Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Solidny smartfon "wszystkomający" w cenie 1100-1200 zł, a max 1500 zł.

RE: Solidny smartfon "wszystkomający" w cenie 1100-1200 zł, a max 1500 zł.
Obudowa w Galaxy SIII czy IV to już totalne nieporozumienie. To takie..."chińskie"...podzespoły "Koreańce" mają tanie, to je do zabawek pakują, ale z zastosowaniem fajnych materiałów już gorzej.

No i to chyba fajne wyjście z sytuacji - jak już tak, to Swift G.

A HTC One, czy Xperia Z to nieco więcej niż tylko dobra obudowa, ale jeśli nie to jest najważniejsze, to istotnie, dopłacać nie warto.
http://www.youtube.com/watch?v=Nx7v815bYUw

Nieprawidłowa, szkodliwa rada na dziś: szkło się nie tłucze.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
AtKubex - no tak, źle, że można mieć coś sporo lepszego za 1500 - lepiej kupić przecież coś gorszego.

To dlaczego Swift G zamiast Z-ki ?

Bo co ? Bo ma gorszy aparat, rozdzielczość, szeroko pojęte multimedia ?

...
(25.06.2013, 11:19)audioooo napisał(a): Obudowa w Galaxy SIII czy IV to już totalne nieporozumienie. To takie..."chińskie"...podzespoły "Koreańce" mają tanie, to je do zabawek pakują, ale z zastosowaniem fajnych materiałów już gorzej.

No i to chyba fajne wyjście z sytuacji - jak już tak, to Swift G.

A HTC One, czy Xperia Z to nieco więcej niż tylko dobra obudowa, ale jeśli nie to jest najważniejsze, to istotnie, dopłacać nie warto.

Ta? co ty nie powiesz. Plastik, którego używa samsung do produkcji swoich smartfonów jest plastikiem dobrej jakości! BA! bardzo dobrej kompletnie nie rozumiem skąd te chore uwagi i poglądy ? Mialem One X niedługo po premierze jakoś mnie te "dobre" wykonania nie przekonały i wróciłem na Notka.
[Obrazek: buttonRapideo.png]

Ja ściagam bez limitów, a ty?  Zarejestruj się i odbierz darmowy transfer! 
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Atup
Nie jestem pewien czy warto to komentować. Po pierwsze nie mogę tutaj nic "powiedzieć", mogę jedynie napisać. Może to i dobrze. A po drugie - tak, oczywiście, Samsungi są wykonane doskonale. Zwłaszcza SIII i SIV (flagowce).

Swift G zamiast Z może dlatego, że jest znacznie tańszy? Autor szukał raczej smartfona do 1200 zł. Dołożyłby, gdyby to miało istotny sens i przekładało się na wyższą wydajność (tak zrozumiałem dzięki umiejętności czytania ze zrozumieniem nabytej we wczesnych latach edukacji), a Ztka wydajniejsza raczej nie będzie. Ma inne atuty, które mogą okazać się zbędne (tego nie wiemy, dopóki autor wątku nam nic więcej nie podpowie).

Widze, że temat od mojego ostatniego wpisu przybył o 1 strone, i już obróśł w typowe forumowe wojenki Jęzor

Przez noc przemyślałem sprawe nt. tych "niewymienialnych" baterii.
Jeszcze obejrzałem filmik, który załączył audioooo, i tak się zastanawiam na ile cykli ładowań taka bateria wystarczy.
W tych nowych LG, baterie jaką stosują to SiO+, i ten element uległ poprawie w porównaniu z telefonami sprzed x lat.
Obecnie mam (proszę się nie śmiać Szczerbol ) Sony Ericsson K550i ...
I tak przy założeniu, że bateria wytrzyma te 1000 ładowań:
a) co 2 dni: daje to ok. 2000 dni
b) co 3 dni: daje to ok. 3000 dni

365 dni x 5 lat = 1825 dni
1825 : 2 = 912,5 ładowań (przez 5 lat)
1825 : 3 = 608,33 ładowań (przez 5 lat)

Wiem, że to czysta arytmetyka i bateria różnie się może zachowywać, bo przecież nówka nie zachowa tych samych parametrów (ilość godzin podczas czuwania) w porównaniu do takiej 3-4 letniej, ale mam teraz takie wrażenie, że nie warto się aż tak przejmować tą "niewymienialną" baterią.

