Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Skrzynka bez grafiki do 4-5k

RE: Skrzynka bez grafiki do 4-5k
Kurde fakt, nie pomyślałem o temperaturachOczko
Przeglądając allegro wpadło mi w oko coś takiego:

(Wiem o zakazie wklejania linków, ale myślę, że w przypadku pytania o opinie, a nie reklamowania danego sklepu zostanie mi wybaczone?)
Nie jestem na 100% pewny, ale to chyba właśnie na tej płycie, mikrofon zaczął jako-tako brzmieć. W obudowę pewnie ta karta nie wejdzie, ale za 60 zł znalazłem Brutusa m23, którego miałem w starym zestawie i tam karta wchodziła, a w dodatku był dość przewiewny. Dokładam moją kosteczkę 4gb i mamy już, 12.
Nie wiem tylko czy noname 420w uciągnie grafikę? (Jak dobrze pamiętam, to miałem chyba 600w u siebie.)
Edit: jednak to nie ta płyta. Numery wydawały mi się dziwnie znajome, ale u mnie były 4 sloty RAM

admin: linki do allegro można wrzucać, prosimy tylko o chowanie ich w spoiler.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
nie ma to sensu ... zasilacz to tykająca bobma a w tej obudowie mocna karta się ugotuje . A 3 gen to pasta pod ihs i te procki po latach potrafią się pieruńsko grzać i może nie pomagać nawet dobre chłodzenie bo przy zużytej paście nie odprowadzają dobrze ciepła na zewnątrz . Chodzi o pastę między rdzeniem a IHS czyli metalową osłonką na wierzchu , nie tą pastę co ty smarujesz pod chłodzenie :D ... tą pod ihs dużo trudniej wymienić a skutki używania ze zużytą to degradacja z czasem może występować trottling a więc spadać wydajność aż wkońcu ubicie procesora .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Ihs szlifować nie mam zamiaru, bo mi się po prostu nie chce. To nie ma byc sprzęt na lata, tylko coś, co podziała kilka miesięcy. Procesor raczej nie będzie przeciążany, bo tak na prawdę głównie będzie grane w diablo 3 i (proszę się nie śmiać :D ) Metin2. Poszperałem dalej i wyszło mi coś takiego:
SSD 1tb za 379zł
Chłodzenie standardowe intelowskie na 1155 30zl
RAM Crucial balistix 2x 4gb 1600mhz 9cl 150zl
Zasilacz IBox Aurora 600w 130zł
MOBA B75 pro3 250 zł
Obudowa Brutus m23 60zł
I5 2400 już jest
Gtx760 jest
Dodatkowe 4gb ramu jest

Myślę, że to już będzie mialo jako tako ręce i nogi. Wiem, że większość elementów można dostać taniej, ale to udało mi się dorwać u jednego sprzedawcy, a za 100 zł nie chce mi się 3 godziny szukać. Poproszę tylko o opinie,. Czy taki zestaw ma sens, czy jeszcze coś zmienic? Sorki Panowie za delikatny spam, po prostu chce to szybko ogarnąćOczko
nie szlifować a zdejmować :D , a padnie to i5 ale 2 gen które są lutowane i nie mają tego problemu i tak po 80zł chodzą :D
Intelowskie chłodzenie to szkoda nawet zachodu , nie mówiac jakie to głośne to często w rękach sie rozpada ... za 50-60zł masz spc spartana i niebo a ziemia .
Z zasilaczem też się zlituj i nie wkładaj mu takiej bomby , bo naprawdę złośliwe by to było.

do tej karty starczy nawet 450w ... BYLE MARKOWE i bezpieczne a nie twory z czarnej listy Język
Nie pomagam.
A mógłbyś poradzić co wybrać? Fajnie byłoby się w tych 1000-1500 zamknąć, tym bardziej, że kolega i tak najpewniej nie będzie korzystał z potencjału mocniejszego komputera.
Edit: wspomniałeś, że i5 2 gen nie mają tego problemu. W ostatnim poście wypisałem zestaw bez procesora, a właśnie i5 2400 mam, więc wymieniając zasilacz na coś lepszego, zestaw będzie sensowny?;
zasilacz na coś sensownego , chłodzenie "normalne" i tyle . masz i5 2400 a one nie mają takich problemów :D

Do reszty ciężko się dowalić . jedynie dysku nie podałeś i mam nadzieje że to macie ogarnięte i nie będziesz kolegi męczył na 10 letnim hdd :D
Nie pomagam.
Chłodzenie wcześniej wypisałeś, więc jeszcze tylko o zasilacz poproszę. Ale i tak bardzo dziękuję za pomoc!Oczko

(29.10.2021, 21:42)pieterman09 napisał(a): zasilacz na coś sensownego , chłodzenie "normalne" i tyle . masz i5 2400 a one nie mają takich problemów :D

Do reszty ciężko się dowalić . jedynie dysku nie podałeś i mam nadzieje że to macie ogarnięte i nie będziesz kolegi męczył na 10 letnim hdd :D
Faktycznie nie podałem modelu, ale do takiego zestawu chyba każdy SSD 1tb będzie odpowiedni. Chciałem do Ciebie napisać na PW, ale... Albo jestem amebą umysłową, albo wchodząc na Twój profil nie ma opcji pisania PW. W każdym razie chciałem się jakoś odwdzięczyć za pomoc, także odezwij się do mnie na PWOczko
Każdy nie każdy ... można bez problemu kupić szrot na kościach QLC albo mega awaryjnym i niewydolnym kontrolerze phison S11 . W pierwszym wypadku np adata SU630 , samsung QVO [nie mylić z EVO] w drugim np goodram cx400 , kingston a400 czy patriot blast . Podałem przykłady ale niestety jest tego znacznie więcej ... nadal nie wycofali tego wadliwego kontrolera z produkcji ale chociaż konstrukcji na QLC całe szczęście puki co nie przybywa zbytnio ...

zasilacz ... używany ? nowy ? budrzet ? ciężko mi tak strzelać ...
Nie pomagam.
(29.10.2021, 14:09)pieterman09 napisał(a): Akurat kobo z690 już teraz wiadomo że ceny kosmos i mega drogo ...

W UK, Z690 tańszej jak 175£ nie widzę XD także..

Poczekaj do 4 listopada to będziemy wiedzieć na co stać te "Alder Lake" :D
Phanteks P500A**MSI Z590 Tomahawk WiFi**i7 11700K**NH-D15**DDR4 32GB G. SKILL Trident Z RGB 3600Mhz**Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X White**Creative AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti**Samsung 980 Pro 1TB**Samsung 970 EVO 500GB**ION+2 860W**Gigabyte G27Q 144Hz**W11 Pro**G703/Glorious D**AKKO ACR98**Puretrak Talent
Programy: Polecane / Nowe / Inne