Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Starsza karta graficzna, a nowa płyta i procesor

Starsza karta graficzna, a nowa płyta i procesor
Dzień dobry, od kilku dni szukam płyty głównej, ramu oraz procesora do kwoty około 1400zł. 
Wybrałem następujące podzesoły:

MSI B450 TOMAHAWK MAX
- AMD Ryzen 5 Pro 2400GE OEM
- Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black

I teraz najważniejsze pytanie, czy do takiego zestawu mogę podłączyć mojego leciwego MSI HD7770 1GB DDR5 128bit PCI-e bez większych problemów ?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Starsza karta graficzna, a nowa płyta i procesor
nie ma żadnych przeciwwskazań :D
A co do wyboru to tak średni moim zdaniem ...
no i ta hd7770 jest słabsza od zintegrowanej w tym procku :D

Jak masz tego hd7770 to może jednak ryzena 1600AF znacznie mocniejszego bo 6 rdzeni i 12 wątków ale bez grafiki zintegrowanej ?

Albo minimalnie się na te 150-200zł więcej szarpnąć , mieć dużo wydajniej i wziać :
B550m pro VDH od msi
R5 3600
Jakieś budrzetowe tanie 3600mhz ramy np g skille ripjavk V 2x8gb 3600mhz cl18 , bynajmniej według cen morele dopłata zaledwie 30zł względem tanich 3200mhz a jednak zawsze parę % do przodu
Jak odrobinę pogrzebiesz to w 1600zł się zamkniesz i masz naprawdę w ciul wydajniejszą konfigurację i bardziej perspektywiczną w razie zmiany gpu . Co prawda chłodzenie boxowe na tym r5 słabiutko sobie radzi i pasowało by je zmienić ale przy takim gpu w grach i tak będzie się nudził więc jakiś czas może poczekać a potem walniesz np fere 5 dual fan za 150zł i masz temat zamknięty . Przemyśl bo różnica duża .

Ewentualnie przegrzebać i5 10400F + b560m ds3h + ram 3600mhz acz tutaj też chłodzenie stock do wywalenia , również brak zintegrowanej grafiki no i jest ryzyko trafić procka z glutem pod ihs który z czasem może mieć problemy z temperaturami bo pasta WEWNĄTRZ procka się zużyje ... co niestety tego 2400G też dotyczy ;[ W 2400G/GE pewne , w 10400F zależy jaka sztuka się trafi bo intel nakombinował różne rewizje i ja już się dawno pogubiłem która jest jaka a i tak i tak nie wybierasz przy zamówieniu tylko co dostaniesz to dostaniesz . Tutaj w niektórych grach możliwe że ten i5 będzie nieco wydajniejszy od r5 3600 , możliwe że deczko taniej ci się to uda dorwać ale jest to opcja mniej przewidywalna i mniej stabilna oraz mniej perspektywiczna patrząc na wyższe zużycie prądu architektury intela oraz większe możliwości rozbudowy u amd .

Pozdro i udanej modernizacji . Mam nadzieje że zasilacz i obudowa z sensem , bo to też jednak ważne. Zwłaszcza z naciskiem na zasilacz :?
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Dzięki wielki za konkretną odpowiedź i za rozjaśnienie, myślę , że tak jak piszesz wezmę
B550m pro VDH od msi
R5 3600
tym bardziej, że dwie stówy różnicy to nie tak wiele... W gry będę grał bardzo rzadko ( o ile w ogóle). Komputer będzie mi służył do bardzo amatorskiego składania filmów oraz internetu.
Zasilacz jaki posiadam w tej chwili to SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164) - słyszałem, że niestety jest awaryjny, ale dowiedziałem po fakcie jak już kupiłem, jakiś rok temu.
Obudowa Sharkoon TG5
Piszę poprawnie po polsku. Jupi
[Obrazek: 30560.jpg]

no to jak do obróbki Video to myśl odrazu o tym chłodzeniu bo to bardzo mocno obciąża procka ... i będzie naprawdę ciepło i głośno na tym dołączonym do procka .

Niestety co do zasilacza i obudowy zwyczajnie spierniczyłeś sprawę , obudowa zabudowany piekarnik bez sensownego przepływu powietrza a zasilacz pogranicze czarnej listy . W miarę możliwości szybko sugeruję je wystawić i kupić coś normalnego , dobrej jakości i perspektywicznego :D

Rozumiem że wszystko na raz nie zrobisz bo poprostu kasa , ale sugeruje to porobić żeby ten komp miał w miarę ręce i nogi a nie poskładane na zasadzie aby było :D . Jak coś to podpowiem , nie ma problemu .

Ram tak jak ci mówiłem , walnij 3600mhz to nie pożałujesz bo jednak dodatkowa wydajność . Chyba że jako do pracy to 32gb się szarpnąć ale 3000-3200 ... w sumie za 550zł około coś już dostaniesz , ale to decyzja dla ciebie :D

Ja patrząc jak się kształtowały ceny ramu zdecydowałem walnąć drugi zestaw 2x8 puki ceny były niskie do tego co już miałem , teraz mam 4x8 czyli 32gb i spokój święty aż do końca ddr4 :D ... Potem ceny wzrosły , teraz znowu nieco opadły ... Nie żałuje mimo że 32gb mi nie potrzeba bo komp służy tylko do gier i internetu , nie obrabiam video itd ... a czy to była dobra inwestycja to czas pokaże .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne