Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Solidny upgrade/budowa zestawu z integrą

RE: Solidny upgrade/budowa zestawu z integrą
Wcale nie powiedziane że ramy które są na oficjalnej liście pójdą ci te 3600 i więcej to zależy od KONKRETNEJ sztuki niestety dzisiaj bardzo często producenci właściwie wszyscy pchają "odpad " i tyle od szczęścia zależy przy 3533 Mhz w zasadzie różnicy nie będzie zauważalnej w stosunku do 3600Mhz . Ja bym to zostawił na 1.4 jeśli stabilne to są jeszcze bezpieczne napięcia i nic się nie stanie a kupisz inne to możesz na jeszcze gorsze sztuki trafić . Ale twoja wola jak będziesz wymieniać oddaj sobie na 14 dniowy i nie kombinuj nic szybko i kasy nie tracisz ew umów się ze sklepem żeby ci zamienili dla nich to lepiej bo i tak zwrot MUSZĄ przyjąć ( no chyba że brałeś na miejscu ) ale jak mówię gwarancji nie ma że model z listy kompatybilności będzie lepszy ba jak się gorsza sztuka trafi to nawet 3533Mhz może nie pójść miałem takie 3000Mhz które nie szły więcej niż 2400Mhz nawet na podbitym napięciu poszły na zwrot zamieniłem na inną kość tego samego modelu od strzała 3000Mhz na stockowym napięciu . :D Ten sam model ten sam sklep inna sztuka .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
może trafiły się takie ramy , może taki kontroler ram w procku ... kjij wie
A MOŻE POPROSTU ZŁE SLOTY RAM ? xD ma być 2 i 4 licząc od procka , nwm czemu ale na am4 od zawsze 1 i 3 slot gorzej kręciły Język
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Żeby domknąć temat to jeszcze dopiszę zakończenie. Tak RAM był w slotach 2 i 4. Sprawę przemyślałem i kupiłem zestaw G.SKILL AEGIS 2*16 3000 DDR4 CL16 F4-3000C16D-32GISB. Ten komputer nie jest do grania więc korzyści z wysokiego taktowania (jeżeli bym osiągnął) to raczej nie wykorzystam. Miałem w innym PC takie kości więc przeprowadziłem szybki test, płyta od razu zaczytała producenta i profile XMP. Działało stabilnie więc i do tego zestawu je zakupiłem.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Jak chcesz za dużo niższe pieniądze mieć zbliżoną wydajność to bardzo polecam takie rozwiązanie:

Masz tu za 2 tysiące:
* 6 rdzeniowy, 12 wątkowy CPU z Turbo Boostem do 3,9GHz
* 32GB RAMu, ale tanio możesz wsadzić chyba aż do 128GB

Tą Quadro co ma w środku wystawiasz na Allegro za spokojnie 100zł, wsadzasz grafikę i swoje dyski. I masz za nieduże pieniądze porządny i wydajny sprzęt.

admin: zamieszczanie takich linków jest niezgodne z regulaminem. Usunęliśmy link. 
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
(30.09.2021, 16:20)koszmar2828 napisał(a): Żeby domknąć temat to jeszcze dopiszę zakończenie. Tak RAM był w slotach 2 i 4. Sprawę przemyślałem i kupiłem zestaw G.SKILL AEGIS 2*16 3000 DDR4 CL16 F4-3000C16D-32GISB. Ten komputer nie jest do grania więc korzyści z wysokiego taktowania (jeżeli bym osiągnął) to raczej nie wykorzystam. Miałem w innym PC takie kości więc przeprowadziłem szybki test, płyta od razu zaczytała producenta i profile XMP. Działało stabilnie więc i do tego zestawu je zakupiłem.

Według mnie żal nie dać szybkich pamięci bo ta integra ma potencjał ... zresztą cały procek ze względu na budowę jednak zyskuje dzięki szybkim pamięciom . Według mnie niepotrzebnie się poddałeś bo oszczędziłeś tyle co nic a zabrałeś sobie wydajności .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne