Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki ~~300 zł

Słuchawki ~~300 zł
Mam do dyspozycji 300 zł. Na początku chciałem kupić albo Siberie albo H7, więc zacząłem czytać sobie o nich opinię która już taka piękna nie była więc ten pomysł szybko mnie opuścił.

Bardzo dużo jest takich tematów lecz kazdy ma inne preferencje.

Nie mam żadnych kart, albo sam o tym nie wiem (jestem zielony na temat dźwięku)... Realtek High Definition Audio tak pisze w sterach.. (integra :D)
Słuchawki mają być tylko do użytku CS'a. Nie tylko do używania w domu, lecz też żeby dało się w nich pograć na ewentualnych lanach. Żeby miały mikrofon. Zastanawiałem się nad KOSS HQ2. Najbardziej mi chodzi na orientacji, np. ze jak idzie gala to chcialbym go slyszec na tej gali a nie gdzies obok srodka ;d. Jeżeli lepsza opcja by byla do 300 zl taka iz karta + sluchawki to czekam na propozycke ;d

A może Wy coś doradzicie? Czekam na odpowiedzi.

I prosilbym o powtrzymanie sie od komentarzy jak na innych forach "OOEOAOOO KONIEC KANTERA PO CO WYDAJESZ NA SŁÓHAFKI" z góry dziękuję.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Słuchawki ~~300 zł
"OOEOAOOO KONIEC KANTERA PO CO WYDAJESZ NA SŁÓHAFKI"
Z tym sie nie zgodze pomimo tego ze juz w cs'a nie gram to przyjemnie jest od czasu do czasu wlaczyc i pograc na serwie i bic totalne lamy ktore graja 24/7 i wolaja od cheatow.

Co do sluchawek to mysle ze gdy kupisz uzywanego xtreme gamera + superluxy 681 + zm-mic1 bedziesz zadowolony.
 Przeglądarka: opera
Koniec "kantera"? WTF? Never Wesoły Człowieku, jeśli valve nie zablokuje możliwości gry w cs'a to ta gra nigdy nie zginie.

Drogie nie znaczy lepsze. Drogie nie znaczy potrzebne. Drogie nie znaczy opłacalne. Taki sprzęt skilla Ci nie doda, wręcz przeciwnie - będziesz czuł się zbyt pewny i nie będziesz z początku ogarniał z tego powodu iż trzeba się zżyć ze sprzętem. Trzeba się nauczyć grania nową myszką i klawiaturą, grania słuchawek i ich dźwięków. Wybacz, ale wg. mnie jesteś amatorem i dla Ciebie super sprzęt może być tylko przekleństwem. Powód? Ludzie są uzależnieni od elektroniki. Dziś totalny mieszczuch nie poradziłby sobie przez tydzień w lesie. Tak samo jest z Tobą. Kupisz wypasiony sprzęt, a na słabszym już będziesz lamił. Najpierw naucz się grać, a potem dopasuj do siebie sprzęt. To sprzęt ma być dopasowany do Ciebie, a nie Ty do niego.

