Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Smartfon z dobrym aparatem, wyświetlaczem max. 4.7" - cena +/- 1500 zł

Smartfon z dobrym aparatem, wyświetlaczem max. 4.7" - cena +/- 1500 zł
WitamWesoły Przychodzę na to forum z prośbą o poradę. Planuję zakup telefonu i chciałabym żeby spełniał pewne kryteria. Moje odpowiedzi na pytania:
1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon/tablet?
+/-1500 zł (maksymalna kwota to 1800 zł)
2. Chcesz urządzenie z sklepu internetowego, Allegro czy komisu komórkowego?
sklep internetowy lub allegro (planuje zakup na raty)
3. Telefon/tablet musi pochodzić od znanej firmy?
raczej tak
4. Do czego telefon/tablet ma być wykorzystywany? - podaj funkcje, na których przede wszystkim Ci zależy.
- musi radzić sobie z robieniem zdjęć np slajdów na wykładach (wiadomo, że nie każdy student siada z przodu:D)
- przyjemne słuchanie muzyki (głównie na słuchawkach) też by było mile widziane
- okazjonalne przeglądanie internetu (głównie na wifi w domu)
- czasami pogram też w jakieś gry
5. Jaki system operacyjny preferujesz?
Android (Windows Phone stanowczo odpada)
6. Będziesz modyfikować oprogramowanie?
nie
7. Interesują Cię telefony z dotykowymi wyświetlaczami? Jeżeli tak to w jakim przedziale powinna być wielkość wyświetlacza?
wielkość wyświetlacza nie powinna przekraczać 4.7" (chodzi głównie o to, żeby telefon był w miarę poręczny i nie za duży)
8. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze?
tylko nowe egzemplarze
9. Dodatkowe uwagi lub informacje (np. jeśli interesuje cię muzyka z telefonu, podaj swój model słuchawek).
żywotność baterii chociaż jeden dzień (przeżyję codzienne ładowanie, ale kilka razy dziennie to już za dużo)

Dodam, że do tej pory najintensywniej interesowałam się dwoma modelami: HTC One M7 (w M8 boję się tego 5" ekranu) i Sony Xperia Z1 Compact, jednak jestem otwarta na propozycję innych modeli i będę wdzięczna za pomoc Wesoły
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Smartfon z dobrym aparatem, wyświetlaczem max. 4.7" - cena +/- 1500 zł
Do Twoich wymagań idealnie pasuje Z1 compact. Ma takie same podzespoły jak zwykła Z1. Mniejszy ekran przez co telefon jest bardziej poręczny.
Xperia jest wydajniejsza, ale HTC będzie lepiej grał.
Ja na Twoim miejscu wybrałbym Z1 ponieważ jest wydajniejsza, ma lepszy aparat, a dźwięk ma również bardzo dobry.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Problemem Z1 Compact są bardzo grube ramki. Telefon jest wielki mimo małego wyświetlacza. Dla przykładu: LG G2 mimo ekranu większego o 1" jest tylko centymetr wyższy i pół centymetra szerszy od Z1C.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
dziękuje za odpowiedzi!

(02.04.2014, 15:13)rufus9803 napisał(a): Problemem Z1 Compact są bardzo grube ramki. Telefon jest wielki mimo małego wyświetlacza. Dla przykładu: LG G2 mimo ekranu większego o 1" jest tylko centymetr wyższy i pół centymetra szerszy od Z1C.

Tak, właśnie niedawno się w tym zorientowałam. Jednak co do samego LG G2, to nie jestem przekonana, ponieważ wiele osób nie polecało mi generalnie telefonów tej firmy.
W tym wypadku chyba powinnam zaznaczyć, że chciałabym, żeby telefon nie była gabarytowo większy niż HTC One. To jest maksymalna wielkość telefonu, która by mi odpowiadała.

Cytat:Ja na Twoim miejscu wybrałbym Z1 ponieważ jest wydajniejsza, ma lepszy aparat, a dźwięk ma również bardzo dobry.