Co do firm, to rzecz jasna rezygnuje z Apple.
Nie wiem co to za cuda jak Huawei czy ZTE.
A Nokia jakoś mnie nie przekonuje...
Już wolałbym Samsunga, ale ci się mocno reklamują ("dużo... wszystkim... wszędzie... no bez końca poprostu" Lol2 - cytując słowa nju mobile) ale jak mam przepłacać za ich PR i reklamy, to jednak wole LG.

Co myślicie o tej aukcji - LINK
Jest tam "wbudowana pamięć 32 GB + slot microSD".
Bujda chyba? :D

Obecnie myśle o LG Swift G vs. LG Nexus 4 (ze wskazaniem na tego pierwszego).
Mam jeszcze ok. miesiąc na zakup, więc przyjrze się im w jakimś salonie.

Wiem, że oba maja te "niewymienialne" baterie i ich pojemność to 2100 mAh.
Dziwne tylko, że modele LG Swift L9 i LG Swift 4X HD P880 mają 2150 mAh Szczerbol
A przecież to niższa półka...

Atup
Tak audioooo, jeśli chodzi o wariant do 1200 zł to myślałem wstępnie o LG X4 HD.
Mam już odłożone 1200 zł, i dozbieram jeszcze te ok. 300 zł i wybiore nowszy "flagowy" model z lepszym procesorem.

Bo chyba lepszy Snapdragon S4 Pro niż Nvidia Tegra 3.
Myślę, że taka bateria jest bardziej "pancerna" niż nam się wszystkim wydaje. A tak w ogóle, w poszukiwaniu jakichkolwiek cokolwiek wartych informacji na temat ogniw litowo-jonowych lub polimerowych doszedłem tylko do jednego wniosku - jest to rzecz niepojęta. Szczerbol W sieci mnożą się opinie na temat wyższości jednej technologii nad inną, nad poprawną eksploatacją, wytrzymałością i wszystkie są ze sobą sprzeczne. Szczerbol Jedynie fakt, baterie SiO+ wydają się być krokiem...no może pół kroku w przód. Tak cz siak - myślę, że nie ma co się bać i należy pogodzić się z tym, że mając smartfona nie możesz wymagać długiego czasu pracy baterii na jednym ładowaniu i co by nie było, bateria się kiedyś MUSI zużyć. Jednakowoż myślę, że prędzej pozbędziesz się smartfona niż baterii.

Obliczenia dziwne, bo zakładają tylko pełne cykle ładowania. Jesteś tak grzecznym i niewymagającym użytkownikiem, serio? Niee, odpuść sobie takie obliczenia.

Swift G nie ma slotu na SD. Jeśli będziesz chciał grać w bardziej "wymagające" gry, to będą one zajmowały całkiem sporo (1,5GB - 2GB nawet). Wtedy to może się okazać bolesne. Przemyśl to.

Na tym poziomie cenowym Tegra 3 jest nieporozumieniem. S4 choćby w G będzie o niebo lepszy.

At2x up

Szczerbol Szczerbol Szczerbol

Ciekawe, że w każdym smarcie jaki miałem bateria trzymała bez utraty wydajności około dwa lata (bo więcej nie trzymam takich urządzeń), ładowana codziennie (na wyjazdach to i dwa razy dziennie).

I nic nie musiałem wymieniać.

Zetki nie chcesz ? Trudno. Nic tu po mnie, bo ja badziewia polecać nie mam zamiaru...
Te obliczenia to są tylko poglądowe Wesoły i które można policzyć.

A które modele (warte uwagi) będą miały ten slot micro SD?

Jeszcze mam pytanie odnośnie aparatu/kamery i głośników.
Który z tych wymienionych LG jest lepszy? A może wszystko to jest porówywalne.