Stawianie na jakość dźwięku w cs'ie może okazać się głupotą, ale jednak coś w tym jest. Głównie chodzi o "zlewanie" się dźwięków. Przy dobrych słuchawkach 2.0 i karcie dźwiękowej dokładniej usłyszysz każdy osobny dźwięk. Dźwięki zostają wyodrębnione od reszty. Tutaj jednak ludzie często mylą to z pozycjonowaniem. Pozycjonowanie to docieranie dźwięku z każdej możliwej strony do użytkownika, a słuchawki 2.0 nie mają najmniejszych szans aby oddać te strony, które oddają już systemy 5.1/7.1. W słuchawkach 2.0 usłyszysz tylko co się dzieje po prawej czy po lewej stronie. Nie dawno spotkałem się ze stwierdzeniem, że przecież w cs da się słyszeć własnie tylko to co jest po prawej i lewej. Nic bardziej mylnego. CS to gra 3D i zarówno obraz jak i dźwięk są przestrzenne co daje możliwość orientacji na każdej osi.
W słuchawkach 2.0 wyodrębnione zostają poszczególne dźwięki. Np. jeśli ktoś biegnie po pochylni na de_nuke to odrazu wiemy, gdzie się znajduje. Takie coś usłyszymy nawet na słuchawkach za 30zł. Natomiast co, jeśli mamy 2-3 przeciwników biegających po jednym i tym samym podłożu? Możemy dowiedzieć się tylko na oko ilu ich jest. Głównie ludzie rozróżniają tylko to, czy jest jeden czy więcej. Natomiast na słuchawkach o dobrej jakości dźwięku usłyszymy czy jest ich 3 czy 5. Dokładnie usłyszymy ilu jest wrogów na pochylni, a ilu na kwadracie. Często można zauważyć, że ludzie patrzą się po ścianach. Są dwa wyjścia, albo to dzieci którzy grają na wh, albo ogarnięci gracze grający na słuchawkach 2.0. Biorąc pod uwage tych drugich to patrzą po ścianach nie, po to aby zeskanować czy coś, tylko po to, aby dokładniej zlokalizować wroga. Zauważ, że w słuchawkach 2.0 jeden głośniczek może grać głośniej niż drugi i jeśli np. lewy będzie grał głośniej to znaczy, że przeciwnik jest bardziej po lewej stronie i jeśli gracz popatrzy się bardziej w lewo, aby zrównoważyć siłe dźwięku w obu słuchawkach to logiczne jest, że przeciwnik znajduje się centralnie tam gdzie on celuje. Wadą tych słuchawek jest to, że musimy się rozglądać po całej mapie. Jeśli wróg jest za nami, to uratuje nas tylko doświadczenie, obeznanie mapy oraz jej dźwięków i wiele, wiele innych czynników, dlatego właśnie doświadczenie w tej grze odgrywa największą role. W słuchawkach 2.0 nie dowiemy się czy przeciwnik jest wyżej czy nie sugerując się tylko jednakową tonacją dźwięków. Jeśli podłoże na dole, jest inne niż na górze, a my o tym wiemy to się domyślimy, że jest wyżej. Jednak co, jeśli oba podłoża są takie same? Nie damy rady, chyba, że właśnie nacelujemy na niego i zrównoważymy siłe dźwięku. Można też iść na logike. Dam prosty przykład. Mapa de_dust2, respawn CT. Stoimy pod galą zwróceniu w strone bs'a B. Ktoś biegnie, oba podłoża, zarówno te na gali jak i te na respie CT wydają takie same dźwięki gdy ktoś po nich biegnie. Słysze głosy w lewej słuchawce. Skąd wiem, że biegną na gali albo środkiem? Logika. Po lewej stronie jest ściana Wesoły Muszą być na środku, albo na gali. Odrazu leci info - gala/środek i już cała drużyna skupia uwage na tej pozycji.
Co innego jest w słuchawkach 5.1/7.1. Tam nie musimy rozglądać się po mapie, aby zrównoważyć dźwięki ponieważ do dyspozycji mamy więcej głośniczków i jeśli przyzwyczaimy się do gry na takich słuchawkach nikt nam nie podskoczy. Z początku będziemy nadal rozglądać się po mapie - zwykłe przyzwyczajenie do poprzednich słuchawek, jednak po pół roku, roku nasz umysł przyzwyczai się do tego, że dźwięki dochodzą z większej ilości stron i automatycznie bedziemy zdolni do tego aby to usłyszeć.
Tak więc do gier przestrzennych, gdzie pozycjonowanie w celu lokalizacji wroga odgrywa 90% roli najlepsze będą słuchawki 5.1/7.1. Audiofil patrzy tylko pod kątem jakości dźwięku. Okej, nie mam nic przeciwko jeśli dotyczy to słuchawek 2.0. Dla niego słuchawki 5.1/7.1 to nie porozumienie bo czuje się tak, jakby był w metalowym pudełku - No tak, doskonałe potwierdzenie mojej tezy. Pudełko, innymi słowy sześcian - dźwięk może dochodzić z 6 stron. Jeśli znajdujemy się w centralnym punkcie sześcianu to dźwięk dochodzi do nas z przodu, z tyłu, z prawej, lewej, z góry, z dołu. Teraz pytanie, co z narożnikami? To samo co przy słuchawkach 2.0 - siła dźwięku. Jeśli z przodu słyszymy lekko dźwięk z góry oraz z lewej to znaczy, że ktoś jest w górnym lewym rogu - kwestia wprawy. Po roku użytkowania słuchawek w tym systemie bezmyślnie, bezwarunkowo będziemy namierzać przeciwnika. Najmniejszy dźwięk wydany przez przeciwnika lub wywołany jego obecnością i nie ma on najmniejszych szans. Teraz zsumuj to z refleksem, logicznym myśleniem, celnością, psychiką przeciwnika i grą drużynową. Odejmij od tego umiejętności przeciwnika. Co wychodzi?

