Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki nauszne do muzyki do 350 zł

RE: Słuchawki nauszne do muzyki do 350 zł
A ktoś takie coś tutaj stwierdził?
Beyer - DTX501p ale z gorszą izolacją od K518.
Senn - nic ciekawego.
Całą seria XB - przebasowiony szajs.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Dobra, znasz się o wiele lepiej niż ja, ale o XB są w zdecydowanej większości pozytywne opinie... i nie pisze żeby było zbyt dużo basu itp...

fint je w którymś temacie polecał:
"Autorze, Twoje wymagania są dosyć nie precyzyjne, ale jeśli mówisz, że słuchawki będą używane do większości utworów i zależy Ci na basie to tutaj spełnią wymagania Sony MDR-XB500 lub 700. Te słuchawki cechują się chyba najmocniejszym basem w tej cenie przy zachowaniu czystości dźwięków oraz precyzji lokalizacji źródła..."
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Jakoś niespecjalnie interesują mnie opinie innych. Wolę przesłuchiwać sam i na własne uszy wyrabiać sobie opinie, niż bazować na czymś, co piszą osoby mające w życiu na głowie z 2-3 pary słuchawek i już uważające się za audiofilów, dj-ów, ekspertów od produkcji i Bóg wie kogo jeszcze, często też nie mające zbyt wiele wiosen na karku.

Ok, ale to nie znaczy, że ja nie mam prawa ich odradzać czy w ogóle mieć innego zdania. Wszystkie modele XB sypią basem i najgorzej pod tym względem wypadają niższe modele z tej serii, gdzie jest w zasadzie sam bas. Nie ma to zbyt wiele wspólnego ze słuchaniem wyważonej i zbalansowanej muzyki, a tylko z tym, że ktoś jest zakochany w basie i resztę rzeczy mniej lub bardziej ignoruje. Dodatkowo wymuszają one stosowanie jasnych i odbasowionych źródeł, aby móc je sprowadzić do parteru z przesadną wyskokowością.
Okej, zdam się na Ciebie Szczerbol W takim razie AKG K518, tylko jeszcze jedno pytanie wersja DJ i LE różni się tylko długością kabla?
i kolorem. Tak.
Widzisz x9x, to jest właśnie to - każdy ma inny gust, każdy ma inne ucho. Ja lubię bas, jednak całkowicie jestem za tym, że K518 pod względem ogólnej jakości bije XB jak chce. Jednak XB ma znacznie bardziej intensywny bas przy czym da się zlokalizować źródło - przynajmniej JA mam takie odczucie (może poza XB1000, ale ich nie miałem i mieć pewnie nie będę).

Jako, że jestem basloverem, XB500 i 700 przemówiły do mnie bardziej bo raz - mocniejszy bas, dwa - została zachowana precyzja pozycjonowania i samo pozycjonowanie. Na pewno nie jest to takie pozycjonowanie jak w K518, ale... coś za coś. To tak jakby pod tymi dwoma względami K518 porównywać do 681 - 681, mało basu, jasność, mega precyzja (pod względem ceny), zaś K518 mega bas, mniejsza precyzja. I znów - coś, za coś. Dlatego nie ma słuchawek uniwersalnych - jest to fizycznie nie możliwe, aby dźwięk gitary jednocześnie był ciemny i jasny. To nawet logicznie nie jest możliwe.

Cytat:Okej, zdam się na Ciebie

No i widzisz, popełniasz kolejny błąd. Dlaczego chcesz się na niego zdać? Bo co? Bo inaczej ocenił słuchawki, które ja poleciłem komuś w innym temacie?! W innym temacie?!

I jeśli sądzisz, że dissuje tutaj Zoltara, to jesteś w błędzie. Całkowicie rozumiem jego zdanie i w pełni się z nim zgadzam.

Cytat:Nie ma to zbyt wiele wspólnego ze słuchaniem wyważonej i zbalansowanej muzyki, a tylko z tym, że ktoś jest zakochany w basie i resztę rzeczy mniej lub bardziej ignoruje.

