Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki za ok. 100zł

Słuchawki za ok. 100zł
Witam, potrzebuję słuchawek do kompa, ponieważ stare nie wystarczają, a douszne które posiadam przeszkadzają okropnie w dłuższym użytkowaniu. Karty dźwiękowej nie posiadam i nie będę na pewno kupować więc nie chce sytuacji gdy nie wykorzystam ich w pełni na zintegrowanej. Będą głównie do gier, YT nie będę na pewno słuchał w nich muzyki poważnej więc dlatego nie przeznaczam na nie fortuny. Proszę o propozycję typu nr1 do tego i tego nr2 to i tamto, bo nie chcę się zagłębiać w temat i stracić tydzień życia. Nie wymagać cudów, tylko chcę aby mechanicznie nie rozleciały się po 3 miesiącach. (głównie cena/jakość) Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Słuchawki za ok. 100zł
Nie wiem po co w ogóle ten temat. Wszystko masz w przyklejonych.
Zwijam manatki. Żegnam!
Fakt wybacz nie spojrzałem, że nawet osobiście napisałeś aktualny poradnik z propozycjami. A tak przy okazji to mogę spytać dlaczego ani jeden model od Creative nie jest uwzględniony? Słyszałem, że to jedna z najlepszych firm w kwestii słuchawek i nawet licytowałem nieudanie model HS-900, a brat kupił HS-800 fatal1ty za jedyne 110zł z wysyłką i jest zadowolony. Jeśli można to proszę od odp. Pozdrawiam
Tak jak fint napisał, wszystko masz w przyklejonych.
http://forum.pcformat.pl/FAQ-Szukaj-a-ws...ie-tylko-t - podpunkty 3,4,5. A najlepiej całość.

Creative ma chyba tylko jeden model potencjalnie warty uwagi - są to CAL!-e.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Tak. CAL! to dobre słuchawki, mimo panującego chaosu na rynku, który wprowadziły Superluxy. Według mnie, jeśli komuś naprawdę CAL! przypadły do gustu, to może je śmiało kupować, ale tylko i wyłącznie po wcześniejszym odsłuchaniu całej gamy Superlux'ów, jest ich na prawdę baaardzo dużo, co najmniej 10 różnych par w cenie do 200zł, możliwe że więcej.

Cytat:Słyszałem, że to jedna z najlepszych firm w kwestii słuchawek

Creative nigdy nie była czempionem w tej dziedzinie - nigdy. Stworzyła jeden, jedyny godziwy produkt - CAL!. Dodam, że podobno aktualna rewizja gra gorzej od tej starszej, jednak nadal w dużej mierze na akceptowalnym poziomie.

Cytat:a brat kupił HS-800 fatal1ty za jedyne 110zł z wysyłką i jest zadowolony.

Zadowolenie jest równoznaczne z oczekiwaniami, jeśli Twój brat, nie ma wielkich oczekiwań, to będzie zadowolony nawet z A4tech'ów za 20zł. Moja siostrzenica nie ma wygórowanych wymagań przez co kupiła Sony V150, które wyglądają dosłownie jak shit za 20zł, baa... nawet gorzej. Poza lichym wykonaniem, cała reszta też nie jest nie ciekawa, zwłaszcza dźwięk. Dźwięk może sam w sobie nie jest najgorszy, ale za taką cenę (79zł) na pewno nie są to słuchawki warte uwagi. Dźwięk jest płaski, wysuszony i jałowy z lekkim uwypuklonym basem. Podłączałem je pod integre laptopa i STX'a - zero różnicy, poza reprodukcją nieco niższych tonów, czyli po prostu bas schodził nieco niżej i był ciut bardziej mięsisty. Tyle. Brak potencjału w tych słuchawkach. Ona chciała koniecznie coś lekkiego, outdoorowego i o nie najgorszym designie - hipokrytka. Mówiłem jej, żeby kupiła sobie Retro DJ, nie... tamte słuchawki jej się podobają i kropka. Po kupnie - i co michał? Podobają mi się te słuchawki i jestem z nich zadowolona. Zadowolona bo nie ma wymagań. Powiedziałem jej, że byłaby tak samo zadowolona gdyby kupiła sprzęt za 20-30zł lub Retro DJ. Niedawno kupiłem Retro DJ, dałem jej posłuchać, szczęka jej opadła i przyznała mi rację... Zobaczyła tą wielką przepaść pomiędzy jej, a moimi słuchawkami (~ta sama cena). Zobaczyła potencjał w moich słuchawkach po podłączeniu ich pod lepsze źródło. Porównując V150 podłączone pod STX'a, a Retro DJ podłączone pod integrę, Retro DJ wygrywały zarówno w jej jak i moich uszach. Nie mając porównania nie możemy wiedzieć, czy jesteśmy rzeczywiście zadowoleni czy też jest to ślepy efekt placebo. Bo są znane, są popularne, trochę kosztują i na pewno są dobre... ta, jasne.

