Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC

#41
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
Z tego wszystkiego, co wybrałeś do użytku nadają się tylko Superluxy, ale nie tylko te, jeśli chodzi o budżet 350zł.

Nie wiem praktycznie niczego na temat podłączania słuchawek do konsoli, bo takowej nie posiadam, ale spytam się kolegi co i jak.

I chcę wiedzieć czy rzeczywiście zależy Ci tylko na najlepszej propozycji względem pozycjonowania (czyt. lokalizacja wroga)?
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#42
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
(31.12.2013, 12:41)fint napisał(a): Z tego wszystkiego, co wybrałeś do użytku nadają się tylko Superluxy...
A dlaczego tylko Superluxy? Czy dedykowane pod xbox nie powinny być lepsze?

(31.12.2013, 12:41)fint napisał(a): I chcę wiedzieć czy rzeczywiście zależy Ci tylko na najlepszej propozycji względem pozycjonowania (czyt. lokalizacja wroga)?

Tylko? A co może być jeszcze Wesoły?
Chodzi o uzyskanie fajnego dzwięku przestrzennego, 3d... w Battlefield itp.

Do słuchania muzyki mam KOSSy także te przede wszystkim do grania.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
#43
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
Cytat:Chodzi o uzyskanie fajnego dzwięku przestrzennego, 3d... w Battlefield itp.

To jest nie możliwe do uzyskania. Prawa fizyki na to nie pozwalają, a każde 5.1/7.1 i dźwięk przestrzenny to nabijanie ludzi w butelkę. Owszem, takie coś daje jakoby poczucie formy dźwięku przestrzennego, ale to jest tylko złudzenie. Chodzi w nim o to, że najzwyczajniej nasz mózg z czasem nauczy się, że (jak wiadomo, w słuchawkach wówczas jest 6/8 głośniczków) gdy w danej sytuacji, z danego miejsca dobiega jakichś tam dźwięk i wówczas ten dźwięk wydobywa się z tego lub tego głośniczka, to znaczy, że akurat tam trzeba się obrócić. Podobnie jak z psem. Jeśli nauczy się, że za zrobienie danej sztuczki, dostanie nagrodę, to będzie jak wykonywać. Dochodzi do zakodowania tej informacji w mózgu i wówczas jego/nasz mózg wie co oznacza dane słowo, a w naszym przypadku dźwięk. Proste jak but. Jeśli nie rozumiesz, postaram się wytłumaczyć jaśniej.

Cytat:Tylko? A co może być jeszcze Wesoły?

Czynników wpływających na opis dźwięku jest sporo Wesoły

Cytat:Do słuchania muzyki mam KOSSy także te przede wszystkim do grania.

Jakie?

Normalne słuchawki, od słuchawek "dla graczy" nie różnią się niczym oprócz zmienionej nazwy, podpisu znanego gracza, loga klanu, doczepionego mikrofonu i często pudełka ze świecidełkami. Wszystko, żeby tylko przyciągnąć naiwnych, niczego nie świadomych ludzi.

Cytat:A dlaczego tylko Superluxy? Czy dedykowane pod xbox nie powinny być lepsze?

Tego nie wiem, ale wątpię. Jeśli masz wbudowaną kartę dźwiękową do konsoli i jack'a to lepiej jest kupić coś normalnego.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#44
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
(31.12.2013, 17:41)fint napisał(a): Do słuchania muzyki mam KOSSy także te przede wszystkim do grania.

Jakie?

UR29 jak pisałem na początku.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
#45
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
(31.12.2013, 17:41)fint napisał(a): To jest nie możliwe do uzyskania. Prawa fizyki na to nie pozwalają, a każde 5.1/7.1 i dźwięk przestrzenny to nabijanie ludzi w butelkę. Owszem, takie coś daje jakoby poczucie formy dźwięku przestrzennego, ale to jest tylko złudzenie. Chodzi w nim o to, że najzwyczajniej nasz mózg z czasem nauczy się, że (jak wiadomo, w słuchawkach wówczas jest 6/8 głośniczków) gdy w danej sytuacji, z danego miejsca dobiega jakichś tam dźwięk i wówczas ten dźwięk wydobywa się z tego lub tego głośniczka, to znaczy, że akurat tam trzeba się obrócić.

Ok, ale jeśli masz słuchawki i w nich np. po 3 głośniki to jest poczucie przestrzeni bo jeśli jedzie pojazd z przodu to dzwięk wydobywa się z przedniego głośnika.

Dzisiaj miałem okazję zagrać w BF4 na porządnym sprzęcie 5.1. Wiem, że nie do uzyskania na słuchawkach, ale to było coś pięknego Wesoły Każdy wybuch, strzał było niesamowicie słychać Wesoły z ogromną głębią. Podczas wybuchów było czuć drżenia w mieszkaniu no miodzio Wesoły
Ja mam dzieci w domu no i żona by mocno się buntowała więc muszę się ograniczyć do słuchawek.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
#46
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
Cytat:Ok, ale jeśli masz słuchawki i w nich np. po 3 głośniki to jest poczucie przestrzeni bo jeśli jedzie pojazd z przodu to dzwięk wydobywa się z przedniego głośnika.

