Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC

RE: Słuchawki 5.1/7.1 lub stereo do Xbox'a 360/PC
Z tego wszystkiego, co wybrałeś do użytku nadają się tylko Superluxy, ale nie tylko te, jeśli chodzi o budżet 350zł.

Nie wiem praktycznie niczego na temat podłączania słuchawek do konsoli, bo takowej nie posiadam, ale spytam się kolegi co i jak.

I chcę wiedzieć czy rzeczywiście zależy Ci tylko na najlepszej propozycji względem pozycjonowania (czyt. lokalizacja wroga)?
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(31.12.2013, 12:41)fint napisał(a): Z tego wszystkiego, co wybrałeś do użytku nadają się tylko Superluxy...
A dlaczego tylko Superluxy? Czy dedykowane pod xbox nie powinny być lepsze?

(31.12.2013, 12:41)fint napisał(a): I chcę wiedzieć czy rzeczywiście zależy Ci tylko na najlepszej propozycji względem pozycjonowania (czyt. lokalizacja wroga)?

Tylko? A co może być jeszcze Wesoły?
Chodzi o uzyskanie fajnego dzwięku przestrzennego, 3d... w Battlefield itp.

Do słuchania muzyki mam KOSSy także te przede wszystkim do grania.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Cytat:Chodzi o uzyskanie fajnego dzwięku przestrzennego, 3d... w Battlefield itp.

To jest nie możliwe do uzyskania. Prawa fizyki na to nie pozwalają, a każde 5.1/7.1 i dźwięk przestrzenny to nabijanie ludzi w butelkę. Owszem, takie coś daje jakoby poczucie formy dźwięku przestrzennego, ale to jest tylko złudzenie. Chodzi w nim o to, że najzwyczajniej nasz mózg z czasem nauczy się, że (jak wiadomo, w słuchawkach wówczas jest 6/8 głośniczków) gdy w danej sytuacji, z danego miejsca dobiega jakichś tam dźwięk i wówczas ten dźwięk wydobywa się z tego lub tego głośniczka, to znaczy, że akurat tam trzeba się obrócić. Podobnie jak z psem. Jeśli nauczy się, że za zrobienie danej sztuczki, dostanie nagrodę, to będzie jak wykonywać. Dochodzi do zakodowania tej informacji w mózgu i wówczas jego/nasz mózg wie co oznacza dane słowo, a w naszym przypadku dźwięk. Proste jak but. Jeśli nie rozumiesz, postaram się wytłumaczyć jaśniej.

Cytat:Tylko? A co może być jeszcze Wesoły?

Czynników wpływających na opis dźwięku jest sporo Wesoły

Cytat:Do słuchania muzyki mam KOSSy także te przede wszystkim do grania.

Jakie?

Normalne słuchawki, od słuchawek "dla graczy" nie różnią się niczym oprócz zmienionej nazwy, podpisu znanego gracza, loga klanu, doczepionego mikrofonu i często pudełka ze świecidełkami. Wszystko, żeby tylko przyciągnąć naiwnych, niczego nie świadomych ludzi.

Cytat:A dlaczego tylko Superluxy? Czy dedykowane pod xbox nie powinny być lepsze?

Tego nie wiem, ale wątpię. Jeśli masz wbudowaną kartę dźwiękową do konsoli i jack'a to lepiej jest kupić coś normalnego.
Zwijam manatki. Żegnam!
(31.12.2013, 17:41)fint napisał(a): Do słuchania muzyki mam KOSSy także te przede wszystkim do grania.

Jakie?

UR29 jak pisałem na początku.
(31.12.2013, 17:41)fint napisał(a): To jest nie możliwe do uzyskania. Prawa fizyki na to nie pozwalają, a każde 5.1/7.1 i dźwięk przestrzenny to nabijanie ludzi w butelkę. Owszem, takie coś daje jakoby poczucie formy dźwięku przestrzennego, ale to jest tylko złudzenie. Chodzi w nim o to, że najzwyczajniej nasz mózg z czasem nauczy się, że (jak wiadomo, w słuchawkach wówczas jest 6/8 głośniczków) gdy w danej sytuacji, z danego miejsca dobiega jakichś tam dźwięk i wówczas ten dźwięk wydobywa się z tego lub tego głośniczka, to znaczy, że akurat tam trzeba się obrócić.