Ze słuchawek 5.1 w cenie do 200zł jest tylko jeden model wart uwagi. Medusa 5.1. Powtarzam to już chyba dziesiąty raz ;]
Jednak nie znaczy, że jest on dobry. To najtańsze, dobre 5.1. Później mamy ciekawe Plantronics Gamecom 777. Ciekawa propozycja, biorąc pod uwage tańsze modele tej firmy. Nie miałem ich, ale myślę, że są warte uwagi. Powyżej, pomijając syberie, 5hv2 i inny shit który nie daje wiele więcej niż 2.0 stoją już tylko studyjne produkcje o których nie wiele wiem. Dobry sprzęt 5.1/7.1 z dobrą jakością dźwięku jest w cholere drogi. W cs'ie owszem to wykorzystasz, ale czy warto wydawać conajmniej 1,5k na słuchawki? IMHO, dla ludzi żyjących z nagród (nie mówie tutaj o złotej piątce i innych pseudooporowych graczach) owszem tak. Taki sprzęt daje ogromną przewage nad wrogiem, jednak jeśli wróg jest dobry, nie wyda najmniejszego dźwięku - i co wtedy? Słuchawki powinny być porównywalnie dobre do umiejętności użytkownika w grze bo inaczej nie ma sensu kupować wypasionych w kosmos słuchawek, których nie wykorzystasz bo będziesz padał popełniając durne błędy. Lokalizacja wroga to nie wszystko - pamiętaj. Dużo osób twierdzi, że jeśli wiedzą gdzie jest wróg to mają przewage. Za przeproszeniem gówno prawda. Dużą role w tych gra odgrywa taktyka, psychika i nastawienie graczy. Jeśli komuś nie chce się grać to nie będzie chciało mu się grać na 100% swoich możliwości. Będzie grał, po to, żeby grać, a nie wygrać.
Psychika to bardzo ważna dziedzina która jest ważniejsza niż wszystko inne razem wzięte. Przewidywanie ruchów wroga, zaplanowanie wszystkiego wcześniej, ogłupienie przeciwnika może znacząco obniżyć jego determinację. Uzna, że jest słabszy, zniechęci się przez co będzie słabszy i łatwiejszy do pokonania. To, że ktoś lepiej strzela, ma szybszy refleks, lepiej gra na słuch, nie znaczy, że wygra ;]
Zauważ jedną zasade. Człowiek niedoświadczony, gdy dostaje stara się za wszelką cenę uniknąć wymiany ognia, a jeśli do niej dojdzie - ucieka. Czyż tak nie jest?
Podstawowy znak tego, że gracz powoli się zniechęca i zaczyna tracić siły (może nie te fizyczne, ale umysłowe) i wiare w to, że wygra. Normalnie, człowiek dopóty dopóki nie pozna wroga, jest szalenie pewny tego, że jest lepszy i to wygra. Samolubność człowieka się kłania. Gracz nie potrafi docenić przeciwnika, nie potrafi uszanować tego, że ktoś jest poprostu lepszy i w ostateczności płacząc, wychodzi z serwera.
Pisze to po to, aby uświadomić Ci, że sprzęt jest dosłownie niczym w porównaniu do umiejętności. Żeby robić to, co w/w trzeba dużo grać. Teorie to nawet nie 1% tego, czego nauczysz się podczas gry. Na to trzeba czasu. Sprzęt przede wszystkim powinien być dopasowany pod Ciebie. Nie możesz się męczyć podczas długich sesji trwających nawet 10h. Sprzęt powinien być łatwy do transportu gdy zamierzasz wybierać się na lany. Bezprzewodowa mysz? Nie warto. Nie jest to warte tej ceny. Podkładka? Materiałowa to nie problem, jednak ze szklanymi, metalowymi czy plastikowymi będzie problem.
Składane słuchawki? Sporo jest takich modeli, tak więc nie będziesz miał z tym problemu. Klawiatura, są klawiatury do zwijania, ale to shit. Są także klawiatury rodem ze star treka, ale to moim zdaniem także shit. Ze zwykłą klawiaturą może być problem. Ogólnie to właśnie do tego sprzętu, który dotykasz jesteś najbardziej przyzwyczajony i to właśnie ten powinieneś zabrać. Monitor także powinien być Twój, ale ujdzie. Komputer wystarczy, aby wyciskał 100fps w 2-3smoke'ach bo rzadko używa się więcej. Teoretycznie komputer powinien osiągać stałe 100fps w 10 smoke'ach.
Umiejętności>sprzęt. Nie omówiłem strzelania i taktyk, ale to rzecz względna. Wszystko zależy od sytuacji i nie da się tego opisać bo jest zbyt wiele zmiennych. Pamiętaj, sprzęt nie daje Ci tak wielkiej przewagi jak umiejętności i nie daj się nabrać na sprzęt reklamowany który eksponują zawodowi gracze.

