Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC

RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
Nic nie polecam. Kolejny przykład, że PC>Konsola.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
To trudno.. Może skuszę się na tą kartę + jakieś lepsze stereo, albo Trittony/Sharkoony/Turtle Beach. Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

PS. "PC>Konsola" - zarówno PC i Konsole mają swoje + i - . Według mnie jest możliwe znalezienie dobrych słuchawek do konsoli - ty (fint) w to chyba nie wierzysz, ponieważ według Ciebie wszystkie słuchawki stricte dla graczy są złe.. No chyba, że się mylę..
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Nie, nie wszystkie, ale 99% Wesoły

PC miażdzy konsole bo można go podpiąć pod TV i pada i mamy konsole. Jedyna zaleta konsol to, to że są mniejsze.
Zwijam manatki. Żegnam!
W takim razie jak już wcześniej wspomniałem skuszę się na Sharkoony/Trittony/Turtle Beach lub Creative Sound Blaster 3d Recon + jakieś dobre stereo i za jakiś czas jak już to będę miał napiszę tutaj jak to się spisuje.. Dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam!
Cytat:za jakiś czas jak już to będę miał napiszę tutaj jak to się spisuje..

Nie wiem po co :D
Zwijam manatki. Żegnam!
Po prostu żeby w pewien sposób udowodnić, że sprzęt dla graczy nadaje się do gierOczko - choć nie wiem czy tak się stanie Ysz Za jakiś czas się o tym przekonamOczko
Nie przekonasz się bo będziesz miał jedną parę słuchawek gdybyś miał dwie mógłbyś powiedzieć że jedne są lepsze od tych drugich gdybyś miał 10 par porównałbyś je wszystkie podzielił od najlepszych do najgorszych i następnie poukładał w stosunku jakość/cena.
Mam Senki HD201 to ew. porównam je do nich :D Może uda mi się wypożyczyć od kogoś na jakiś czas jakieś inne słuchawki.. Pożyjemy - zobaczymyOczko
Sennki znów takie dobre nie są. Dziś bym już w ogóle ich nie kupił bo dokładając 20zł mamy sprzęt który w praktyce gra jak sprzet za 500zł.

(22.09.2012, 10:39)fint napisał(a): Nie będziesz mógł żałować, dopóki nie porównasz obu modeli.

Atquartz, najpierw sprawdziłbym czy jakość dźwięku, użyta technologia, wykonanie, wygoda noszenia i ewentualnie stylistyka (tutaj raczej nie zwracałbym uwagi) są odpowiednie w stosunku do ceny proponowanej przez producenta/dystrybutora. Dopiero później mógłbym układać je według ceny, ponieważ, wówczas byłbym świadom, że każda para jest najlepsza w danym segmencie cenowym i załóżmy do 100zł nie ma nic lepszego od wybranych przeze mnie par słuchawek. Później to samo zrobiłbym ze słuchawkami za 200, 300, 400 itd. zł. Następnie dokładnie posegregowałbym je według typu słuchawek, przeznaczenia i optymalnego źródła dźwięku. W ten czas, powstaje rozpis wszelkich słuchawek w danej cenie, godnych uwagi. Dodatkowo każda para słuchawek zajmuje miejsce w odpowieniej rubryce i jest odpowiednio opisana pod kątem parametrów, zastosowanych materiałów et cetera.

Cytat:Po prostu żeby w pewien sposób udowodnić, że sprzęt dla graczy nadaje się do gier

Masz jakie kolwiek doświadczenie, aby zaraz po przetestowaniu sprzetu (nie, nie pierwsze 3h tylko około 300h), powiedzieć czy są one lepsze od topowych modeli np. S'lek, Sony, AT czy też Kossów lub AKG?
Widzisz, ludzie proszący tutaj o pomoc w doborze słuchawek i ogólnie sprzętu audio oscylują w granicach 1000zł. Często poniżej 300zł. 100-200zł to standard. Dzięki temu, nie musze póki co kupować sprzętu za kilka kafli, aby go przetestować lub ewentualnie oddać lub zostawić dla siebie. Wiem, brzmi to tak, jakbym specjalnie dla tych osób kupował sprzęt i opisywał go własnymi oczyma. Nic bardziej mylnego. Interesuje się sprzętem audio i z wielką ochotą testuje różne pary słuchawek, a ktoś kto miał dwie, trzy pary słuchawek za max. 100zł nie ma tak szerokiego horyzontu, aby obiektywnie podejść do tematu. Moje możliwości pozwalają mi na testowanie jednej, dwóch par słuchawek na kilka miesięcy. Czasem jak mam troche więcej kasy pozwole sobie kupić jakiś droższy sprzęt lub kilka tańszych. To normalne, że ktoś inwestuje w swoje hobby.
Ktoś, kto interesuje się sprzętem audio wie, że po pewnym czasie hamulce puszczają i jest się w stanie wydać nawet te kilka kafli, aby odczuć pozytywną różnice dźwięku. Ja dopiero raczkuje i ceny słuchawek jakie kupuje to max. 500-600zł. Przeważnie 200-300zł. I to nie jest tak, że kupuje 5 par w ciągu miesiąca ;] Sporo ludzi na forum jest zawistnych i nie wieżą, że ktoś mający zaledwie 18lat może mieć kase na tyle słuchawek. Nie znają mnie, nie wiedzą jaką mam sytuacje, ale oceniaja :D Leje na takich. W dodatku urywają polemikę, gdy tylko się do nich odezwę. Oczywiście grzecznie, bez używania inwektyw i innego chamskiego słownika. Nie potrafią kulturalnie porozmawiać. Nie potrafią przedstawić swoich argumentów (zapewne ich nawet nie maja), a jak już jakiś postawią nie potrafią go obronić, ani poprzeć żadnymi faktami. Żenada...

