Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki, głośniki, jakość dźwięku a wygoda

Słuchawki, głośniki, jakość dźwięku a wygoda
Witam. Mam zamiar zakupić słuchawki Superlux HMC631 oraz głośniki Genius SP-HF1800A. Słuchawki do użytku własnego gdy siedzę sam przy komputerze natomiast głośniki wiadomo gdy osób jest więcej (filmy muzyka itp). Zastanawiam się nad kupnem jakiejś niedrogiej karty dźwiękowej bo w sumie nigdy nie miałem innej niż zintegrowana a że słuchawki chyba nie te z najgorszych to może warto się szarpnąć na nowe doznaniaOczko Tu pojawia się problem. Nie znam się na tym ale zasłyszałem, że najlepiej podłączać sprzęt bezpośrednio pod kartę z tyłu obudowy bo dźwięk traci na jakości gdy się podłączy słuchawki np pod monitor, głośniki czy nawet przedni panel obudowy. Czy jest jakiś sposób, żeby podłączyć jednocześnie głośniki i słuchawki (z mikrofonem) bezpośrednio pod kartę tak żeby grały i głośniki i słuchawki albo ewentualnie z możliwością szybkiego wyboru między jednym a drugim z poziomu windowsa tak żebym nie musiał za każdym razem nurkować pod biurko? I jaką kartę polecacie w przedziale 150-250 zł. Płyta główna MSI Z97 Gaming 3
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Słuchawki, głośniki, jakość dźwięku a wygoda
Dołączam się do posta Wesoły zamówiłem sobie słuchawki Razer Kraken i przydała by się jakaś karta :D
Głośniki są na RCA czy na jack'a małego ?
AtKaxers te Krakeny do jakiej gry ? 
pff po co się pytam do niczego one się nie nadają w sumie Język  Ni to do muzyki, ni to do grania.

EDIT
Znalazłem, głośniki na RCA czyli Xonar(DG,DGX,D1) odpada.
Zostaje w sumie AIM SC8000(200-220zł) i SC808(430zł).
No więc tak, jeżeli kupisz SC8000 to podłączysz słuchawki i głośniki w jednocześnie do karty, ale mikrofon z słuchawek będziesz musiał podłączyć do płyty głównej (i pewnie w BIOS'sie ustawić żeby czytało i z tej karty i z tej, nie jest to skomplikowane).
Jeżeli kupisz SC808, która ma "płytę córkę" nie będziesz musiał podłączać mikrofonu pod MOBO tylko słuchawki i głośniki pod "płytę matkę" a miktofon pod "płytę córkę".
Jeżeli chodzi o jakość dźwięku odsyłam do recenzji:
Recenzja SC808
Recenzja SC8000
Muszę wymyślić jakiś tekst tutaj  Oczy
Czy ja dobrze rozumiem że z tego co piszesz wynika że w ogóle tych głośników nie podłączę pod xonary bo maja gniazdka tylko pod minijacka a głosniki się podłącza RCA? Moje aktualne glosniki tez mają RCA ale na kablu ktory je łączy ze sobą a na kablu do kompa jest minijack z jednej i RCA z drugiej.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Realtek ALC1150 Codec, znajdujący się na Twojej płycie głównej, do najgorszych nie należy. Nie znam też możliwości tych słuchawek, więc trudno mi powiedzieć, na ile uzyskasz poprawę, kupując kartę muzyczną. Ja proponuję najpierw podłączyć głośniki i słuchawki do karty zintegrowanej. Co do przedniego panelu, to bywa z tym różnie, bardziej od utraty jakości dźwięku, obawiałbym się zakłóceń w postaci różnych dźwięków w tle (stuki, praca wentylatora...) , które niekoniecznie muszą się pojawić. Zdarza mi się czasem podłączać słuchawki do panelu przedniego i w moim przypadku, żadne wymienione zjawiska nie występują.
.............................................................................................

"Człowiek rozsądny dostosowuje się do świata. Człowiek nierozsądny usiłuje dostosować świat do siebie. Dlatego wielki postęp dokonuje się dzięki ludziom nierozsądnym".
(— George Bernard Shaw )
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Oczywiście, że na różne złączki i inne kabelki podłączysz, tylko jakiej one są jakości ?
Według mnie lepiej od razu wpiąć się pod kartę, nawet jeżeli teraz różnicy nie poczujesz to może za jakiś czas kupisz jakieś lepsze głośniki, na których różnica już będzie. Aczkolwiek aby uzyskać dobry dźwięk na głośnikach należy mieć dobrze wyciszone pomieszczenie.
Odnosząc się do Xonra'ów to chyba tylko DG byłby opłacalnym zakupem teraz, gdyż SC8000 jest prawie na równi z DX/D1, który kosztuje od 80-100 zł więcej. 
Dodam jeszcze bo nie wiem czy wiesz, że muzyka też musi być w dobrym formacie (np. FLAC).
No dobra. Troche mi pojaśniało. Dzięki za info będę musiał się nad tym zastanowićOczko
Mam jeszcze kilka pytań. Ostatecznie zostałem posiadaczem komputera z płytą główną MSI Z97 Gaming 3 Oraz wyżej wspomnianych głośników. Do tego dokupiłem Superluxy HD668B i osobny mikrofonik Zalman.

Po montażu komputera została mi masa tych powlekanych plastikiem drucików którymi spina się zwinięte w pudełkach kable więc sobie wykombinowałem, że użyję ich żeby spięć w kilku miejscach kable od słuchawek i mikrofonu. Czy owinięcie tych kabli owymi drucikami może powodować jakieś zakłócenia i pogarszać jakość dźwięku?

Druga sprawa to opcje sterowników. Na płytce od płyty głównej mam sterowniki Sound Blaster Cinema 2. Instaluje się je razem z Realtekiem i podmieniają mixer. Płyta ma Audio Boost 2 i podwójny wzmacniacz słuchawkowy. Czy ten Sound Blaster Cinema 2 jest wymagany, żeby to obsłużyć?

Po trzecie z tyłu płyty głównej mam 6 gniazd audio 3.5 mm jack. Są podpisane: Line In, Line Out (czerwone), Mic. Pozostałe 3 są pod 5.1 i 7.1. Pod czerwone podłączyłem słuchawki i choć grają ładnie to menadżer Realteca wyświetla je jako "Wyjście na głośnik przedni(Głośniki)". Pod gniazdo Line In podłączyłem za to głośniki i w menadżerze ustawiłem, że to są głośniki i również w tym przypadku menadżer wyświetla tak samo "Wyjście na głośnik przedni(Głośniki)". słuchawki i głośniki grają równocześnie tak jak chciałem ale zastanawiam się czy przy tym podłączeniu słuchawki są traktowane jak słuchawki właśnie i korzystają z dobrodziejstw Audio Boost i wzmacniacza słuchawkowego.
1. Nie powinno nic się dziać, sam nawet mam tak zwinięty kabel w jednym miejscu bo jest po prostu za długi.
2. Z tego co czytałem to dobrze mieć ten Sound Balaster, bo bez tego (tak mi się wydaje) nie będzie działać Audio Boost 2. Możesz popróbować czy jest to Ci potrzebne, zrób odsłuchy i sam zobaczysz.
3. W tym Sound Balaster Cinema 2 możesz pozmieniać na słuchawki jak TUTAJ jest pokazane, jest tam Headphones Configuration Mode, w tym programie raczej wszystko konfiguruj. Poza tym ja mam ustawione swoje słuchawki jako głośniki i nie słyszę jakiejś ogromnej różnicy między "głośnikami" a "słuchawkami".
Wszystko działa jak nalerzy. Gra ślicznie. Dziękuję za rady Wesoły
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne