Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słowna umowa w netii ?

Słowna umowa w netii ?
Witam !
Chciałem się dowiedzieć w kwestii umowy z netią.
Jak to było ze trzy lata temu duuuża część osób podpisała umowę z netią (w moim wypadku 1MB/s na 12 miesięcy 64zł) Dostaliśmy umowę pocztą itp.
Po tym czasie (12miesięcy) babka zadzwoniła i pytała czy przedłużamy umowę. Zogdziliśmy się na kolejne 12 miesięcy ale żadnej umowy nic nie dostaliśmy już.
Po kolejnych 12 miesiącach nikt nie zadzwonił czy przedłużamy umowę czy coś a My o tym zapomnieliśmy :D więc następna faktura przyszła na 136zł z tego względu że promocja już nie obowiązywała i tak 3 miesiące bo nikt się nie fatygował za podpisanie innej umowy :D. W końcu ojciec zadzwonił ,że chce jakąś promocję i odrazu babka powiedziała ,ze bez problemu można wziąć 1MB/s
za 59zł no więc ojciec zgodził się na 24miesiące. I w końcu kulminacyjne pytanie :D Czy powinniśmy dostać jakąś umowę od neti ? I w razie jak po tych 24miesiącach będziemy chcieli rozwiązać umowę to będzie trzeba pisemko wysłać ,że rozwiązujemy umowę nr... ??? Skąd mam wziąć nr tej umowy ?
Czy powinienem się domagać od nich umowy pisemnej ?
Pozdrawiam !
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Słowna umowa w netii ?
Nie dawno składałem rezygnację z internetu , po wygaśnięciu 24 miesięcznej umowy w Netii . Dzwoniąc 3 miesiące wcześniej w sprawie usterki przy okazji poprosiłem o sprawdzenie dokładnego terminu końca umowy - po chwili miałem dane na ten temat. Należy pamiętać , że rezygnację trzeba złożyć co najmniej na miesiąc przed końcem umowy (nie wiem jak w Netii , ale w TP liczy się czas, w którym pismo wpłynęło , a nie data wysłania) W piśmie skierowanym do Netii nie zamieszczałem nr umowy , a nr abonenta , który widnieje na każdej fakturze . Na kilka dni przed końcem umowy zadzwoniono z Netii , by mnie poinformować , że wpłynęło moje pismo i zadano pytanie czy to jest moja ostateczna decyzja . Co do umowy warto zadzwonić do działu obsługi klienta i zapytać.
.............................................................................................

"Człowiek rozsądny dostosowuje się do świata. Człowiek nierozsądny usiłuje dostosować świat do siebie. Dlatego wielki postęp dokonuje się dzięki ludziom nierozsądnym".
(— George Bernard Shaw )
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Aha ok dzięki za odpowiedźOczko wiec w takim razie nie potrzeba pisemnej umowy Wesoły
Ps a gdy teraz trwa nowa promocja z internetem 1MB/s za 49 zł to chyba mam prawo do zmiany ceny na korzystniejszą tzn z 59zł na obecną cene 1MB/s za 49zł czy tak ?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Tego nie wiem , więc warto zadzwonić do działu obsługi klienta to Ci na to dokładnie odpowiedzą . Na pewno nie jest konieczny nr umowy przy jej wypowiadaniu. Co do zmiany warunków umowy ,w trakcie jej trwania, nie wiem jak jest teraz , ale kiedy ja byłem w Netii była taka możliwość.Jak już wspomniałem wcześniej najlepiej dowiedzieć się "u źródła" , czyli w BOK Netii.

<PS> Warto śledzić promocje w Netii , pamiętam że był okres(około 2 lata temu) chyba przez tydzień , że można było podpisać umowę na 3 lata i 1 rok internet był za 1 zł.Niestety ja dowiedziałem się o kilka dni za późno.
Nie wiem czy pod koniec umowy nie miałeś możliwości wynegocjować lepszych nowych warunków . Ja na przykład miałem takie zaproponowane , ale ze względu , że rezygnowałem z TP więc i tak nie wchodziło to grę , choć muszę przyznać , że była to nęcąca propozycja.
.............................................................................................

"Człowiek rozsądny dostosowuje się do świata. Człowiek nierozsądny usiłuje dostosować świat do siebie. Dlatego wielki postęp dokonuje się dzięki ludziom nierozsądnym".
(— George Bernard Shaw )
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
gdzie jest numer umowy netia ?gdzie uzyskac nr umowy w netii