Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Skylake vs Haswell? [4800zł]

Skylake vs Haswell? [4800zł]
Witam, jak w temacie mam dylemat. Otóż za około miesiąc planuję kupić komputer za max 4900 zł i wiem, że w lipcu wychodzi nowy chip od amd, wiem też, że wychodzi w czerwcu pascal od nvidii więc proszę nie piszcie mi żebym czekałOczko Mam tu dwa zestawy:

Haswell:
Skylake:

Jak widać w pierwszym postawiłem na poczciwą 4690kę z odblokowanym mnożnikiem, znaną mi płytą główną z łatwą obsługą biosu co sprzyja oc, a w drugim na stosunkową nową technologię skylake z nieznaną mi płytą główną co nie znaczy, że nie mogę na niej podkręcić procesora aczkolwiek o wiele pewniej czuję się z haswellem (bo boje sie nowych technologi XD). Chciałem zapytać was o obiektywną ocenę. Czy pójść w haswell czy skylake? Jeśli macie jakieś zdanie na ten temat to piszcie i najlepiej napiszcie dlaczego właśnie skylake/haswell. Pewnie powiecie, że RAM przesadzony i nieopłacalny albo bo 16 2133 cl9 to bezsens no ale ja chce mieć porządny RAM, więc taki biorę. Ewentualnie mógłbym pokusić się nad zmianą obudowy chociaż ta jest całkiem rozsądna.

Z góry dziękuję za pomoc!
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. więcej
Phil Bosmans
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Skylake vs Haswell? [4800zł]
http://forum.pcformat.pl/Zakaz-wklejania...e-sprzet-t
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
http://forum.pcformat.pl/Komputer-dla-gracza-5000zl-t
Resztę dobij do 4800zł jak Ci się podoba. Argumentacje masz podaną, lepiej się nie da. Nie bój się Skylake, bo to dobra sprawa, cena w tej chwili w normie i warto rozpatrzyć. Ram pierdyliona mhz nic Ci nie da, ale to jak pisałem, dobij cenę jak Ci się podoba.
Pytaj jeśli coś jest dla Ciebie niejasne.
Jeśli potrzebujesz pomocy, pisz na PW albo GG.

Dla mnie jest nie jasne od kiedy goodram indirum jest dyskiem twardym Wesoły ?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Nie popadajmy w przesadę. Esc.pl zachowało się zachowawczo, mieli w tym i HDD i SSD więc normalna sprawa.
Jeśli potrzebujesz pomocy, pisz na PW albo GG.

Programy: Polecane / Nowe / Inne