Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Smartfon do 350-400zł, może iphone?

RE: Smartfon do 350-400zł, może iphone?
Kto tu jest trollem? Przywykłem do czytania ze zrozumieniem i używania argumentów. Po prostu. I pokaż mi w którym miejscu w dyskusji nie stosuję się do tej zasady.

3Gs może być sprzętowo słabszy od tamtych, na papierze wygląda gorzej.

Tylko co z tego, nigdy z nim nie było takich problemów jakie miałem z Androidem. W końcu dobrnąłem do Nexusa 7, który działał zupełnie fajnie. Tylko co z tego jak nikt nie robi gier aby można było wykorzystać potencjał urządzenia. Dla mnie osobiście to był najważniejszy argument kiedy 3 lata temu wybierałem między pierwszymi Androidami a iPhone'em. Teraz, kiedy miałem Nexusa 7 widzę, że niewiele się w tym zmieniło. GTA wyszło, ok, kilka największych tytułów Gameloftu/EA też. I niewiele ponad to.

I nie mówcie mi o zaletach P920, bo on się potrafił zawiesić w trakcie wykonywania połączenia.

PS. Od początku piszę to wszystko wiedząc, że was nie przekonam, ale po przeczytaniu tego wszystkiego autor wątku będzie miał jasny obraz obu urządzeń. A wy nie lubicie wspominać o zaletach urządzeń innych niż Android.Oczko
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Tiaa.
Dogadujcie się tak do usranej śmierci.
I jaki w tym cel?
Jak ktoś woli iPhona - kupi iPhona.
Jak ktoś woli Samsunga, kupi Samsunga..

Poza tym chyba to co robicie to offtop, a za to zdaje się jest ostrzeżenie.
Mini Pro -> Arc S -> Optimus L9 -> Galaxy SII -> Galaxy SIII -> Note II -> Note 3 -> Galaxy SIII LTE -> Asha 210 -> 206 Dual -> iPhone 6 -> Desire 500 Dual -> Note 4 -> 515 Dual -> ???
A jak ktoś nie woli nic bo się tym nie interesuje? Pyta na forum.

Wszystko na temat 3Gs, o którego pytał autor.
Wasze odpowiedzi są nieobiektywne.
I to, że Tobie nie wieszał się iPhone na grach, chociaż grałeś w Pasjansa, Kierki, wykreślanki inne wymagające gry - wcale nie oznacza, że nie będzie się wieszał jemu.
Tak samo jest w drugą stronę o Androidzie.

Poza tym, imo - iPhone to telefon który świadczy w pewien sposób o człowieku - coś jak BlackBerry.
Mam na myśli to, że jak ktoś ma iPhone'a to najprawdopodobniej chce pokazać to, że nie jest biedny.
Ale posiadacze iPhone'ów - nie cieszcie się..

Jest też ta druga część społeczeństwa z telefonami firmy Apple - której nie stać na iPhone'a 5 generacji, kupuje (4Sa - to jeszcze w miarę dobry model), 4, 3GS.. I tak do chińskich podrób.
Na wiejskiej dyskotece, może i wzbudzisz tym jakiś zachwyt.
Ale nie wśród ludzi, którzy się na tym znają.

WNIOSEK: Jeśli kręci Cię iPhone - Kup sobie iPhone'a 5, bo 3GS to PRO był.. Ale kilka lat temu. A w tej cenie jest kilka (jeśli nie kilkanaście) lepszych smartphone'ów.
A autor i tak kupi, albo może nawet już kupił (bo nie pisze od 5 dni) Iphone'a.
Mini Pro -> Arc S -> Optimus L9 -> Galaxy SII -> Galaxy SIII -> Note II -> Note 3 -> Galaxy SIII LTE -> Asha 210 -> 206 Dual -> iPhone 6 -> Desire 500 Dual -> Note 4 -> 515 Dual -> ???
Niekoniecznie. Tak jak pisałem posprzedawałem iSprzęty na korzyść Androidów. Po prostu nie miałem takich kłopotów z iPhone/iPodem jakie miałem z Androidami w tym czasie. Jest obiektywnie, Nexus 7 działał zupełnie bez zarzutu, jak to już kilka razy podkreślałem. Jedyne co mi się nie spodobało to brak kilku gier, które są na iOS, a na Androidzie ich nie było. Nie każdy dzieli moje potrzeby.