Dodam jeszcze to, że przetestowanie słuchawek z kilkoma innymi modelami to nic, gdy do rywalizacji staje się z całym rynkiem zalanym zarówno chińszczyzną dobrą, ale tanią, jak i słabą lecz drogą, jak i także ze sprzętem przereklamowanym oraz markowym, szczytowym który swoją prace opiera o czasem nawet ponad stu letnie doświadczenie. Przetestowanie 2-3 par do 200zł i ocenienie ich czy Twoja para słuchawek jest lepsza/równa/gorsza od tamtych, nie jest wyznacznikiem jakości. Im więcej przetestowanych par tym bardziej subiektywna staje się Twa opinia. Mówiąc, że porównując Siberie V2 do wcześniej posiadanych SteelSeriesów 4H, a jeszcze wcześniej Sennheiser'ów HD201 ma się pojęcie o sprzęcie i że Siberie V2 są najlepszymi słuchawkami od najlepszej firmy jest totalną amatorką. Ludzie, nie potrafiący myśleć logicznie i domniemać - 70% społeczeństwa - będą myśleć, że Siberie są najlepsze. Zaś, gdybyś powiedział, że z przetestowanych w/w słuchawek, Siberie wywarły na Tobie najlepsze wrażenie i wg. Ciebie są one najlepsze z w/w testowanych modeli, ludzie nie czytający ze zrozumieniem - 100% ludzi, którzy nie potrafią myśleć - będą przekonani, że Siberie są najlepsze na świecie. Dopiero gdy zderzysz się z osobami przeciętnie inteligentnymi, do których dociera racja innych i są świadomi, że nie interesując się danym tematem i nie mając z nim żadnego powiązania oprócz casualowych wycieczek do MediaMarkt mają niskie pojęcie oraz, że są osoby które są od nich bardziej doświadczeni, możesz zacząć rozmawiać normalnie i bez zbędnych tłumaczeń pierdół. Normalna osoba nie zapyta się czym różni się dźwięk 5.1 od stereo, tylko włączy google i zacznie naparzać po klawiaturze w celu wyszukania informacji, która jest powszechnie obecna. Nie jest to zapytanie, na które prawdopodobnie nie ma odpowiedzi. Gdybyśmy napisali "czy ufo istnieje" to owszem, można by polemizować na ten temat, ale tematyka audio jest już tak obeznana i tak rozbudowana, że w googlach znajdzie się na jej temat praktycznie wszystko.
Zwijam manatki. Żegnam!
Cześć

Chciałbym trochę odgrzebać suchara bo temat bardzo mnie zainteresował, a kawał czasu nic nowego w nim nikt nie pisał.

Chciałbym zakupić słuchawki do xboxa do grania w strzelanki jak BF4. Chodzi mi o ładny przestrzenny dzwięk, dzięki czemu łatwiej byłoby lokalizować wroga.

Analizując to co tutaj napisaliście i jeszcze kilka innych for i stron wybrałem kilka słuchawek z różnych półek cenowych i chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze najlepszych.
  • Superlux hd681f
  • Turtle Beach Ear Force DPX21
  • Sharkoon X-Tatic Sp Plus

Superlux hd681f - sporo osób je zachwala. Z tego co widzę mają 2 kable jack jedyną wadą jest brak mikrofonu, ale do przebolenia.

[Obrazek: Superlux_HD668HD681_photo_main.jpg]

Turtle Beach Ear Force DPX21 - w Polsce ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie. Kosztują około 330 zł. Są to słuchawki dedykowane do xboxa z kartą dzwiękową 7.1 z pełnym okablowaniem (te wejście zwane jest chyba optycznym - nie znam się na tym za bardzo).

[Obrazek: howdoesitwork_XBOX.jpg]

Sharkoon X-Tatic Sp Plus - sporo pozytywnych opinii. Pełne okablowanie (ze złączem optycznym) jak w DPX21 tylko bez dodatkowej kart dzwiękowej. Słuchawki dedykowane do XBOX oraz PS3.

[Obrazek: bowzdb32ams1jiuzr.jpg]

Aha aktualnie mam KOSS UR29 do słuchania muzyki i grania.

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
słuchawki 7.1 czy wartosluchawki 5.1 do konsoljakie słuchawki 7.1 czy stereosuperlux hd681 7.1słuchawki z kablem optycznymsłuchawki 7.1 vs stereosuperlux hd681 podlaczyc do tv czy do komputeradobre słuchawki 7:1dobre sluchawki 7.1czego potrzebuje do sluchawek 5.1