Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Sony Vegas czy PINNACLE STUDIO [wydzielone]

RE: Sony Vegas czy PINNACLE STUDIO [wydzielone]
Plyta jest BD-R. Nie wiem, może była za duża prędkość nagrywania. Na dzisiaj koniec testów bo nie mam więcej płyt. Testowałem na SONY 25 BDR. Muszę zamówić nowa dostawę, może polecisz jakieś sprawdzone. Verbatim 25 BDR może być?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Wiesz co? Właśnie zrobiłem próbę. Nagrałem jeden z moich filmów na BD-RE, czyli Blu-Rayu wielokrotnego zapisu. Na moim Samsungu BD-5500 chodzi bez problemu. Kup sobie płytę BD-RE. Zapłacisz jednorazowo więcej, ale będziesz mógł robić próby na jednej płycie wiele razy, więc na dłuższą metę się opłaci. Ja mam firmy TDK.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Dzięki za sugestie, zamówiłem TDK R i RE oraz verbatim R i RE. Poeksperymentuję i zobaczymy. Na Sony wiem, że nie działa Smutek. Zdam relację z testów koło wtorku jak odbiorę płyty.
Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i pomocne uwagi.
Pozdrawiam
Po dalszych testach...
Okazało się, że pierwsze próby nagrywania zakończyły się fiaskiem, ponieważ w ustawieniach eksportu na Blu Ray w programie zastosowałem kodek H264. Teraz użyłem MPEG2 i jest ok. czyli odtwarza na Blu Ray LG BD660. Wniosek, że stacjonarny czyta tylko MPEG2. Niestety jak porównałem obraz obydwu kodeków to zdecydowanie lepiej wypada H264. Obraz jest wyraźniejszy. W obu przypadkach zastosowałem ustawienia niestandardowe i zrobiłem wszystko na maxa. Okazuje się, że w MPEG2 nagrywając na płytę szybkość transmisji można ustawić tylko do 40 MBit/s. Nagrywając MPEG2 do pliku można ustawić do 50 MBit/s. Jeszcze jest szansa na poprawę w ustawieniach standardu video. W testowanych przypadkach miałem ustawione auto. Może ustawić HD1920x1080.. i tu kolejna niewiadoma... 50i, 60i, 24p ? Co to za oznaczenia?
MPEG2 jest starszym kodekiem, a H264 jest stosunkowo młody. Młodszy od technologii Blu-ray, dlatego nie jest stosowany w odtwarzaczach. Po za tym jest jeszcze jedna zasadnicza różnica. MPEG2 to jest o wiele słabsza kompresja, a to oznacza większy plik, ale mniejszą moc obliczeniową potrzebną do dekompresji. Po prostu procesor odtwarzacza mógł by nie dać rady dekompresować H264 w czasie rzeczywistym. Natomiast co do jakości, to nie wydaje mi się, żeby obraz w MPEG2 był gorszy. To nadal są te same dane, a jedynie inaczej skompresowane.
Co do oznaczeń 50i, 60i, 24p... To jest temat na dłuuugi artykuł. Ja Ci tu mogę na szybko wyjaśnić, o co chodzi, ale na szybko niewiele zrozumiesz. Lepiej pokopać po internecie. Szukaj informacji na temat framerate, fps (Frames per second), interlace (przeplot), progressive (bez przeplotu).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klatki_na_sekund%C4%99

A tak prawdę mówiąc, jeśli chcesz zajmować się montowaniem filmów, to to jest podstawowa wiedza, którą MUSISZ opanować i zrozumieć. To jak litery potrzebne do czytania. Dlatego lepiej szukać konkretnych, pełnych artykułów.
Pozdrawiam.