Do 1000zł nie ma dobrego 5.1/7.1. Ale myślę, że zadowoliłbyś się nawet syberiami, 5hv2 i innym shitem. Ogólnie samo pozycjonowanie w nich nie jest najgorsze, ale dźwięk się potwornie zlewa i poprostu zlokalizowanie wroga jest mocno utrudnione. Ich wykonanie także jest dziadowskie. Medusy mają o niebo lepsze. Medusy mają welurowe nauszniki, tak więc szybko będą Ci się brudzić od kurzu, naskórka itp.. U mnie to 5min skrobania i słuchaweczki czyściutkie ;]

Są trzy rodzaje Medus NX.

1. Medusa NX Stereo - słuchaweczki 2.0, czyli nic specjalnego bo w tej cenie jest lepszy sprzęt. Około 100zł

2. Medusa NX 5.1 bez wbudowanej karty dźwiękowej z kablem 3,8m - najopłacalniejszy wybór. Kabel 3,8m wystarczy do wszystkiego, a karta dźwiękowa jest zbędna bo praktycznie każda zintegrowana posiada obsługe systemu 5.1. - 160-180zł

3. Medusa NX 5.1 z wbudowaną kartą dźwiękową i kablem 2,8m - 180-200zł.

Najlepszym wyborem będzie pozycja nr. 2. Wersja z pozycji nr. 1 to pomyłka. Dźwięk jest taki sam jak w medusach z pozycji nr.1, różnica jest tylko w ilości głośniczków. Zamiast Medus Stereo, wybrałbym Superluxy.
Pozycja nr.2 vs. nr.3. Proste. Karta dźwiękowa jest zbędna (wyżej wymieniłem dlaczego), krótszy kabel, większa cena.

Tak więc, dokładnie uważaj przy zakupie tych słuchawek bo często sprzedawcy sami nie wiedzą co mają. Niedawno kupiłem te medusy i zanim wybrałem sklep z odpowiednią ceną i modelem minęły chyba z dwa tygodnie.

Co do innych par słuchawek, jak mówiłem. Zostają jeszcze te Gamecomy 777 w systemie 7.1 czyli miałbyś teoretycznie lepsze pozycjonowanie niż w słuchawkach 5.1, ale jak jest z dźwiękiem tego Ci nie powiem. Jeśli z dzwiękiem będzie tak samo jak w tańszych modelach to na Twoim miejscu wybrałbym zamiast Medus, właśnie te Gamecomy.
Musiałbyś się co nieco przed zakupem zorientować ws. tych Gamecomów.
Tylko, jeśli je już kupisz i coś Ci się nie spodoba nie przychodz do mnie z płaczem, że Ci źle doradziłem. Prawie nic o tych słuchawkach nie wiem.
Carcharias to dno. Syberie także. 7H, 5Hv2, 3H to samo. Mimo, że w zupełności Tobie, by wystarczyły, nie są warte tej ceny.