Ok, ale jeśli masz słuchawki i w nich np. po 3 głośniki to jest poczucie przestrzeni bo jeśli jedzie pojazd z przodu to dzwięk wydobywa się z przedniego głośnika.

Dzisiaj miałem okazję zagrać w BF4 na porządnym sprzęcie 5.1. Wiem, że nie do uzyskania na słuchawkach, ale to było coś pięknego Wesoły Każdy wybuch, strzał było niesamowicie słychać Wesoły z ogromną głębią. Podczas wybuchów było czuć drżenia w mieszkaniu no miodzio Wesoły
Ja mam dzieci w domu no i żona by mocno się buntowała więc muszę się ograniczyć do słuchawek.
Cytat:Ok, ale jeśli masz słuchawki i w nich np. po 3 głośniki to jest poczucie przestrzeni bo jeśli jedzie pojazd z przodu to dzwięk wydobywa się z przedniego głośnika.

Nie do końca. Przestrzenność jest bardzo mocno uzależniona od ustawienia przetworników względem słuchacza/uszu słuchacza.

[Obrazek: b7f1426a9629.gif]

Na powyższym zdjęciu zostało pokazano jak mniej więcej ułożone zostają głośniki w słuchawce w systemie 5.1. W drugiej słuchawce dodatkowo wciśnięty zostaje malutki głośnik odpowiadający za odtwarzanie niskich tonów. Ogólnie, to ten subwoofer jest tutaj zbędny, bo mały głośnik nie ma prawa dawać nie wiadomo jakiego basu i przy już lekkim basie zaczyna pierdzieć.
Jak widać na powyżej zamieszczonej ilustracji, mamy jeden głośnik front (przód), jeden głośnik rear (tył) oraz głośnik centralny umiejscowiony nad wcześniejszymi głośnikami. Dzięki głośnikowi font, możemy nasłuchiwać co dzieje się przed nami. Analogicznie, głośnik umiejscowiony za nami, daje nam możliwość nasłuchiwania naszych pleców, a głośnik centralny umożliwia orientację pionową.
Systemu 7.1 nie będę opisywał bo według mnie jest zbędny, a dodaje on tylko dodatkowe dwa głośniczki i ogólnie wszystkie automatycznie stają się mniejsze.
Wydawałoby się, że kupno słuchawek 5.1 do gier fps jest rozwiązaniem idealnym dla każdego. Nic bardziej mylnego. To, że dysponujemy dodatkowymi głośnikami nic nie znaczy. To nasz mózg interpretuje to skąd dany dźwięk dochodzi i jeśli nie jesteśmy nauczeni do gry sześciu głośników, w naszej głowie powstanie hałas. Dodatkowo, starsze gry np. Counter-Strike 1.6 dźwięk mają zakodowany tylko w stereo, czyli słuchawki surround nijak sprawdzą się w swojej roli. Jeśli chodzi zaś o nowe tytuły, które umożliwiają wykorzystanie takiego sprzętu, w grę znów wchodzi "wyszkolenie" naszego mózgu. To nie ma nic wspólnego z realną przestrzennością, a jedynie z oszukaniem naszego mózgu, nauczeniem go, co oznacza odgrywanie danego dźwięku z danego głośnika.
Ja w fps'y gram od około 10 lat i mimo takiego długiego stażu słuchawki 5.1 czy też 7.1 są dla mnie przekleństwem. Nie dojść, że potrzeba sporego odłamu czasu, aby nauczyć się ponownie wszystkich dźwięków i reakcji na nie bez myślenia to dodatkowo takie słuchawki nie nadają się dosłownie do niczego innego niż do gier. Baa... mało tego. Słuchawki 5.1/7.1 mają tak malutkie przetworniki, że pierdzą przy każdym większym wybuchu, a jak wiadomo dzisiejsze, nowoczesne tytuły mają bardzo ubarwioną symfonie dźwięków, tak więc w nowych grach, gdzie sporo się dzieje takie słuchawki także się nie sprawdzą - nie zależnie od ceny. Zaś w grach "spokojnych" typu Simsy, FIFA, NFS surround jest zbędny, ponieważ nie potrzebna jest tam lokalizacja przeciwnika za pomocą dźwięku.