Także ode mnie - Android działa dobrze, ale szczerze to nie kupiłbym nic co posada nakładkę producencką (np. właśnie P920). A takich sprzętów (z stockowym, czystym 4.0+) nie ma w 350-400, dlatego polecam Apple.

Pewnie jest taka grupa ludzi, o której piszesz, ale wydaje mi się, że te czasy już minęły. Wręcz przeciwnie, teraz jest moda na hejtowanie Apple.

Notabene, fajnie gdyby chociaż słowo wtrącił autor tego zamieszania.
(21.03.2013, 18:04)TRicKYmAn napisał(a): Także ode mnie - Android działa dobrze, ale szczerze to nie kupiłbym nic co posada nakładkę producencką (np. właśnie P920). A takich sprzętów (z stockowym, czystym 4.0+) nie ma w 350-400, dlatego polecam Apple.
Szczerze mówiąc, nie zależnie od tego który jest lepszy, a który gorszy - wolałbym od iPhone'a chociażby SK17i.

(21.03.2013, 18:04)TRicKYmAn napisał(a): Pewnie jest taka grupa ludzi, o której piszesz, ale wydaje mi się, że te czasy już minęły. Wręcz przeciwnie, teraz jest moda na hejtowanie Apple.

Żadne czasy nie minęły. Nadal jest mnóstwo ludzi, którzy jarają się tym, że mają iPhone'a.
Hejtują przeważnie Ci, którzy by go chcieli mieć, a nie mogą, bo np. przeważnie cena jest za wysoka.
Ale to nie nowość i nie jest to żadna moda. Tak było, jest i będzie.
Nie tylko biorąc pod uwagę produkty firmy Apple, ale i każdej innej firmy.

Tak samo jak trampki - tanie, zwykłe za 10 zł - czasem dłużej w nich pochodzisz, niż w Adidasach za 350.
Tu płacisz przede wszystkim za markę.
AtAtrio
Masz racje. Jasne że masz rację. Ale odpiszę jeszcze raz Szczerbol
AtTrickyman
Oczywiście, mało kto ma ekran cały czas ustawiony na maksimum. Ale im większa maksymalna jasność, tym lepsza widzialność w słońcu.
To że nie widzisz różnicy między czystym ekranem, a ekranem z folią tylko potwierdza twoją wadę wzroku.
Wzmocnienie dźwięku? Mam rozumieć że chodzi ci o maksymalną głośność? Jeśli dobrze pamiętam to na SM e10 iPod Touch 3g nie był głośniejszy od SGSa. Zresztą, jeśli słuchasz muzyki na maksymalnej głośności to niedługo do wady wzroku dojedzie ci wada słuchu Lol2
8 GB na gry? Nie wiem czy pamiętasz, ale SGS ma slot MicroSD... Nawet na Class 4 pograsz (Stockowy Desire Z + Sandisk 8 GB Class 4 i jakoś dało się grać w MC3 bez lagów. Emejzing?)
Co do p920, niech ci już będzie. Miałem go na kilka dni do testów i uważam go za fajny telefon. No ale skoro używałeś go dłużej, to pewnie masz rację (a nawet jeśli nie masz, ja nie mam zamiaru się o to z tobą kłócić)
iPhone kolegi został kupiony z Szwajcarii, w Polsce emejzing serwis Apple nie chciał go przyjąć.
Nie wpadłeś na to że można mieć dwie baterie? Gdy się jedna rozładuje wkładasz naładowaną, a wyjętą prosto do ładowarli. Dzięki takiemu zestawowi telefon nigdy nie jest "na smyczy". Dwie baterie przydają się też np. przy wypadzie rowerowym za miasto.
Na temat modyfikacji skończę już dyskusję, z twoich wypowiedzi można wywnioskować że nie masz do tego talentu, a twoje telefony zawsze się tną (no chyba że jest to 4 letni iPhone...)
Nie było odpowiedzi, bo NIE MAM JUŻ TEGO TELEFONU. Zrozumiałeś?