Ajgor
Dałeś mi do myślenia Wesoły
Zabrałem się do montowania filmów na potrzeby rodzinnych pamiątek, ale jak to z reguły bywa, trzeba się wgryzać w każdy temat, żeby osiągnąć zadowalający cel. Myślę, że właśnie wczoraj doszedłem do tego etapu. Zrobiłem jeszcze próby z innymi ustawieniami kodeka MPEG2 i faktycznie jakość jest... taka jaka powinna być tzn wyraźnie i płynnie. Te oznaczenia 50i 60i tak w skrócie dotyczą tworzenia pół obrazów aby zwiększyć płynność filmu. Na szczęście mój sprzęt stacjonarny TV i BD obsługują te standardy i naprawdę jest świetny efekt. Porównałem ze standardem 24p (jak rozumiem) czystych 24 klatek bez przeplotu i jest gorzej, czyli stroboskopowo. Materiał do filmów nagrywam w 120 klatkach, więc standard 60i jak przypuszczam ma z czego tworzyć pół obrazy i stąd płynny efekt.
Puki co zamykam temat jednocześnie jeszcze raz dziękując za wnikliwe analizy moich problemów. Mam wobec Ciebie dług wdzięczności. Jeżeli będę mógł w jakikolwiek sposób się odwdzięczyć to będę rad. Informatycznie może mała szansa, ale mamy jeszcze wspólne hobby muzykę, więc może w tej dziedzinie.
Pozdrawiam serdecznie
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Jeszcze tylko słówko. 50i to jest standard obowiązujący w europie (50 klatek na sekundę z przeplotem), a 60i to standard amerykański, więc w nim nie rób. Różnica niezauważalna,a le jednak.. Najlepiej robić w takim standardzie, w jakim masz materiał wejściowy. Czyli jaki kręci kamera. Powinieneś mieć w instrukcji, a po za tym kamery dają możliwość przełączania jakości. Jeśli tak, to najlepiej jest kręcić w 50p. Jeśli masz taką możliwość.
Pozdrawiam.
Ajgor
Wiesz co testowałem 60i i śmiga na BD. Oczywiście w kamerce jest możliwość ustawienia klatek. Jednak nagrywam w 120 bo stosując w wybranych ujęciach efekt slow motion mogę czterokrotnie zwolnić tempo zachowując płynny ruch, a nigdy nie wiadomo kiedy trafi się ciekawe ujęcie nadające się do zwolnienia. Na to wszystko mam siostrę w stanach, do której z racji rzadkich kontaktów planuję wysyłać pamiątki filmowe z Polski, wiec nie powinna mieć problemów z odtwarzaniem. Zgrywając materiał wejściowy zgodny z klatkarzem finalnym jak przypuszczam w efekcie skróciłby czas renderowania. Większa ilość klatek wejscia moim zdaniem nie ma wpływu na jakość czyli finalnego filmu w 60i. Oczywiście mogę się mylić, wnioski te opieram na mojej skromnej wiedzy w tym temacie.
Przede wszystkim musisz wiedzieć jedno - KAŻDE przekodowanie, obojętnie czy z mniejszej prędkości do większej, czy odwrotnie, czy zmiana rozdzielczości, czo cokolwiek innego ZAWSZE pogarsza jakość obrazu. Początkowo niezauważalnie, ale jak kilka razy przekodujesz, to zauważysz rozmycie obrazu. Dlatego powinno się nagrywać dokładnie w takiej rozdzielczości i ilości klatek, w jakiej ma być materiał wyjściowy. W niektórych programach (na przykład Cyberlink Power Director) w takim przypadku przy eksporcie program w ogóle nie przelicza filmu (jeśli nie było nic w nim zmieniane), a ewentualnie przejścia itp. Może to skrócić czas renderingu nawet kilkunastokrotnie.
Pozdrawiam.
Ajgor
W sumie przekodowywac będę tylko raz, może dwa licząc zebranie gotowych klipów do jednego projektu żeby utworzyć menu. Kodujac do pliku będę musiał zastosować parametry dokładnie takie, jakie da się wyciągnąć w eksporcie do Blu Ray, wtedy teoretycznie mimo dwóch etapów przekodowanie będzie jedno, czyli jak pisałeś strata jakości będzie znikoma.
Programy: Polecane / Nowe / Inne