Co do aparatu w Z1C gdzieś spotkałam się z informacją, że zdjęcia wykonywane są matrycą 8mpx, dopiero po przełączeniu możemy używać 20mpx (co wydaje się logiczne, ze względu na to jaki takie zdjęcie ma rozmiar). Nie jest to swego rodzaju marnowanie?

Wczoraj będąc w sklepie obejrzałam sobie dokładnie oba modele i szczerze mówiąc bardziej spodobał mi się HTC One. Robiąc zdjęcia, nie zauważyłam żeby były bardzo złej jakości.
W tym miejscu podkreślę, że bardzo zależy mi na tym, żeby nie mieć problemów z aparatem, ponieważ często robie zdjęcia slajdów na wykładach i w Htc one boję się tego, że moga być one niewyraźne.. Głównie do tego typu zdjęć służy mi telefon w aparacie. W jakichś innych codziennych sytuacjach nie zależy mi na jakiejś super jakości zdjęć (gdy chcę takie zrobić sięgam po zwykły aparat) Wesoły

Czy Waszym zdaniem HTC One sprawdzi się do takich "uczelnianych" zdjęć?
Do zdjęć tekstów bardzo przydatna jest wysoka rozdzielczość. Aparat z HTC One oferuje tylko 4 Mpix, więc słabo sprawdzi się u Ciebie.

Swoją drogą, porównaj rozmiary HTC One i LG G2. Ten drugi jest tylko milimetr wyższy i dwa milimetry szerszy Szczerbol
Hmm, mam już mętlik w głowie z tymi telefonami.. Przeglądnęłam już bardzo wiele modeli i nadal nie wiem co wybrać, żeby być zadowoloną. W końcu prawie 2000 zł piechotą nie chodzi Oczy
Bardzo pomogły by mi jakieś sugestie innych modeli. Już przyglądnełam się temu LG G2, ale tak jak pisałam: martwią mnie krążące złe opinie o telefonach tej firmy..
LG robiło złe telefony za czasów Cookie, tj pięć lat temu. Potem robili dobre telefony z kiepskim softem, a od dwóch lat są w czołówce. Naprawdę nie ma się czego obawiać.
Xperia Z1/Z1 Compact robi zdjęcia 8 Mpix w tzw. trybie Superior Auto (czyli cyk i gotowe, a soft telefonu sam dobiera parametry). Po wybraniu trybu malualnego jest pełne 20 Mpix. Co do LG - złe opinie to już przeszłość, a G2 to jeden z najlepszych obecnie dostępnych telefonów. Zwłaszcza optyczna stabilizacja w aparacie się przyda.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Kolejnym moim zastrzeżeniem do LG G2 jest to, że posiada tylko 16 GB pamięci wbudowanej bez mozliwości rozszerzenia jej kartą microSD. Wiem, że jest też wersją z 32 GB, ale z tego co mi wiadomo nie jest dostępna w Polsce i dodatkowo wiadomo, że wówczas cena takiego telefonu rośnie, do sumy, która jest dla mnie nieosiągalna niestety.
te złe opinie to chyba były dobre kilka lat temu, teraz tak jak ktoś pisał są w czołówce, ludzie sobie je chwalą, używam G2 i złego słowa nie powiem, aparat świetny, zdjęcia robi ostre jak w lustrzance, bateria długo trzyma, wszystkie aplikacje śmigają aż miło, sporo moich znajomych ma telefony LG i każdy jest z nich zadowolony
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
telefon z dobrym wyświetlaczemsmartfon z dobrym wyswietlaczemsmartfon z dobrym wyświetlaczemmayphon s -lime 4.7 wyswietlacztelefon z dobrym aparatem do 1500smartphony z dobrym aparatem do 1500 2015smartfony cena 450 zl 8mpx jakośćsmartfon htc 4,7cenasmartfon 4.7 aparat dobrytelefony z dobrym wyświetlaczem