Tak to fakt, lubię gdy słuchawki sypią basem, ale nie lubię gdy słyszę sam bas. Nie ignoruje mniej lub bardziej innych czynników jeśli chodzi o testowanie czy dobór słuchawek dla kogoś innego - to chyba widać po mojej dociekliwości.

x9x, nie możesz powoływać się na inne tematy jako na jakiekolwiek odniesienie do kupna własnego sprzętu. Moje odpowiedzi na forum nie są już całkowicie niezależne - podporządkowuje się wymaganiom autora, a skoro on mówi, że chce mieć basowe słuchawki i poza tym nic, no to takowe mu tez polecę - najbardziej basowe w danej cenie. K518 zdecydowanie najbardziej basowe nie są i z pewnością Zoltar także to potwierdzi, bowiem K518 mają dużo basu względem większości innych dobrych słuchawek w tej cenie, przy jednoczesnym zachowaniem na wysokim poziomie reszty słuchawek. K518 to czempion, jeśli komuś zależy na wszystkich czynnikach, aczkolwiek najbardziej zależy na wykopie basu.

My w gruncie rzeczy możemy polecić Ci tylko sprzęt jakościowo adekwatny do ceny. Jakościowo pod względem jakości dźwięku na całym torze jak i jakości wykonania. Tyle... Z pomiędzy poleconych i odsłuchanych przez Ciebie słuchawek, wybierasz te, które najlepiej Ci przypasowały. Oczywiście należy pamiętać o źródle, które powinno być takie na jakim będziemy korzystać ze słuchawek lub na takie, na jakie nas stać.
Ewentualnie możemy doradzić Ci przy doborze źródła - tudzież, dobór źródła przy uwzględnieniu wymagań autora na podstawie tego, jakie słuchawki dobrał, źródło powinno być możliwie jak najbliższe tym wymaganiom, jednocześnie je podkreślając i znacznie bardziej wykorzystujących potencjał.
Zwijam manatki. Żegnam!
Dokładnie tak jak mówisz. Jesteśmy różni i mimo to, że ja i Ty mamy inny gust, wzajemnie podchodzimy do siebie z szacunkiem, tak jak i do każdej innej osoby, która może od nas preferować coś zupełnie innego, niż sami używamy.

U mnie neutralność, analityczność, jasność bez przejaskrawień, u Finta żywiołowość, bas, emocje, soczystość i bogactwo. Nikt z nas jednak nie wchodzi drugiemu do gardła z tego tytułu, nie negujemy swojego stanowiska ani kompetencji. Fint dał im rekomendację, ja nie, ale to nie oznacza, że on nie może mieć co do nich na swój sposób racji albo się nie zna.

XB są dla mnie słuchawkami ze zbyt mocno eksponowanym basem, który wpływa na odbiór utworu i który po prostu trzeba lubić, ale można go polubić. XB300 to jednak jakby nie patrzeć w tej rodzinie naprawdę szajs, do tego pękające kabłąki w tych modelach, brrr. Wyższe są już bardziej poukładane, ale wciąż ten bas w nich na wielu źródłach zbyt mocno dominuje, trzeba kombinować z synergią i można się dzięki temu suma sumarum przeliczyć.

K518 ma od XB bas twardszy, ale lepiej kontrolowany, precyzyjniejszy i mniej nadmuchany. Porównanie Finta do 681 jest bardzo dobre i świetnie obrazuje omawiane zjawisko. I mimo że jego gust leży zupełnie gdzie indziej, to nie chodzi i mówi jak to wszystko inne jest kiepskie, złe itp. K518 osobiście mi się TEŻ nie podobają, ale nie mogę im odmówić wielu cech, które innym ludziom już tak. Na tym polega bycie elastycznym przy ocenianiu sprzętu audio - stawiać się w roli potencjalnego odbiorcy i wyzerować własny gust. Czy się to udaje czy nie to już inna sprawa, ale na ogół nam obu (pozwolę sobie mówić także i o Fincie bazując na swoich obserwacjach) się to udaje.

Zapewne autor zdaje się na mnie, bo wydałem mu się bardziej wiarygodny + musi przecież na kimś się oprzeć, bo samodzielna decyzja nie wchodzi w grę. A powinna. Zabrzmi to pewnie jak przechwałka, ale przesłuchałem wiele modeli słuchawek w życiu, miejscami aż mnie od tego bolała głowa i do nowych słuchawek w przedziale poniżej 500zł wystarcza mi z reguły 10-20 minut i wiem co w nich siedzi, w jakim stopniu, czy są warte swojej ceny i na czym zagrają najlepiej. Ale jednocześnie złotouchy też nie jestem, nie uważam się za Bóg wie kogo.

