). Zerknij np. tu:
http://infojama.pl/sections.php?op=viewa...p;artid=81
lub tu :
http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/faqxp.html (punkt 3)
i ogólnie Google ze słowami kluczowymi "Windows XP konto gość" i ewentualnie "otoczenie sieciowe".
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
możesz nie mieć dostępu do internetu lub niektórych zasobów sieciowychmshome nie jest dostępnylista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępnamożesz nie mieć dostępu do niektórych zasobów sieciowych z serweremmoje miejsca sieciowe mshome nie jest dostępnyznikają komputry z widoku sieciowego grupa jest takasamalan problem z iplan brak sciezki sieciowejkonfiguracja+mshomegrupa robocza nie mozna odnaleźć sciezki sieciowej