Nie do końca. Przestrzenność jest bardzo mocno uzależniona od ustawienia przetworników względem słuchacza/uszu słuchacza.

[Obrazek: b7f1426a9629.gif]

Na powyższym zdjęciu zostało pokazano jak mniej więcej ułożone zostają głośniki w słuchawce w systemie 5.1. W drugiej słuchawce dodatkowo wciśnięty zostaje malutki głośnik odpowiadający za odtwarzanie niskich tonów. Ogólnie, to ten subwoofer jest tutaj zbędny, bo mały głośnik nie ma prawa dawać nie wiadomo jakiego basu i przy już lekkim basie zaczyna pierdzieć.
Jak widać na powyżej zamieszczonej ilustracji, mamy jeden głośnik front (przód), jeden głośnik rear (tył) oraz głośnik centralny umiejscowiony nad wcześniejszymi głośnikami. Dzięki głośnikowi font, możemy nasłuchiwać co dzieje się przed nami. Analogicznie, głośnik umiejscowiony za nami, daje nam możliwość nasłuchiwania naszych pleców, a głośnik centralny umożliwia orientację pionową.
Systemu 7.1 nie będę opisywał bo według mnie jest zbędny, a dodaje on tylko dodatkowe dwa głośniczki i ogólnie wszystkie automatycznie stają się mniejsze.
Wydawałoby się, że kupno słuchawek 5.1 do gier fps jest rozwiązaniem idealnym dla każdego. Nic bardziej mylnego. To, że dysponujemy dodatkowymi głośnikami nic nie znaczy. To nasz mózg interpretuje to skąd dany dźwięk dochodzi i jeśli nie jesteśmy nauczeni do gry sześciu głośników, w naszej głowie powstanie hałas. Dodatkowo, starsze gry np. Counter-Strike 1.6 dźwięk mają zakodowany tylko w stereo, czyli słuchawki surround nijak sprawdzą się w swojej roli. Jeśli chodzi zaś o nowe tytuły, które umożliwiają wykorzystanie takiego sprzętu, w grę znów wchodzi "wyszkolenie" naszego mózgu. To nie ma nic wspólnego z realną przestrzennością, a jedynie z oszukaniem naszego mózgu, nauczeniem go, co oznacza odgrywanie danego dźwięku z danego głośnika.
Ja w fps'y gram od około 10 lat i mimo takiego długiego stażu słuchawki 5.1 czy też 7.1 są dla mnie przekleństwem. Nie dojść, że potrzeba sporego odłamu czasu, aby nauczyć się ponownie wszystkich dźwięków i reakcji na nie bez myślenia to dodatkowo takie słuchawki nie nadają się dosłownie do niczego innego niż do gier. Baa... mało tego. Słuchawki 5.1/7.1 mają tak malutkie przetworniki, że pierdzą przy każdym większym wybuchu, a jak wiadomo dzisiejsze, nowoczesne tytuły mają bardzo ubarwioną symfonie dźwięków, tak więc w nowych grach, gdzie sporo się dzieje takie słuchawki także się nie sprawdzą - nie zależnie od ceny. Zaś w grach "spokojnych" typu Simsy, FIFA, NFS surround jest zbędny, ponieważ nie potrzebna jest tam lokalizacja przeciwnika za pomocą dźwięku.

Cytat:Dzisiaj miałem okazję zagrać w BF4 na porządnym sprzęcie 5.1. Wiem, że nie do uzyskania na słuchawkach, ale to było coś pięknego

Porządny sprzęt 5.1 to koszt 4000-5000zł + 2000zł na źródło. Jeśli miałeś okazję grać na takim sprzęcie, to faktycznie, jest to niezłe wrażenie. Jednak sądzę, że grałeś na prostych, tanich głośnikach komputerowych 5.1, które po prostu... są kiepskie. Głośniki komputerowe nigdy nie będą miały nawet najmniejszego polotu do chociażby najtańszego, konkretnego zestawu 5.1 (cena za całość ~3000zł).

Na pewno nie uzyskasz w słuchawkach nawet namiastki tego, co oferują głośniki komputerowe 5.1 załóżmy do 600-800zł. Nie ma takiej możliwości.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#47
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
No ciekawe to co piszesz i mocno zastanawiające. Teoretycznie można jedne i drugie słuchawki kupić online mam wtedy 10 dni na sprawdzenie i te które się słabiej sprawdzą odesłać.

(01.01.2014, 19:39)fint napisał(a): Porządny sprzęt 5.1 to koszt 4000-5000zł + 2000zł na źródło. Jeśli miałeś okazję grać na takim sprzęcie, to faktycznie, jest to niezłe wrażenie. Jednak sądzę, że grałeś na prostych, tanich głośnikach komputerowych 5.1, które po prostu... są kiepskie. Głośniki komputerowe nigdy nie będą miały nawet najmniejszego polotu do chociażby najtańszego, konkretnego zestawu 5.1 (cena za całość ~3000zł).