Jak często wychodzą te aktualizacje softu? Bo skoro LG/Google Nexus 4 ma zapewnione aktualizacje to może nie będzie gorzej przy LG G?
A tu macie test tego G na PCLabie - LG Swift G E975 czyli LG Nexus 4 na sterydach

Mam też pytanie co do gwarancji.
Skopiowane z jakiejś aukcji:
Gwarancja: 24 miesięcy na telefon i 6 miesięcy na baterię i akcesoria.
Gwarancja realizowana jest przez wszystkie autoryzowane serwisy LG w całej Europie.

Wszystkie firmy daja gwarancje 2 letnią? Czy są może jakieś rodzynki, u których są 3 lata?

Atup
Przypominam, że to będzie mój 1 (słownie: pierwszy) smartfon, więc póki co nie wiem czego mogę się spodziewać bo baterii.

Ja bym wolał jakąś "nówke" bo nie mam przekonania co do takich drogich używek.
Jak masz jakiś ciekawy artykuł/test przedstawiający tą Z-tkę to czekam na link - chętnie przeczytam.

I dlaczego wszystko co nie jest SXZ jest badziewiem? Bo tak rozumiem Twoje podejście.
(25.06.2013, 12:53)Nitokris napisał(a): A które modele (warte uwagi) będą miały ten slot micro SD?

Aż boję się to napisać, ale...Sony...Xperia Z np. Może ewentualnie Xperia SP, jest nieco tańsza, ale też ma procesor 2 rdzeniowy. Tylko nie wiem jak jest w Z (i ogólnie ze smartfonami ze slotem), ale u mnie na kartę pamięci nie da się przenosić aplikacji, w tym gier. Tzn. niby są jakieś sposoby, ale u mnie, w T one nie zadziałały tak, jak powinny. Generalnie komuś, kto wymyślił, że wbudowana pamięć smartfona zostanie podzielona na 2 części (w moim przypadku na 2 i 11 GB), i sprawiając, że przez aplikacje ta większa część wykrywana będzie jako karta SD0, a prawdziwa karta jako SD1 (SD Ext, na której nic się nie instaluje, można tam trzymać jedynie własne pliki) należałoby najzwyczajniej strzelić w pysk.

Pod względem aparatów, to nieco lepiej będzie w G, jednakże...LG to właśnie przykład producenta, który "poszedł na ilość mpx, nie na jakość". Oczywiście jeśli porównywać z innymi, bo w ogólnym rozrachunku, uczciwie pisząc, jakość aparatu/kamery zła nie jest. Ale gdybym miał się czepiać, to widzę różnice pomiędzy zdjęciami z mojej Xperii T i Nexusa kolegi...no dobra, ja osobiście widzę znaczne różnice na korzyść T.

Z aktualizacjami przy G raczej będzie gorzej. Zauważ, że G w dniu premiery wyszedł z ICSem (na świecie, w dniu premiery europejskiej dostał łaskawie JB 4.1), Nexus z JB 4.2, pojawiając naprawdę chwilę później.

Osobiście nigdy jeszcze nie widziałem 3 letniej gwarancji na smartfon.

Ok, czyli 2 lata Wesoły Pytam, bo nie wiem.

Brałbym LG Optimus G Pro głównie ze względu na baterię, procesor i slot micro SD.
Ale 5,5 cala (Full HD) i cena... nie potrzeba tu komentarza.

"Urządzenie wyposażono w 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, zupełnie nowy, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 z taktowaniem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, a także dwie kamery: 13-megapikselową z tyłu oraz 2-megapikselową z przodu do wideorozmów. Do tego znajdziemy tu łączność LTE, gniazdo kart pamięci microSD oraz baterię o pojemności 3140 mAh."
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
solidny smartfonjaki smartfon do 1500smartfon do 1200 złjaki smartfon do 1200 pln 2013rsmartfony do 1500 złdobry smartfon do 1500 złnajlepszy smartfon do 1500smartfon do 1200jaki smartcfon kupic do 1200smartfon do 1200 zl