Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Skrócenie piosenki w formacie .wav

Skrócenie piosenki w formacie .wav
Witam, mam problem ze skróceniem piosenki w formacie .wav. Robiłem w różnych programach, ale nie mogłem zrobić, próbowałem nawet w Audacity 1.3.9, lecz jakieś dziwnie to się tworzyło. Widziałem ze 2 programy co podawało się czas rozpoczęcia i zakończenia, tylko zapisywało w innym formacie np. cue a tego nie mogłem przerobić na .wav. Proszę o pomoc z góry dziękuję.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Skrócenie piosenki w formacie .wav
Co to znaczy, że "dziwnie się tworzyło?
można to ująć inaczej "nie mogłem sobie poradzić"
A co to znaczy "skrócić piosenkę"? Żeby trwała krócej, czy żeby plik zajmował mniej miejsca?
Bo widzę, że masz ją w "wav". A to znaczy, że zajmuje 10 razy więcej miejsca, niż mp3 Wesoły

Wczytujesz do Audacity. Żeby obciąć muzykę na końcu, zaznaczasz fragment do usunięcia (klikasz na którymś z kanałów i przeciągasz myszką w prawo) i wciskasz Delete. ak chcesz precyzyjnie, to na panelu narzędzi masz narzędzie Lupa - możesz powiększyć widok. Po usunięciu NIE wybierasz menu Plik/Zapisz, tylko menu Plik/Export As i tu wybierasz format. MP3 to jest skompresowany Wav. STrata jakości jest praktycznie niezauważalna, a plik zajmuje 10 razy mniej miejsca.
Pozdrawiam.
Ajgor
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak skrócić jakąś piosenke o formacie wavjak skrócić piosenkę wavjak skrócić plik muzyczny wavjak skrócić plik wav]jak skrócić utwór wavjak uciąc piosenke wavjak uciąć kawałek piosenki w formacie wav