Jeszcze jedno...
Na (prawie) każdy telefon z Androidem można wrzucić czysty rom. Niezależnie czy na początku miał Sense, Touchwizz, czy cokolwiek innego.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: mozilla
A ty dalej swoje... Proszę bardzo, wrzuć czysty rom 4.0 na Desire Z, albo choćby P920. Albo nie, wrzuć jakikolwiek czysty rom na P920.
---
Nie wiem jakich ty folii używałeś, musiały nie być dedykowane telefonom. Nie powiem ci nic na temat głośności/jakości dźwięku SGS'a poza tym co wyczytałem swojego czasu na forach. A tam pisali, że w tym segmencie cenowym tylko Apple. Ale zaraz powiesz, że z forów to sobie mogę. Szczerbol
---
Widzisz, ja mogę sobie zrobić max głośność i wykorzystać potencjał słuchawek. Dla ciebie to żaden argument, ale to, że ty możesz sobie zrobić większą jasność na SGS niż ja na 3Gs to już as w rękawie.
---
O tej folii to już tyleś napisał jakby ci producenci specjalnie robili nam je na złość. A ja już napisałem, że akurat 3Gs używałem bez folii i się nie rysował.
---
W GTA na Desire Z class4 sobie nie pograsz. Grałem na class4 i przy jeździe po mieście zwieszał się żeby dobrać dane z karty. Nie wierzę w to co napisałeś.
---
P920 to przypadek beznadziejny. Nie ma nic co ratowałoby ten telefon.
---
Logiczne, że serwis w Polsce nie chciał przyjąć. Który serwis by tak zrobił?
---
I specjalnie kupowałeś ładowarkę do baterii telefonowych?Oczko Ciekawe... Swoją drogą jeszcze żaden telefon nie wyłączył mi się rozładowany tego samego dnia po naładowaniu. Nie bardzo rozumiem jak ma się rozładować kiedy jedziesz rowerem.

Co do tych modyfikacji, może i faktycznie za mało czasu poświęciłem na usprawnianie telefonu bo nie działał tak jak obiecał producent. Jedyne kilka przetestowanych romów to za mało. Task Killery też. Szkoda czasu się takimi pierdołami zajmować, jak już płacę te 900zł to oczekuję, że sprzęt będzie działał bez zarzutu. Przeliczyłem się.
---
Otóż nie. Nie było odpowiedzi bo te gry zostały anulowane w produkcji/wycofane z marketu. Bo łatwo się piraci, a o wiele trudniej robi na Androida niż na iOS. I o wiele mniej zarabia. Dlatego do grania iOS>Android.
---
Liczę na coś nowego bo powtarzasz się. I mam wrażenie, że sporo ciekawostek wymyśliłeś na poczekaniu.

Cóż tak wygląda hejterstwo.
---

I jeszcze jedno, nie obrażaj mnie bo mi się to nie podoba. Koniec dyskusji.
Nie miałem zamiaru cię obrazić. Jeśli tak się stało, to przepraszam Wesoły

Gta III na stockowym Desire Z chodzi jakby chciało a nie mogło :p Racja. Ale ja pisałem o MC3 które działa całkiem ładnie.

Nie mówię że przez folię ekran staje się nieczytelny. Ale to dodatkowa warstwa przylegająca do ekranu, więc logiczne jest że zatrzymuje trochę światła.

Co za problem wrzucić czystego 4.0 na Desire Z?

Na wolumenie (jakbyś nie był z Warszawy, to taki bazarek z elektroniką) mają różne cuda :D Tam też kupiłem ładowarkę do baterii z końcówką do Desire Z Wesoły Czasami pokazują się też takie na Allegro.

