Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Stalker mi sie przycina

Stalker mi sie przycina
Witam.

Niedawno dokonałem zakupu nowego komputera, miałem nadzieje, że w końcu sobie komfortowo pogram, lecz spotkała mnie przykra niespodzianka. Stalker mi sie przycina, gdy następuje wczytywanie terenu czy jakośtak, COD4 też czasem sie przytnie. Konfiguracja mojego komputera to:

-AMD Athlon X2 6000+
-Asus HD4850
-Gigabyte GA-MA790X-DS4
-4GB Ram (2x2gb 800mhz Geil)
-Samsung Spin Point F1 320GB
-Chieftec 560W CFT-560A-12S
-Windows XP SP2

Po sprawdzeniu podzespołów okazało sie, że mostek północny na płycie głównej przegrzewa sie do 85 stopni celcjusza, czy to może być powodem mojego problemu? Mam zainstalowane wszystkie sterowniki dostarczone od producentów, chociaż te dostarczone do karty graficznej sa troche stare bo Catalyst 8.5 ale wydaje mi sie ze jedyne na co moga one wplywac to szybkosc wyswietlania fps a nie przycinanie sie gier. Proszę o pomoc, bede bardzo wdzieczny za kazda udzielona mi odpowiedz.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Stalker mi sie przycina
No moim zdaniem to za wysoka temp na chipsecie!! Jak nie masz plomb to odkrec obudowe i zapewnij jak najlepsze chlodzenie np poprzez wiatrak blisko kompa i zobacz czy przy nizszej temperaturze (zapewne o ok 30st) nadal beda wystepowaly te problemy.
Tak czy siak komp na gwarancji wiec z tym chlodzeniem trzeba bedzie cos zrobic...
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
RE: Stalker mi sie przycina
Dzieki za odpowiedz, plyte wlasnie oddalem na gwarancji, mam nadzieje ze szybko mi ja wymienia i nastepna nie bedzie sie juz przegrzewala, oraz ze wkoncu po ludzku sobie porgamJęzyk a jak to nic nie pomoze to wymienie plyte na inny model i bede sie modlil zeby juz mi sie nie przycinaly gry bo jezeli dalej bedzie sie to dzialo to juz zupelnie nie mam pojecia o co chodzi:\
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne