Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki bezprzewodowe? Adapter Bluetooth pod mini jack?

Słuchawki bezprzewodowe? Adapter Bluetooth pod mini jack?
Przez 4-5 lat dzielnie służyły mi słuchawki Panasonic RP-HXS400. Niestety przestały łączyć na kablu w jednym miejscu. Kosztowały wtedy jakieś 160 zł.
Kiedyś wcześniej miałem Sennheiser HD 202, ale poddawały się przy wtyczce.

Postanowiłem, że kupię nowe słuchawki nauszne do 150 zł.
Jednak jak widzę kabelki w tych oferowanych w marketach, to... stwierdzam, że może jednak jakieś rozwiązanie bezprzewodowe. Albo z odłączanym kablem, żeby można używać bez kabla i z kablem. Znalazłem 3 modele, jednak niedostępne w sklepach stacjonarnych.
Sprawdzałem tańsze (do 100 zł), nie za bardzo byłem zadowolony.
Założyłem JBL Tune 500BT, spodobało mi się brzmienie dźwięku. Koszt 170 zł.
Są jedynie bezprzewodowe.

Pytanie 1. Czy mogę wziąć je z czystym sumieniem, że mnie nie zawiodą? Czy mimo marki JBL jest to słaby sprzęt? Trwały? Baterie wytrzymałe? A może to gorszy sort z tej marki?

Druga sprawa.
Do telefonu ok, podłączę słuchawki bezprzewodowo. Ale do urządzenia, typu komputer stacjonarny, bez Bluetooth tego nie podłączę w razie jakbym chciał.
I pojawia się pytanie - adapter/nadajnik bluetooth podłączany pod mini jack? Tylko pod mini jack. Tak abym podłączył do komputera, jak normalne słuchawki na kablu, sparował ze słuchawkami i słuchał muzyki z komputera. Tak, żebym nie zajmował adapterem USB gniazda w komputerze.
Lub nawet słuchał z telefonu, jeśli by to działało (tak, wiem, ze telefony mają bluetooth, ale pomijam ten fakt tutaj). Fajnie byłoby jeśli komunikacja działałaby w obie strony - czyli, że guziki na słuchawkach sterują odtwarzaniem w urządzeniu (przewijanie przód/tył).

Pytanie 2. Czy znajdzie się coś zdatnego do użytku, nie za miliony monet, co spełni moje oczekiwania?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Słuchawki bezprzewodowe? Adapter Bluetooth pod mini jack?
Czytaj ...
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne