Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki nauszne do 100zł. Będą używane w domu:gry, muzyka.

Słuchawki nauszne do 100zł. Będą używane w domu:gry, muzyka.
Witam.
Od razu przechodzę do sedna:
1. Budżet: do 100 zł. Z jedną uwagą, że jeżeli między słuchawkami, które kosztować będą 70zł, a 100zł nie będzie różnicy to chciałbym te tańsze. Jeżeli różnica jest wezmę droższe. Wesoły
2. Źródło: słuchawki będą podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej w laptopie.
3.Przeznaczenie:
-Gry: najczęściej są to gry FPS.
-Muzyka: tu powiem tak słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho. Wesoły
Na muzykę chciałbym położyć większy nacisk niż na gry.
4.Miejsce użytkowania: będą używane tylko w domu.
Ale tutaj jest delikatny problem. Idę na studia i będę mieszkał w mieszkaniu jeszcze z dwoma lokatorami. Nie mogę sobie pozwolić na słuchawki otwarte, bo nie będę tam sam i nie każdemu może się to spodobać, a czasem lubię posłuchać głośno muzyki. Tu moje pytanie czy jakbym wybrał półotwarte to osoba na zewnątrz głośno słyszałaby to co leci w moich słuchawkach? Czy lepiej w takiej sytuacji wziąć zamknięte?
5.Barwa dźwięku: cenię sobie bas i na niego chcę położyć nacisk. Powiem tak aktualnie mam słuchawki PHILIPS SHP2700 i dźwięk jakie wydają te słuchawki podoba mi się i żeby nie to, że są to słuchawki otwarte kupiłbym je jeszcze raz. Ale niestety to je wyklucza.
6.Dodatkowe wymagania: Przed komputerem spędzam wiele godzin, a więc muszą być wygodne i nie męczące. Nie mam żadnej wielkiej głowy, a więc z regulacją nie powinno być problemu.
I jeszcze fajnie by było jakby miały regulację głośności na kablu. Ale nie jest to aż tak konieczne.

Jeżeli coś pominąłem lub za mało rozpisałem proszę o zwrócenie mi uwagi postaram się wtedy rozwinąć to bardziej. Liczę na Waszą pomoc czy wziąć półotwarte czy zamknięte i po tym liczę na to, że coś mi polecicie. Wesoły
PozdrawiamOczko
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Słuchawki nauszne do 100zł. Będą używane w domu:gry, muzyka.
Cytat:5.Barwa dźwięku: cenię sobie bas i na niego chcę położyć nacisk. Powiem tak aktualnie mam słuchawki PHILIPS SHP2700 i dźwięk jakie wydają te słuchawki podoba mi się i żeby nie to, że są to słuchawki otwarte kupiłbym je jeszcze raz. Ale niestety to je wyklucza.

Czego brakuje Ci jeszcze w SHP2700? Co byś chciał jeszcze w nich zmienić, dodać, ująć?
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Dodać może trochę więcej basu ale na prawdę tylko troszkę. Żeby potem nie było tak, że tylko sam bas słyszę. A tak poza tym inne tony są ok.
Maxell Retro DJ + ewentualne modyfikacje (koszt 5-10zł)

Dlaczego te słuchawki?

Raz - mają więcej basu, ale nie ma tego basu tak dużo, aby stał się on upierdliwy.
Dwa - źródła nie masz zbyt ciekawego, a te słuchawki dobrze zagrają nawet pod kiepskim źródłem, aczkolwiek nie wyklucza to tego, że jeszcze lepiej zagrają z lepszą kartą dźwiękową.
Trzy - słuchawki zamknięte
Cztery - są to słuchawki w pełni modyfikowalne jak większość rebrandów przez co możesz dopasować do siebie zarówno dźwięk jak i wygodę.
Pięć - są poniżej ceny, którą wyznaczyłeś - poniżej 80zł.

Niestety nie powiem Ci, jak sprawują się one w grach. Poczekaj na Zoltara, może coś napomknie o tym.

Przy okazji tak na przyszłość, czy zamierzasz kupować kartę dźwiękową? Nie musi to być już teraz, może to być za miesiąc, dwa, pół roku, rok... Po prostu miałbym wtedy dla Ciebie ciekawszą propozycję, aczkolwiek z nieco słabszym basem, ale ciekawszą pod względem jakości do ceny.
Zwijam manatki. Żegnam!
A no ok rozumiem, poczekam. Wesoły
Szczerze to nie jestem jakimś zawziętym audiofilem, a więc raczej wątpię, żebym kupował jakąś kartę dźwiękową gdyż po prostu to co dostarczają mi zwykłe słuchawki za cenę 70zł w zupełności wystarcza. A rzuciłem okiem na karty pod usb to trzeba wydać co najmniej 300 zł żeby odczuć większą różnicę. A to już raczej nie dla mnie Wesoły no ale jeżeli bym sobie kupił to na tych co podałeś i tak za pewne odczuję dużą różnicę na karcie dźwiękowej, która pewnie mi wystarczy.
Jeśli chcesz zmienić słuchawki tylko ze względu na bas, którego mogłoby być tylko ciutkę więcej, to może wystarczy zagłębić się w equalizery programowe. Zerowym kosztem można sobie podnieść ilość dowolnego pasma, a w tym modelu nie warto zawracać sobie zbytnio głowy ewentualnymi zniekształceniami.

Generalnie jednak Maxelle w tej cenie są chyba szczytem, jaki można osiągnąć bez większego pajacowania, także temat jest w gruncie rzeczy wyczerpany.
Nie zamieniam słuchawek ze względu na bas, tylko dlatego, że idę na studia i nie mam słuchawek dlatego chcę jakieś kupić.
Zoltar do gier się sprawdzą będę miał jako taką orientację?
No ok, rozumiem.

To co prawda zależy też od percepcji określonego użytkownika oraz w pewnych przypadkach od samej przestrzenności źródła, ale myślę, że w tej cenie nie powinieneś narzekać. Można byłoby próbować dobrać coś bardziej przestrzennego, ale wyszłoby drożej i niekoniecznie dobrze w muzyce (jaśniejsze lub mniej basowe brzmienie). Maxelle są tu wyborem optymalnym.
A jeszcze tylko takie pytanie.
Co powiecie o tych słuchawkach w porównaniu do tych Maxelli?
http://www.morele.net/sluchawki-sennheis...01-287761/
Jednym słowem? Cienizna.
Szerzej? Płytkie granie, jałowe granie, granie bez polotu. Przy Maxell'ach to naprawdę przepaść.

Kiedyś te słuchawki były jednymi z najbardziej opłacalnych na rynku, kosztowały 60-70zł przy czym wyróżniały się jak na tą cenę dosyć precyzyjnym pozycjonowaniem przez co były polecane głównie jako słuchawki do gier fps, aczkolwiek w muzyce także dawały rade - jednak cały czas był to dźwięk jałowy i pozbawiony kształtu i barwy. Nicość.
Wówczas, jedynym konkurentem były SHP5401, które kosztowały 70-90zł. Potem to już tylko UR40, K512. Ewentualnie schodząc niżej SHP2500 w cenie 40-50zł. Ale to było kiedyś. Wyszły Superluxy, wyszły Maxell'e i wszystko poszło się...

Na dzień dzisiejszy, do 150zł, to maxelle - optymalne, ciepłe granie z podkreśloną linią basową, rebrandy HM3, zamknięte. Potem Superluxy, cała ich gama, najbardziej znany model - HD681, HD681B i HD681F. Później UR-40, które mimo tego, że są dobrymi słuchawkami, są nieopłacalne z tego względu iż typ słuchawek jest praktycznie taki sam jak w/w SL, z tą różnicą, że SL grają na tym poziomie zdecydowanie lepiej, precyzyjniej i kształtniej przy okazji kosztując sporo mniej. K512, bezsensowny zakup z tego względu, że po prostu te słuchawki przy aktualnym arsenale Superluxów wymiękają. Superluxy zmiotły ogólnie większość jak nie wszystkie konstrukcje do 300zł - co najmniej trzystu. Według mnie grają na poziomie słuchawek za 500zł, a po dużym wzmocnieniu i podpięciu pod odpowiednio wydajne źródło zaskakiwały mnie nawet przy porównaniu do sprzętu za 1k. HD600 przy nich wymiękły. Mówię tutaj o CanAMP'pie i STX'ie.
Zwijam manatki. Żegnam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
słuchawki nauszne do 100 złjakie słuchawki nauszne do 100złsłuchawki nauszne do 100sluchawki nauszne do grania do 100zlsłuchawki do 100 zł 2014sluchawki nauszne 100zlsluchawki nauszne z basem 70zljakie słuchawki do gier do 100złjakie słuchawki nauszne do 100 złnauszne 100zł