Jeśli np. podobają mi się DT880 czy ATH-AD1000, a podejdzie do nich basshead, to naprawdę będzie to katastrofa dla niego, a dla mnie zupełnie coś odwrotnego. I co z tego że dałem im rekomendację? Że sam używam? Ooo bo Zoltar ich używa więc muszą być dobre i będą dobre także i dla mnie - nie nie, to nie działa w taki sposób. Zawsze trzeba patrzeć przez własny pryzmat i szukać odpowiedzi samodzielnie. To trudne, wiem, ale tylko tak można się najmniej na nowych zakupach przejechać. Przykład: audio-video twierdziło, że HE-300 są w swojej klasie referencją, postawiło im ołtarzyk ze złota, tymczasem są to słuchawki niewiele lepsze od HD650, mające swoje mankamenty, ciemne, trochę mulące, od których wyraźnie wyżej stawiam dwie-trzy pary za 30-40% mniejszą kwotę. Referencja? Być może dla nich, ale nie dla mnie, dla wielu innych osób także. A bo czasopismo dało im tak pochwalną rekomendację, to dla mnie nie ma to większego znaczenia, bo nie mam zielonego pojęcia, czy nie jest to recenzja sponsorowana, nie znam autora, nie wiem jaki ma gust. Jedno wiem na pewno: nie dałbym za nie 1100zł, nie kupiłbym ich w ogóle, musiałbym z nimi nieźle tańcować aby dało się ich słuchać przez wiele godzin bez uczucia zmęczenia. Ostatnio z Fintem dostaliśmy od jakiegoś użytkownika pouczenie, że czemu nie chcemy mu powiedzieć co ma kupić na prostej zasadzie "kup to i to", jak procesor. Właśnie dlatego.

Potwierdzam. Po XB300 K518 były dla mnie płaskie basowo jak deska, a przecież ich bas jest wyraźny, mocny. Siłą K518 jest jednak wysoka praktyczność i podatność na modyfikacje: rozginanie kabłąka, jeśli komuś nie pasuje docisk, wymiana padów na te od GHS-1, co zupełnie zmienia te słuchawki pod względem brzmienia, czy zaawansowane wygłuszanie wnętrza muszli oraz rekabling, które także mogą wycisnąć z przetworników 201% możliwości. Ktoś kto je kupuje, nigdy nie zamyka przed sobą drzwi. Za to też wiele osób ceni Superluxy - tam jest dokładnie to samo.
Macie rację, pójdę sam do sklepów, poszukam tych słuchawek i sam zdecyduję czy K518 czy XB 500 lub 700. Dzięki za pomoc Wesoły
Mam prośbę, ponieważ nie chcę zaśmiecać forum nowymi zbędnymi tematami, to moglibyście mi polecić jeszcze słuchawki doszune/dokanałowe do 100-120zł? Z góry dzięki.
Właśnie w tym przypadku powinieneś założyć nowy temat bo to całkowicie inny sprzęt, mimo, że to nadal słuchawki.
Ktoś, kto będzie szukał pomocy przy wyborze słuchawek nausznych do muzyki w cenie 350zł, znajdzie ten temat i będzie zadowolony, jednak może zostać zmylony poprzez doradzanie słuchawki dousznych/dokanałowych lub po prostu będzie tracił czas. Zaś ktoś, kto będzie szukał pomocy w doborze słuchawek dokanałowych lub dousznych, po prostu nie znajdzie tego tematu i nie znajdzie wypowiedzi Zoltara. Organizacja przede wszystkim. Czasem na prawdę trudno jest znaleźć odpowiedź na jakiś problem, a okazuje się, że znajduje się ona całkiem gdzie indziej.

Tak więc, poproś moderatora (zgłoś) o zamknięcie tego tematu i załóż nowy. Przedstaw swoje wymagania, możliwości i napisz wszystko jasno i czytelnie.
Zwijam manatki. Żegnam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
akg k618 na głowiesluchawki nauszne do 350zlnajlepsze nuszne sluhawki do 350zljakie słuchawki do pociągujakie słuchawki do 350 złjakie sluchawki nauszne do.350 zł do telefonyjakie sluchawki do muzyki electro?dtx501p czy akg 42słuchawki nauszne do 350złbasowe sluchawki do 350 zl