Używałeś Task killera na telefonie z Androidem? I potem dziwisz się że ci się zacina, lub aplikacje się wysypują? To chyba najgorsze co można zrobić swojemu smartphone'owi. Z Task killerem nawet najlepszy rom będzie sypał błędami.

Jakoś mogę przeboleć brak kilku gier, biorąc pod uwagę resztę zalet SGSa nad 3gsem. Szczególnie że te braki rekompensują z nawiązką inne, bardziej zaawansowane graficznie gry, których 3gs nie uciągnie. Zasada że do gier iOS>Android jest porpawna tylko w przypadku iPhone'a 5, wcześniejsze mają zbyt małe ekrany do komfortowej gry.

Używałeś kiedy nawigacji, albo aplikacji korzystających z GPSu (np Endomodo)? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć jak bardzo zżerają baterię.

Ty też się powtarzasz Wesoły
 System operacyjny: macos Przeglądarka: mozilla
Powtarzam się bo ciągle piszesz o tej folii, itp. A są i folie matujące, które ponoć pomagają w pełnym słońcu. Ja tam zazwyczaj szukam cienia. Może i jest różnica w widoczności przy maksymalnej jasności, nie potwierdzam, nie wiem, bo nigdy nie mam ustawionej na maksimum.

Akurat Desire Z był jednym z dłużej działających na baterii telefonów jakie miałem.

Task killera zacząłem używać kiedy okazało się, że nie da się usunąć fabrycznie instalowanych aplikacji na P920, np. FaceBook, itp. Wcześniej skutecznie blokowały mi ram, także i tak nie dało się wygodnie korzystać.

Na Desire Z nie miałem task killera, MIUI ma wbudowane narzędzie do czyszczenia pamięci.

Jest kilka gier, których 3Gs nie uciągnie. Racja, np. MC4, itp. A są takie, które działają pięknie i mają ładną grafikę, np Infinity Blade, chyba nawet 2. Dla mnie nie pasi, bo strzelanki na dotykowym i tak są wybitnie niewygodne. Brakuje dobrych RPG i strategii. Jak mówiłem, na iOS są duże RPGi od Crescent Moon, jest Red Alert 3, taka gierka Land Air Sea Warfare, która skutecznie podrabia SupComa, Sid Meier's Pirates! i Civilization 5 Revolution. Palm Kingdoms II, które są dopracowaną pod dotyk przeróbką herosów. Moja ulubiona - Orions II. I jest wiele innych, tego wszystkiego nie ma na Androidzie.

Rozmiar ekranu to kwestia gustu, podobało mi się 4.3" w P920, ale telefon nosiło się raczej niewygodnie.

Z nawigacji nie korzystam, poruszam się po 30tyś mieście. No to jak autor chce nawigację to logicznie, że nie 3Gs bo on ma tylko aGPS.

Czysty 4.0 na Desire Z to może i być, ale nie stockowy ani nie od producenta. Według mnie 4.0 to za dużo jak na tak stary sprzęt, skoro i z MIUI strasznie mulił.

Mówię - SGS ma mocniejszą społeczność to i mody pewnie są lepsze niż DZ/P920. Co nie zmienia faktu, że i tak w menu wgrywasz mody tylko po to by z iOS zrównać. A do grania z przyczyn wyżej i tak brałbym 3Gs'a, mimo wyższych framerates na SGS.

---

Ja już sobie daruję dalszą dyskusję, chyba że autor wątku w końcu się zainteresuje tematem. Wszystkie wady/zalety iPhone'a/Android'a zostały skrupulatnie wypisane w tym wątku, także, zależnie od potrzeb autor nie powinien mieć trudności z wyborem.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
iphone 4 za 400 złiphone do 400 złiphone 400 zliphone 4s do 400złiphone 4 400 złiphone 3gs za 400 zliphone 4s za 400złtelefony używane dotykowe 350-400iphon do 400 zlczy iphone kupiony w szwajcarii może działać w polsce