Na pewno nie uzyskasz w słuchawkach nawet namiastki tego, co oferują głośniki komputerowe 5.1 załóżmy do 600-800zł. Nie ma takiej możliwości.

Mówię o porządnym sprzęcie gdzie sam zestaw głośników kosztował 5000 zł + do tego subwolfer i amplituner.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
#48
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
Cytat:Teoretycznie można jedne i drugie słuchawki kupić online mam wtedy 10 dni na sprawdzenie i te które się słabiej sprawdzą odesłać.

W praktyce masz 2 lata na testowanie i zwrot towaru. Przeważnie masz wybór, czy chcesz dostać nowy egzemplarz słuchawek, całkiem inny model słuchawek czy też zwrot pieniędzy. To takie bardzo proste nagięcie zasad, zrobienie bypass'a i obejście systemu, które pozwala na testowanie masy słuchawek w tej samej cenie za free. Raz płacisz, testujesz do woli słuchawki w ~tej samej cenie. 100% skuteczność. Nie będę pisał jak to zrobić tutaj, ale jeśli chcesz wiedzieć, to pisz do mnie na pw.

Cytat:Mówię o porządnym sprzęcie gdzie sam zestaw głośników kosztował 5000 zł + do tego subwolfer i amplituner.

No, to bardzo ładnie. Ogólnie, to te 5000zł na głośniki + amp za 2000zł to takie minimum w dziale "porządne" :D

Póki co nie mam nic więcej do dodania.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#49
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
(19.09.2012, 12:14)fint napisał(a):
Cytat:ale również ładnie grają np. na xonarze dg

DG to kastrat, nie warto go kupować.

Mowisz o xonar dx/xd ?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#50
RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
A o czym jest napisane?
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / InneUżytkownicy forum szukali:
słuchawki 7.1 czy wartosluchawki 5.1 do konsoljakie słuchawki 7.1 czy stereosuperlux hd681 7.1słuchawki z kablem optycznymsłuchawki 7.1 vs stereosuperlux hd681 podlaczyc do tv czy do komputeradobre słuchawki 7:1dobre sluchawki 7.1czego potrzebuje do sluchawek 5.1

Podobne wątki (Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wzmacniacz + głośniki stereo około 5 tyś suro95 0 1150 30.06.2018, 22:24
Ostatni post: suro95
Ściana Realtek ALC887 z Roccat Kave XTD Stereo Kemytx 0 770 27.12.2016, 22:51
Ostatni post: Kemytx
Cry Karta Sound Blaster® Audigy™ SE i brak stereo miksa lactoral 0 845 16.06.2016, 18:57
Ostatni post: lactoral

Skocz do:


Wybrane wątki (Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  System wykrywa urządzenia, ale ich nie odtwarza Bobson1337 0 1088 11.09.2018 14:42
Ostatni post: Bobson1337
  SENNHEISER HD - które najlepsze do muzyki? DonOmar3 3 1587 23.08.2018 21:40
Ostatni post: KKKAKKKA
  Tania karta dźwiękowa pod słuchawki? cinus1 0 1582 17.08.2018 16:30
Ostatni post: cinus1
  Jaki przenośny wzmacniacz słuchawkowy? Słuchawki ATH-M50x SkillCr0w9001 0 1724 15.08.2018 08:15
Ostatni post: SkillCr0w9001
  Karta dźwiękowa USB do laptopa pod Creative Aurvana Live! 2 do 200 zł non adson 3 1856 12.08.2018 12:34
Ostatni post: non adson
  Sound Blaster Z szumy w głośnikach hubert01 0 1288 06.08.2018 12:15
Ostatni post: hubert01
  Słuchawki do gier Bukaq 1 1235 26.07.2018 02:33
Ostatni post: Illidan
Question Podłaczenie kolumny z satelitkami do wzmacniacza JacuH7 3 1437 16.07.2018 11:57
Ostatni post: Bodzio Chomik
  Karta dźwiękowa pod USB do HyperX Cloud Black, do 200-250zł Andy158 1 1390 09.07.2018 02:16
Ostatni post: Illidan
  Karta dźwiękowa Aleks56 0 1282 07.07.2018 23:54
Ostatni post: Aleks56
  Karta dzwiękowa 5.1 do 200zł ketonek 3 1603 04.07.2018 13:18
Ostatni post: kekaboss
  wzmacniacz + głośniki stereo około 5 tyś suro95 0 1150 30.06.2018 22:24
Ostatni post: suro95
  sterowniki malfra41 3 1321 30.06.2018 18:06
Ostatni post: Illidan
  Asus p8h67 problem z odtwarzaniem dzwieku cherbi 0 1190 16.06.2018 13:52
Ostatni post: cherbi
  Pliki muzyczne- przy których głośniki z laptopa chercza? Dlaczego? DonOmar3 9 1955 13.05.2018 21:58
Ostatni post: Bodzio Chomik