Człowiek jest bardzo samolubny i egoistyczny. Musi się uczyć na własnych błędach... też taki byłem, ale wczas to zrozumiałem, więc rozumiem zachowanie tych osób Wesoły
Zwijam manatki. Żegnam!
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W pewnym momencie myślałem podobnie, żeby kupić od razu 2 sztuki tych fatal1ty, ale pomyślałem: "Nazwa specjalnie chwytliwa, to samo kolorki i pudełko, ale w środku pewnie nic specjalnego" - i dlatego się zdecydowałem tutaj spytać, po doradzeniu mi świetnego kompa mam zaufanie do Was ;] A jeszcze jedna sprawa, bo nie do końca rozumiem słowo źródło. Jak się ma zintegrowana karta dźwiękowa do np. tych superluxów hd681 (bo na pewno droższych\lepszych nie potrzebuje) nie wykorzystam ich w pełni czy wykorzystam? I jaka jest różnica czy podepnę je pod kompa, a jaka jeśli tak jak zawsze podpinałem przez głośniki? Czy jest jakaś różnica, lepiej/gorzej? Mogę powiedzieć, że te głośniki to Genius SP-HF 1201A Wielkie dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam
Mógłbym otrzymać odpowiedź na moje pytania oczywiście jeśli to nie zbyt dużo Krzywy
Chciałbym już zamawiać więc taka prośba o odpowiedzi na moje pytania, żeby potem nie było, że znowu będzię "warto" dokupić np. kartę dźwiękowo czy coś w tym stylu. Pytania nie są chyba skomplikowane toteż myślałem, że to jest 2 minuty roboty?
Wątpie że ktoś ci teraz odpowie, bo fint dostał nie słusznego bana a tylko on tutaj się znał. Jeszcze pozostaje czekać na zoltara, ale on zagląda tutaj raz na ruski rok. Odpowiadając na twoje pytanie, tak warto kupić dodatkową karte dźwiękową, szczególnie do 681 które na zintegrowanej karcie nie mogą pokazać nawet 5% swoich możliwości. Polecam fiio e10, wg. finta (bo ja się na tym nie znam) najtańsza i w miare sensowna karta która nada się do luxów, sam go kiedyś podpytywałem i polecał właśnie ten model.
Nie tylko on, po prostu się wypowiadał, czy też może inaczej: jakkolwiek chciało mu się. Ja tam wolę się np. wyspać, ma to dla mnie o wiele większą wartość niż uporczywe generowanie obcym ludziom contentu (na którym zarabiają) na tworze (tu: forum), który nawet ich samych mało interesuje Krzywy.
A co do niesłuszności - akurat tu polemizowałbym.

Co do E10 - jeśli ma to być używka to tak, ale jeśli nówka, to o wiele większe możliwości daje E07K. Do HD681 definitywnie warto się zakręcić wokół obu wspomnianych układów, ale można to zrobić np. dopiero po zakupie samych słuchawek. Do tego czasu w powietrze nic nie wyleci. Integra - nope.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
słuchawki za ok 100złdobre sluchawki okolo 100zl