Cytat:Pozycjonowanie, izolacja czy opór?
Nie każdy model słuchawek ma w sobie cechy uniwersalne – każdy bowiem korzysta z nich w różnych okolicznościach i szuka czegoś innego, inna cecha będzie tą kluczową. Jeśli więc dysponujemy słabym źródłem takim jak np. karta zintegrowana – wybierać należy modele niskooporowe 16-32 Ohm, takie jak np. KOSS HQ2. Jeśli interesuje nas pozycjonowanie oraz otwartość słuchawek, przy czym jednocześnie nie będziemy użytkować ich w pomieszczeniach głośnych – można dokonywać wyboru spośród słuchawek otwartych takich jak KOSS UR40 czy Sennheiser HD485. W przypadku gdy przyjdzie nam korzystać z nich w bardzo głośnych pomieszczeniach, gdzie liczy się po prostu fakt samego słyszenia co się dzieje, tego typu rozwiązania będą bardzo nietrafione i słuchawek należy szukać wtedy pośród modeli izolujących, takich jak KOSS QZ/99, ew. zwrócić się w stronę niektórych modeli muzycznych o podobnych cechach.

Należy pamiętać że wiele cech wyklucza się wzajemnie – słuchawki zamknięte nie będą prezentowały się zbyt przestrzennie, z kolei modele otwarte nie przydadzą się w głośnych miejscach i nie zaoferują zazwyczaj tak mocnego bassu, ale pokażą lepsze właściwości pozycjonowania dźwięku. Modele izolujące z kolei na ogół grają bardziej specyficznie, toteż wybierać je trzeba świadomie i z rozwagą.

Już na pierwszy rzut oka, widać że człowiek ktory to pisał nigdy nie miał styczności z grami w których pozycjonowanie to rzecz pierwszorzędna (cs, cod), a jeśli nawet miał to nie zwracał na to uwagi bo jest poprostu causalem. Nie rozumiem jak ktoś, kto nie gra w fps'y na codzień po kilka godzin, na wyższym poziomie niż zwykłe publiki 4fun może wybierać słuchawki pod względem pozycjonowania. Nie ma szans, aby casual potrafił dokładnie sprecyzować jakie słuchawki dla gracza będą dobre bo poprostu ma zbyt małe doświadczenie w tym temacie.
Wszyscy ludzie którzy zajmują się sprzętem audio, tzw. audiofeele, będą zwracać uwage głównie na jakość dźwięku, co przy wyborze słuchawek do gier fps jest błędem - chyba że komuś zależy jednak na pięknym dźwięku to co innego. Dotyczy to także gier typu nfs, fifa. Jedynym dobrym wyborem będzie kupno słuchawek surround, przykład? Kino domowe. Dźwięk jest rozmieszczony po całej sali i bez problemu można zlokalizować skąd dany dźwięk do nas dociera.
Telewizor vs. kino domowe 5.1/7.1. Telewizor przeważnie ma dwa głośniki, i można orientować się jedynie co słychać po prawej i lewej.

[Obrazek: 93de4c4335f3.png]

Tutaj wszystko jest pięknie przedstawione. Słuchawki stereo umożliwiają orientacje na osi Z, znów systemy 5.1 lub 7.1 dodają nam oś X oraz Y.

Jeszcze inaczej.

Oś Z - orientacja prawo<->lewo.
Oś Z+X - koło, gdzie jego środek znajduje się na przecięciu osi Z oraz X. Operujemy dźwiękiem w płaszczyźnie poziomej prawo<->lewo oraz przód<->tył
Oś Z+X+Y - kula. Dźwięk dociera do nas z każdej możliwej strony. prawo<->lewo, przód<->tył jak i góra<->dół.

Dziś poleciłbym Ci Superluxy 681, bo nie dojść że biją słuchaweczki za 300zł, to dodatkowo są od nich tańsze trzy razy. Myślę, że nie wykorzystałbyś potencjału 5.1. Najpierw naucz się grać (bez obrazy), potem kupuj wypasione słuchawki.

Więcej znajdziesz tu:

http://forum.pcformat.pl/Pomoc-przy-wybo...2-t?page=3
http://forum.pcformat.pl/Sluchawki-do-CS--345387-t
http://forum.pcformat.pl/Sluchawki-do-gi...l-t?page=2
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Wszystko ladnie pieknie skopiowane (czytam to 3 raz :p) ale jest 1 mankament
"Sprzęt powinien być łatwy do transportu gdy zamierzasz wybierać się na
lany. Bezprzewodowa mysz? Nie warto. Nie jest to warte tej ceny."

