Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Spowolniona praca komputera

Spowolniona praca komputera
Witam,od 3 dni mój komputer podczas większego "wysiłku" zaczyna "mulic".
Gdy gram w gry,które wcześniej (na tych samych ustawieniach graficznych) chodziły bez problemu robi się nie przyjemnie,FPS'y spadają,muzyka brzmi jak by komputer miał zaraz eksplodować(dziwnie "zamulona" jak by cały system był potwornie obciążony,użycie rocesora 100% lub niecałe w czasie grania)podobnie się dzieje gdy przeglądam internet z większą ilością zakładek(czasem dźwięk filmu staje się "przymulony").Dodam,że zaczęło się to przed formatem, który zrobiłem wczoraj.Zaraz po sformatowaniu wykonałem skan komputera programem Malwarebytes' Anti-Malware,wykrył on 6
Trojanów lecz nic to nie zmieniło (trojany wykryte były w plikach które, zachowałem na nośniku przed formatem).
Proszę o pomoc.
Mój sprzęt to :

Płyta główna Gigabyte GA-P31-ES3G
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 250
Procesor Pentium® Dual-Core CPU E5200 At 2.50GHz
HDD ST3500418AS ATA Device
RAM DDR2 2GB
Zasilacz ATX KY-450W

OTL
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Spowolniona praca komputera
Pokaż raport z MBAM który powstał po skanowaniu, oraz screeny z zakładek health, error scan oraz benchmark z programu HDTune
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
MBAM

Benchmark

Health 1/2

Health 2/2

Error Scan
Usunąłeś pliki w których zostały wykryte Trojany ?
Nie pomagam na PW.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Moja propozycja: przeskanuj kompa np Kaspersky, wywal wszystkie wirusy, sprawdź czy w msconfig masz jakieś podejrzane procesy lub takie których nie potrzebujesz, defragmentuj partycje (darmowy:defraggler, płatny Q&Q defrag, polecam Q&Q), Game Booster-podczas gry, Advenced system care 5- ja używam i jestem zadowolony- daje defragmentacje rejestrów, oczyszczanie ich i tym podobne. Jak to nie pomoże to wina albo jakichś wyjątkowo upierdliwych wirusów (robaków) albo w systemie czegoś brakuje. Pozdrawiam!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(18.05.2012, 15:59)MŁODY_WIŚLAK(HD) napisał(a): Usunąłeś pliki w których zostały wykryte Trojany ?

Użyłem opcji usuń w MBAM zaraz po skończonym skanowaniu, ręcznie nie usuwałem żadnych zarażonych folderów
(18.05.2012, 16:22)Wiedźmin1 napisał(a): Moja propozycja: przeskanuj kompa np Kaspersky, wywal wszystkie wirusy, sprawdź czy w msconfig masz jakieś podejrzane procesy lub takie których nie potrzebujesz, defragmentuj partycje (darmowy:defraggler, płatny Q&Q defrag, polecam Q&Q), Game Booster-podczas gry, Advenced system care 5- ja używam i jestem zadowolony- daje defragmentacje rejestrów, oczyszczanie ich i tym podobne. Jak to nie pomoże to wina albo jakichś wyjątkowo upierdliwych wirusów (robaków) albo w systemie czegoś brakuje. Pozdrawiam!

Defragmentacja i Game Booster nie przyniosły rezultatów , skanowanie Avast'em nie wykryło żadnych wirusówKwaśny
Jest jeszcze możliwość przegrzewania się komputera co w np moim przypadku czasami ma miejsce. Wystarczy po prostu odkurzyć komputer fizycznie. Jak chcesz mieć temperatury to ściągnij sobie HWmonitor, ale możesz mieć zepsute czujniki. W każdym razie mi takie odkurzanie pomogło. Przykład: Bordenlands, zacinał się prawie cały czas, im dłużej tym gorzej. Po: 0 spadków FPS, obojętny czas grania. Dużą uwagę miej na radiator procesora, kartę graficzną, zasilacz bądź ram. Możesz jeszcze sprawdzić czy masz dobrze skonfigurowaną pamięć wirtualną.
(18.05.2012, 22:56)Wiedźmin1 napisał(a): Jest jeszcze możliwość przegrzewania się komputera co w np moim przypadku czasami ma miejsce. Wystarczy po prostu odkurzyć komputer fizycznie. Jak chcesz mieć temperatury to ściągnij sobie HWmonitor, ale możesz mieć zepsute czujniki. W każdym razie mi takie odkurzanie pomogło. Przykład: Bordenlands, zacinał się prawie cały czas, im dłużej tym gorzej. Po: 0 spadków FPS, obojętny czas grania. Dużą uwagę miej na radiator procesora, kartę graficzną, zasilacz bądź ram!

Też tak pomyślałem,czyszczenie dało minimalne polepszenie

Nigdy nie grzebałem przy pamięci wirtualnej

Coś mi się wydaje,że to może być wina karty graficznej,kiedyś miałem podobną sytuację z poprzednim komputerem zanim doszedłem do tego co to powodowało,karta padła
Spróbuj z pamięcią Wirtualną. W zakładce wydajność (efekty wizualne...) masz zaawansowane, tam masz pliki stronicowania, te pliki powinny być ustawione na dysku innym niż windows i o wielkości 1,5 raza twojej pamięci ram. Jeżeli to nie pomoże to zdaję się na twoje doświadczenie. (no chyba że format). Powodzenia!
Skonfigurowałem pamieć wirtualną i widać poprawę,można powiedzieć,że sporą ale do pełnej płynności jeszcze daleko.W filmach i gra ciągle słychać "trzaski" jak by "elektroniczny" dźwięk,trudno mi to opisać,wszystko zaczyna spowalniać nie zacina się lecz właśnie zwalnia(podczas grania głownie,w filmach mało odczuwalne ale czasem się pojawiają wymienione "objawy")
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
spowolniona praca komputerajak używać fresh Ramzwolniona praca komputera i brak żadnych wirusóspowolniona praca komputera w grach przegladarkowychspowolnienie procesora po formacie komputerapraca komputerakomputer spowolnił pracękomputer bardzo spowolniła praceDzwiek trzeszczy i komputer wolno pracujeco może spowolnić pracę komputera