Cytat:Dzisiaj miałem okazję zagrać w BF4 na porządnym sprzęcie 5.1. Wiem, że nie do uzyskania na słuchawkach, ale to było coś pięknego

Porządny sprzęt 5.1 to koszt 4000-5000zł + 2000zł na źródło. Jeśli miałeś okazję grać na takim sprzęcie, to faktycznie, jest to niezłe wrażenie. Jednak sądzę, że grałeś na prostych, tanich głośnikach komputerowych 5.1, które po prostu... są kiepskie. Głośniki komputerowe nigdy nie będą miały nawet najmniejszego polotu do chociażby najtańszego, konkretnego zestawu 5.1 (cena za całość ~3000zł).

Na pewno nie uzyskasz w słuchawkach nawet namiastki tego, co oferują głośniki komputerowe 5.1 załóżmy do 600-800zł. Nie ma takiej możliwości.
Zwijam manatki. Żegnam!
No ciekawe to co piszesz i mocno zastanawiające. Teoretycznie można jedne i drugie słuchawki kupić online mam wtedy 10 dni na sprawdzenie i te które się słabiej sprawdzą odesłać.

(01.01.2014, 19:39)fint napisał(a): Porządny sprzęt 5.1 to koszt 4000-5000zł + 2000zł na źródło. Jeśli miałeś okazję grać na takim sprzęcie, to faktycznie, jest to niezłe wrażenie. Jednak sądzę, że grałeś na prostych, tanich głośnikach komputerowych 5.1, które po prostu... są kiepskie. Głośniki komputerowe nigdy nie będą miały nawet najmniejszego polotu do chociażby najtańszego, konkretnego zestawu 5.1 (cena za całość ~3000zł).

Na pewno nie uzyskasz w słuchawkach nawet namiastki tego, co oferują głośniki komputerowe 5.1 załóżmy do 600-800zł. Nie ma takiej możliwości.

Mówię o porządnym sprzęcie gdzie sam zestaw głośników kosztował 5000 zł + do tego subwolfer i amplituner.
Cytat:Teoretycznie można jedne i drugie słuchawki kupić online mam wtedy 10 dni na sprawdzenie i te które się słabiej sprawdzą odesłać.

W praktyce masz 2 lata na testowanie i zwrot towaru. Przeważnie masz wybór, czy chcesz dostać nowy egzemplarz słuchawek, całkiem inny model słuchawek czy też zwrot pieniędzy. To takie bardzo proste nagięcie zasad, zrobienie bypass'a i obejście systemu, które pozwala na testowanie masy słuchawek w tej samej cenie za free. Raz płacisz, testujesz do woli słuchawki w ~tej samej cenie. 100% skuteczność. Nie będę pisał jak to zrobić tutaj, ale jeśli chcesz wiedzieć, to pisz do mnie na pw.

Cytat:Mówię o porządnym sprzęcie gdzie sam zestaw głośników kosztował 5000 zł + do tego subwolfer i amplituner.

No, to bardzo ładnie. Ogólnie, to te 5000zł na głośniki + amp za 2000zł to takie minimum w dziale "porządne" :D

Póki co nie mam nic więcej do dodania.
Zwijam manatki. Żegnam!
(19.09.2012, 12:14)fint napisał(a):
Cytat:ale również ładnie grają np. na xonarze dg

DG to kastrat, nie warto go kupować.

Mowisz o xonar dx/xd ?
A o czym jest napisane?
Zwijam manatki. Żegnam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
słuchawki 7.1 czy wartosluchawki 5.1 do konsoljakie słuchawki 7.1 czy stereosuperlux hd681 7.1słuchawki z kablem optycznymsłuchawki 7.1 vs stereosuperlux hd681 podlaczyc do tv czy do komputeradobre słuchawki 7:1dobre sluchawki 7.1czego potrzebuje do sluchawek 5.1