Bezprzewodowa dobra mysz to Sidewinder x8 z sensorem Bluetrack.
Bije Mambe (jestem pewien na 97.5%)
Wszystko ladnie pieknie skopiowane (czytam to 3 raz :p) ale jest 1 mankament
"Sprzęt powinien być łatwy do transportu gdy zamierzasz wybierać się na
lany. Bezprzewodowa mysz? Nie warto. Nie jest to warte tej ceny."

Bezprzewodowa dobra mysz to Sidewinder x8 z sensorem Bluetrack.
Bije Mambe (jestem pewien na 97.5%)
Dobra, ale naprawde nie warto wydawać takiej kasy bo i tak się tego nie wykorzysta ;]
Takie myszki dobre są dla grafików, gdzie pomyłka o jeden piksel może zaważyć na losach jego kariery.

Skopiowałem to, bo poprostu dość mam szukania i wklejania pierdyliarda linków. Teraz będzie jeden, który zapisze sobie w zakładkach w operze i będę go przywoływał gdy tylko pojawi się nowy temat nt. słuchawek do gier.
Zwijam manatki. Żegnam!
Co nieoznacza ze wykrylem u ciebie blad (***** yea)
Ja przede wszystkim radzę rozważyć, czy naprawdę słuchawki koniecznie muszą mieć ten mikrofon. Wybierając słuchawki bez mikrofonu i kupując go osobno będziesz miał dużo lepszy dźwięk niż z Creative Fatal1ty lub innych podobnych badziewi 4gamers.

Linków nie podam (czas mnie goni), ale osobiście polecam HD201 i Zalman mic, który mocuje się na kablu słuchawek. Na allegro można nawet kupić to jako zestaw, wiec będziesz w stanie kupić w jednym sklepie. Dźwięk będzie dużo lepszy niż w Creative. Mikrofon będzie solidniejszy i mniej awaryjny, a w razie jego uszkodzenia nie będziesz musiał odsyłać całych słuchawek na gwarancje i wymienisz tylko mikrofon
Jaki błąd? To nie jest żaden błąd. Kupno SideWindera jest zbędny. Połowe ceny płacisz za to, że jest to mysz bezprzewodowa. Drugą połwe za to, że jest to dobra mysz bezprzewodowa. Przewodówka kosztowała by o połowe mniej.

(23.06.2012, 20:51)~Anonim napisał(a): Ja przede wszystkim radzę rozważyć, czy naprawdę słuchawki koniecznie muszą mieć ten mikrofon. Wybierając słuchawki bez mikrofonu i kupując go osobno będziesz miał dużo lepszy dźwięk niż z Creative Fatal1ty lub innych podobnych badziewi 4gamers.

Linków nie podam (czas mnie goni), ale osobiście polecam HD201 i Zalman mic, który mocuje się na kablu słuchawek. Na allegro można nawet kupić to jako zestaw, wiec będziesz w stanie kupić w jednym sklepie. Dźwięk będzie dużo lepszy niż w Creative. Mikrofon będzie solidniejszy i mniej awaryjny, a w razie jego uszkodzenia nie będziesz musiał odsyłać całych słuchawek na gwarancje i wymienisz tylko mikrofon

HD201 odchodzi w zaponienie, od kiedy pojawiły się Superluxy. Osobiście nie robi mi żadnej róznicy czy mikrofon jest doczepiany, stojący czy zintegrowany ze słuchawkami. Ważne, aby działał i dobrze było mnie słychać.
Zwijam manatki. Żegnam!
AtSakey lepiej dolozyc do superluxow bo hd201 juz sie krusza.

Atwallop ale gdy ktos MUSI miec bezprzewodowa (nie wiem po co) to sidewinder jest jedynym i najlepszym wyborem.
Przeczytalem ten megadlugi post i sie zastanawiam nad tym dzwiekiem 7.1 Gamecom 777... I z tego tekstu mozna wywnioskowac iz xtreme gamera + superluxy 681 + zm-mic1 bylby dobrym zakupem..
Programy: Polecane / Nowe / Inne